Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ekkora gond, hogy fiú...

Miért ekkora gond, hogy fiú cuccokban mentem iskolába? Ha eddig engedékeny volt, miért nem bízik most bennem?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 11.-es a gimnáziumban. A szüleim mindig is engedékenyek voltak velem, bármikor mehettem bárhová, bár nem vagyok az a bulizós típus. A 17. születésnapom óta pedig még engedékenyebbek, viszont ma nagyon más volt Anya.

Tegnap szóltam, hogy az egyik évfolyamtársamnál alszom, aki történetesen fiú és amióta egy suliba járunk, bele vagyok zúgva, de nem történt közöttünk semmi, meg bonyolult, hogy miért voltam nála, amikor ég és föld vagyunk. Reggel nem tudtam hazajönni átöltözni, ezért ő adott ruhákat és vele is mentem suliba (van kocsija).

A gimibe meg ugye elég gyorsan terjednek az ilyen dolgok, Anya is megtudta, hogy miket pletykálnak rólam/rólunk, mert a legjobb barátnője a sulinkban tanár és az ilyeneket ugye meghallják a tanárok is (olyan pletykákat mesélt nekem régebben...). És ma találkoztak Anyával, beültek kávézni, stb és akkor mesélte Neki, Anya meg úgy viselkedik, mintha ezek a dolgok igazak lennének.

Meg olyanokkal jött, hogy azért nem megyek velük síelni majd, hogy bulikat tartsak és minden srácot idehívjak... Pedig tudja, hogy nem vagyok ilyen egyáltalán.

Aztán jött azzal, hogy a tanárok is mit gondolhatnak, hogy fiú cuccokban voltam ma, de észre se lehetett venni... A nadrág sima, fekete csőnadrág volt és egy együtteses póló, rajta egy ing, azt meg, hogy alatta mi volt, senki nem látta. Komolyan, úgy érzem, mintha skizofrén lenne.



2014. szept. 3. 20:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Anyudnak az a baja, h rólad pletykálnak a suliban. Mint írtad, h előtte nem volt baja, de miután kávézott a tanárral elborult az agya.

Én úgy látom, h anyud aránylag jó fej szülő lehet, h aki elég értelmes ahhoz, h felfogja, h a tini lánya felnő, és barátja lesz, és nemi életet fog kezdeni élni. (ezt nehéz egy szülőnek elfogadni, úgyhogy respect, h anyud nem csinál fesztivál abból, h meg akarja változtatni a dolgok természetes rendjét). Na, és ekkor jött a kávé, a pletyka, az iskolai szigor, korunk jellemzően prűd tabutémája, a szexualitás, és anyudnak hirtelen fontosabb lett, h mit gondolnak a MÁSOK, a szomszéd, a más szüleje, a tanár stb.

Legyél egy ideig nagyon jó kislány, legyél anyuddal őszinte, madj lenyugszik, elfeljtni, vagy elfogadja. Mást úgysem tud tenni, nem igaz?

2014. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak az a problémája, hogy mivel most rólad elég könnyűvérű dolgokat pletykálnak, ezzel ő is minősítve van, hiszen melyik anya lenne jó véleménnyel a másikról, ha csak a puszta tényeket hallaná ("Az XY-nak a lánya, együtt aludt az X fiúval, az ő ruháiban jött suliba... Persze, nem történt semmi köztük, persze..."). Anyukádnak szerintem csak ennyi a baja, és ha adhatok egy jó tanácsot, akkor ne vesd magad oda ennyire egy fiúnak se, akármennyire is megközelíthetetlen vagy menő vagy akármi. Neked kell megközelíthetetlennek lenni, ha a női praktikákat nézzük, nem pedig neki :DD.
2014. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%

Ha már


1, nem gondolkoztál előre és nem vittél váltásruhát

2, nem vittél utólag váltásruhát

3, nem bírtad ki, hogy csak fehérneműt cserélj, ne egyszerre mindent, ami rajtad van


akkor miért csodálkozol azon, hogy megszólnak? Hiszen te akartál feltűnést kelteni. A csodálkozás nem azon van, hogy egy fiúnál aludtál (júúúúúúúúúúúúj, azta, ilyen aztán még a világtörténelemben nem volt, te!!!), hanem azon, hogy az összes ruhádat lecseréltetted vele, de minek...??? Ha fehérneműt váltasz sose jön rá senki, és nem terjed el az egész, úgy nem lett volna poén, mi?


Na ez anyád baja.

2014. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

#3: "És az előző napi ruhád nem bírt volna ki rajtad még egy napot?"


Nem mindenki szeret ám büdösen közlekedni.

2014. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%

Azért ne mondja már nekem senki, hogy olyan nagyon bele lehet izzadni egy nadrágba vagy egy felsőbe egy nap alatt, hogy azt egy lány, aki feltételezésem szerint úgyis agyonra parfümözi a ruháit is, ne tudná még egy napot felvenni.

Ez szimplán feltűnősködés volt, hogy mindenkinek a suliban tiszta legyen a kép arról, hogy a leányka márpedig a fiúnál aludt. (No jó, azt mondta, hogy leette, ha ez igaz, akkor még érthető, hogy miért akart ruhát cserélni).

De amúgy meg azt sem értem, hogy reggel miért is nem lehetett volna hazamenni átöltözni. Kicsit korábban kellett volna kelni és hazahúzni ruhát váltani, ha már annyira nem akar a kérdező két héten belül kétszer ugyanabban lenni. Jah, hogy azért nem tette, mert ez is a feltűnődködés miatt volt...

2014. szept. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem vetettem oda magam, egyszerűen így alakult. De ma este moziba megyünk, szóval annyira mégsem megközelíthetetlen és menő, hogy lehetetlen lenne egy olyan lánynak a közelébe kerülni, mint én.



Hogy gondolkoztam volna előre, amikor délelőtt tudtam meg, hogy megyek hozzájuk és egyenesen a suliból odamentünk?

Hogy vittem volna utólag váltásruhát, amikor végig ott voltam és nem este 11-kor akartam elindulni haza?

Nem, nem bírtam volna ki, ha a büdös, életfoltos cuccaimba kell végigülnöm 8 órát.


Mert valószínű, hogy egy olyan lány, mint én, aki sose akar a középpontban lenni, nem akarja, hogy figyeljenek rá, az majd pont így akar feltűnést kelteni...



Alapjáraton 6-kor felébredek, de mivel hajnal 4-kor aludtunk el, ez kicsit problémásnak bizonyult, az első óráinkra be se mentünk. Szóval örültem, hogy felébredtem, nemhogy még akkor menjek haza, öltözködjek, magyarázkodjak anyának, stb.

2014. szept. 4. 06:40
 17/19 anonim ***** válasza:
ba*eg lógtál is?
2014. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szóval még az órákra sem mentetek be?

És még te vagy felháborodva? És azt szeretnéd ha anyukád mindehhez még tapsolna is? Megáll az eszem....

és igen, feltűnősködni akartál. Pont azért mert meg akartad mutatni, hogy egy szerény, visszahúzódó lány is meg tudja kaparintani az elérhetetlen fiút. Csak valószínűleg ez nem tudatosodott benned, hogy ha eddig nem is szerettél központban lenni, most mégis arra vágytál, hogy felfigyeljenek rád.

2014. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Úristen, nem mentem be egy osztályfőnökire, mi lesz most velem??? Azt se tudom, engednek-e ezután érettségizni.
2014. szept. 4. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!