Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám vajon miért ilyen...

Anyám vajon miért ilyen rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Ma például késő délutánra értem haza, nem volt itthon senki. Gondoltam rajzolok egy kicsit. Nemsokára a családom többi tagja is megérkezett, beleértve anyámat is. Ő azzal indított felém, hogy "Na mi van, nem tanulsz?" közbe meg vágja azt a hülye fejet, mint valami dugatlan kekeckedő tanárnéni (már elnézést). Én meg mondtam, hogy miért kellene tanulnom, főleg első héten (nekünk az egyetemen ez az első hét). De én már ekkor ideges lettem, mert utálom, ha beleszólnak, hogy mit-mikor csinálok, főleg, ha valaki csak b-szogatni akar. Ezután megkérdezte, hogy mi volt ma a suliban, én meg azt válaszoltam, hogy semmi, utána meg rákérdezett, hogy mikorra megyek holnap, én erre, hogy "miért akarod tudni, úgysem leszel itthon" (mert délelőtt dolgozik), erre meg bepipult, még a nyakam is megfogta. Utána meg elkezdte a hülye szövegét (kb. mindig ugyanaz, kb olyanokat tartalmaz, mint a "sohasem tanulsz", "ha én nem mosogatnék, akkor titeket itt megenne a kosz" meg még durvábbakat is, de lényeg, hogy ő a mártír, én meg a rossz, na meg, hogy nincs köztük összefüggés). Később meg békülni akart, de én meg nem voltam rá vevő, mert nem fogok mindent lenyelni, meg az ő hangulatához igazodni mindig. Most meg "duzzog".

Amit még utálok, hogy folyton hazudik, meg ferdít, pl.: hogy én tiszta kettes vagyok (nem igaz, 3,5 fölött van az átlagom, de ő váltig állítja a verzióját), aztán meg általában elkezdi a lenéző szövegét, mert ő aztán nagyon nagyra van a gyári melójával, meg hogy van keresete, ami szerinte nekem sohase lesz. A pénzére is nagyra van, pedig én mérnökként a többszörösét fogom megkeresni. Röhej. Direkt csinálja? Mi lehet az oka? Ilyenkor mit érez egy anya? Milyen indíttatása lehet a dolognak?



2014. szept. 10. 20:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nem nézem le, csak nem is esek hanyatt tőle. Meg nem szeretem az olyan embereket, akik mindig nagyra vannak magukkal, és az "érdemeiket ecsetelik". Ez független attól, hogy most agysebész az illető, vagy esetleg gyári munkás.

A másik meg, hogy a pénz témát is mindig ő hozza fel, kivagyi stílusban.

2014. szept. 10. 21:42
 12/23 A kérdező kommentje:

#10

Ideges voltam, na. Bennem is van hiba, de tudod alig vártam ma is, hogy hazaérjek (1 órás vonatút) és tudjak "dolgozni" a rajzomon, erre ő már kekeckedik, amikor az első héten vagyunk és az órák javarészt abból állnak, hogy mik a követelmények a félév során, meg miből is áll pontosan a tárgy. Furcsamód nem én voltam ma az egyetlen a családban, aki kiakadt a viselkedésén, csak én egy kicsit jobban.

2014. szept. 10. 21:46
 13/23 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, nem kell hanyatt esni tőle. Én sem esem hanyatt a saját anyámtól, nem is vagyunk túl jóban. De a kellő tiszteletet, már csak azért is, mert felnevelt, meg kell adni. Nem kell mások, idegenek előtt igy írni róla.
2014. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

egy kicsit helyre kéne billenteni magadban a dolgokat.

Te azért lehetsz majd egyszer mérnök, mert anyukád megteremtette a feltételeket ahhoz, h nyugodtan tudj tanulni. Elmehetsz suli mellett dolgozni és bérelhetsz egy szobát vmerre. (egyébként nem kizárt, h féltékeny is egy kicsit és ráadásul érzi, h lenézed).

A stílusodhoz pedig annyit fűznék hozzá, h a 12 éves kamasz fiam hozza ezt a formát. Nem hiszem, h ezen a szinten van egy "majdnem mérnök" (tudod, a stílus maga az ember). A jó fizetésért pedig meg kell dolgozni és ehhez némi alázat is szükséges...

2014. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
Részben megértelek kérdező, én hasonló okokból 19 évesen elköltöztem. De tartom, amit mondtam, nem kell csúnyán beszélni róla. Ha másképp nem megy, távolságtartás, amennyire lehet, és kellő tisztelet.
2014. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#13

Igazad van, de néha már ezt váltja ki belőlem.

Igazság szerint totál mindegy lett volna mit válaszolok arra a kérdésre, hogy mi volt ma a suliban, ő azt biztosan jobban tudja nálam.

2014. szept. 10. 21:49
 17/23 A kérdező kommentje:

#14

Általában nem ilyen stílusban beszélek. De igazad van.

Viszont én is átestem egy-két dolgon mostanság, semmi szükségem ilyen vitákra.

2014. szept. 10. 21:54
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

"Igazság szerint utálok takarítani, de ha megkér rá, akkor megcsinálom. Ennyi."

Igazság szerint MAGADTÓL kellene takarítani, felnőtt ember létedre.



"Amúgy te mit értesz "rajzolgatás" alatt? Ez egy lenéző megjegyzés akart lenni? Mert szerintem fingod sincs róla, hogy pontosan mit csinálok."

Nincs egy kis üldözési mániád? Én pusztán ugyanazt a szót használtam, mint te.



"Elhiszem, hogy nem szuper a gyári munka, de ettől még nem kellene engem b-szogatni. Általában felváltva csináljam, van mikor a húgomat spécézi ki, van mikor engem, van mikor apámat."

Esetleg gondjai vannak, és rosszul vezeti le.



"Nem rosszindulatú a szülő a gyerekkel szemben, a legjobbat akarja neki." Na ő is mindig ezt mondja, de ilyenek után tudod nehéz elhinni."

Mert fejben még gyerek vagy. Próbáld megérteni őt.



"3,5 körüli az átlagom, de ennek megvan a maga oka. Egy reál beállítottságú iskolába járok, azért, hogy formatervező legyek. A reál sohasem ment túlságosan, és nem is fektetek bele túl sok energiát, mert nem érdekel a matek, sem a mechanika példának okáért. Amúgy felvettek a jogira is a Pázmányra, csak nekem régóta volt egy álmom. Ennyi. De felőlem jöhet a rosszindulatú szöveg mi zserint egy nulla vagyok ezzel. Nem ismerlek, úgyhogy inkább fel sem veszem. Anyámtól már inkább idegesítő, mivel még az egyetem épületébe sem tette be soha a lábát, de mindig vitatkoznom kell vele, hogy hogyan mennek ott a dolgok, mert hát ő jobban tudja nálam."


Semmi rosszat nem írtam rólad, de te már pattogsz, hogy rosszindulatú a szöveg. Egy kissé támadó vagy, teljesen feleslegesen.

2014. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, de egy bunkó 14 éves szintjén állsz.

Már alapból..Gyárban dolgozik azért, hogy legyen napi betevő. Azt akarja, hogy tanulj, hogy többre vidd, és ne kelljen egy gyárban robotolnod. ÉS igen, ha lehet jobb a 3-asnál akkor miért ne? Mi dolgod van a tanuláson kívül? Semmi.. Elszégyellheted magad, hogy felnőtt létedre ilyen agyi szinten vagy, főleg férfi létedre, és így beszélsz arról a nőről aki megszült, felnevelt, és biztosította azt, hogy te verhessed a nyálad, hogy egyetemista vagy.

Ja és, talán nem itt kéne feltenned a kérdést, hogy mi baja is lehet. Tőle kéne megkérdezned két bunkóskodás közben.

Egyébként elképzelhető, hogy az a baja, hogy nincs megbecsülve.

2014. szept. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%
Hát azért, ahogy olvasom te sem vagy az a mintagyerek. Nagyon szemtelenül válaszolgatsz édesanyád kérdéseire, sőt néha kimondottan bunkón nyilvánulsz meg. Az meg, hogy édesanyádra azt mondod, hogy olyan fejet vág, mint egy "dugatlan kekeckedő tanárnéni" hát ez meg egyenesen felháborító. Szerintem neked van miért szégyellni magadat, és nem anyádnak!
2014. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!