Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a gyereketek...

Szülők, ha a gyereketek szeretne az egyetemen passzíválni egy félévet, mert tele lett a hócipője, hogy fogadnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy csúszik egy évet, nem egy büfé-ruhatár szakon (már bocsánat), és besokallt, ezért szeretne passzíválni egy félévet. Otthon lenne és természetesen mindenben segítene, dolgozna is.


Szerintetek ez nagy "katasztrófa"?



2014. szept. 4. 22:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nálam jól fogadták, mentálisan össze is szedtem magam&újult erővel folytattam. Utólag mondták a szüleim, hogy nem voltak biztosak abban, hogy tényleg vissza fogok menni:)
2014. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Egyszer bennem is felmerült ez a lehetőség. Akkor a szüleim támogattak benne. Elhitték hogy ez nagyon sok.( én mondjuk levelezőn akartam egy félévet kihagyni mert munka mellett nagyon soknak érzetem) Az egyik szigorlat után sokalltam be.

Szóval gondolom azért van ez a lehetőség mert benne van a pakliban , hogy valakinek sok lesz, vagy akármilyen családi körülmény közbe jön.

Mivel nekem is egyszer mérlegelni kellett ezt a lehetőséget( végül még sem éltem vele) engedném a gyerekemnek. Amúgy azok a szülők és ismerősök szoktak ezeken a dolgokon megbotránkozni akik nincsenek tisztában vele milyen az egyetem, mennyit kell tanulni. A begyöpösödött emberek csámcsognak azon, hogy XY halasztott egy félévet, nem sikerült 1 vizsga stb... Ha jó fej szüleid vannak, és komolyan elmondod az érveidet akkor nem lehet gond. Jó ötlet a munka arra az időre, így kiszakadsz egy kicsit az ördögi körből. Csak arra kell figyelni, hogy utána vissza tudj menni. Legyen erőd befejezni amit elkezdtél.

2014. szept. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Most , hogy írták többen belegondoltam én is.

Sokkal könnyebb az életem az egyetem után. Könnyebb munkát végzek mint az egyetem volt. A bejárástól elkezdve minden könnyebb a munkahelyemen mint az egyetemen bármi is volt.

És igen a sok éves tanulástól is be lehet sokallni, ugyanúgy ahogy a munkától vagy az otthon léttől is. Kérdező! Ha van lehetőséged változtass egy kicsit az életeden , most még nem muszáj a mókuskerék. Csak legyen erőd visszamenni. Na ahhoz kell baromira nagy erő.

2014. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
12%

"Sokkal könnyebb az életem az egyetem után. "


Remek dolog hogy nincs csaladod, nincs gyereked, nincs semmilyen VALODI problemad, mondjuk egeszsegugyi, vagy barmi mas.


En elvegeztem a Miskolci Egyetem gepeszkarat 5 ev alatt, nem volt konnyu, szivtam is neha, megis ugy tekintek arra az 5 evre mint egy ajandekra az elettol.


Neha szivesen visszasirnam az akkori "gondjaimat".

2014. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

már bocsáss meg, utolsó, de hol van az előírva, hogy a gondok csakis akkor jönnek, amint az ember lediplomázott?

lehet, hogy neked felhőtlen diákéveid voltak, de mások akkor is szenvedtek problémáktól, nem csak az aktuális vizsgák voltak az egyetlen dolgok a napirenden.

2014. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy írtam, az egyetmhez képest a KÜLFÖLDI munka az, ami nehezebb, MO-on a legtöbb munkahelyen elég jó el lehet szórakozni, de úgy dolgozni, ahogy külföldön(marmint Nyugaton) elvárják, nem kell sehol.


(mellesleg gépészmérnökként egyetemet végeztem, és Nyugat-Európában dolgozom)

2014. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen változó hogy hol mennyit kell dolgozni, külföldön pl. jobban betartják a munkajogi törvényeket (amik védik a munkavállalót), Magyarországon nem (mivel kevesebb az ellenőrzés), szerintem itthon sokkal nehezebb a munkavégzés, mint külföldön, de simán lehet, hogy valaki kint is rosszabb munkát fog ki. Az egyetemmel is ugyanez a helyzet, az én szakmámban az egyetem nagyon könnyű, a munka nehezebb utána, de ez teljesen változó és nemcsak a szaktól, hanem a későbbi munkahelytől is nagyban függ.
2014. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Ha azt a fél évet hasznosan töltené pl.: nyelvtanulás, nyelvvizsga, munka (ami mondjuk tapasztalatszerzésnek is jó), akkor belemennék, de úgy nem, hogy otthon lógatja a lábát egész nap.

Másrészt szerintem túldramatizálod, én sem büfészakra jártam, és igen rohadt nehéz volt, volt, hogy egyszerre két "szakirányt" is csináltam, de nem hisztiztem a kudarcoknál se, ez volt a dolgom, hogy tanuljak. Munkahelyen sem mondhatod, hogy beledáradtam én akkor most fél évet nem jönnék.

Inkább azt kellene megtanulnod hogyan kezeld azt, ha nem az elvárásaid szerint alakulnak a dolgok, miért nem sikerül, amit eltervezel, ha erre rájössz és a megoldást is látod nemcsak a problémát, akkor nem lesz szükséged kényszerpihenőre.

2014. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Külföldön azért könnyebb dolgozni, mert ha letelt a 8 óra, akkor ledobod a tollat, és mész haza. Mo-n pedig elvárják a túlórát, ráadásul ingyen. Egyáltalán nem lehet minden munkahelyen lábat lógatni.

Több olyan projektben is részt vettem, ahol a nyugati termelést/szolgáltatást Mo-ra költöztették. Kivétel nélkül az volt a helyzet, hogy a magyar munkaerő többet termelt, mint a nyugati, illetve arányaiban 5 nyugati munkaerő helyett 2 magyart alkalmaztak ugyanakkora munkamennyiség elvégzésére.

és ezt mint teljesen természetes jelenséget kellett elfogadni. (több különböző munkahelyről beszélek)

2014. szept. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én 1 évet hagytam ki csoró de álom állásért.

Nehéz volt visszakerülni,ezzel vigyázz,végleg is abba maradhat.

Kérdés hol tartasz a képzésben. Ha felén túl nem érdemes.

2014. szept. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!