Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti visszatartjátok a...

Szülők, ti visszatartjátok a gyerekeiteket attól, hogy külföldre menjenek?

Figyelt kérdés

Olyan egyetemet végeztem, aminél már a 2. évben tudtam, hogy utálom, amit tanulok és soha nem akarok ebben dolgozni, de családi nyomásra elvégeztem, azt mondták, "majd csak jó lesz valamikor". Most, hogy végeztem, nem akarok a szakmámban dolgozni, nem is értek hozzá rendesen, így mivel az osztrák határ mellett élünk, ki akarok menni oda dolgozni (sajnos csak fizikai munkára tudnék). Mivel nem rendelkezem túl jó fizikummal, a párom pedig elég jól keres kint, csak 20 órában akarok ott dolgozni (amivel kb. 160-170 ezer Ft lenne a jövedelmem havonta), a szabadidőmben pedig másik szakmát szeretnék tanulni, amiben már volt lehetőségem kipróbálni magam és sokkal inkább tetszik. Anyám mégis be akar erőszakolni közszférába az ismerősein keresztül (a megkérdezésem nélkül intézkedik), és akárhányszor mondom neki a külföldi munkát, mindig azzal jön, hogy nem azért tanultam, hogy aljamunkát végezzek és hogy így sohasem fogom vinni semmire, meg hogy az osztrákok csak c*gány senkinek néznek engem (emiatt egyébként már szorongok is ott kint, ha beszélnem kell egy osztrákkal). Nem érti meg, mikor azt mondom neki, hogy igaz, nem ezért tanultam, de nem is azért, hogy 80 ezer Ft-tal kiszúrják a szemem (mert kiszámolták, kb. ennyit kapnék), cserébe ingyen túlórák, felelősség és közel annyi stressz, mint a fizikai munkánál. Egyszerűen nem ért meg engem, már minden nap kiabál velem. Olyanokat mond, hogy ilyen aljamunkásként hogy akarok majd gyereket vállalni (miért, 80ezer Ft-os fizetés mellé hogyan?!) meg hogy úgyis hazajövök, majd megtudom (hozzátenném, dolgoztam már kint, és bár a munka stresszes, nehéz, de a fizetés nagyon jó itthoni vizsonylatban, mi pedig még itthon maradunk).

Párom szülei hasonlóak, mikor egyszer kijelentettem, hogy nem akarom, hogy a gyerekeim is ugyanezt végszenvedjék, amit mi a párommal (hogy külföldieknél kell aljamunkát vállalnunk a pénz miatt, diplomával), és inkább külföldön szeretnénk gyereket vállalni, a párom anyja gúnyosan kinevetett.

Pedig mi a párommal mindenképpen külföldön tervezünk élni (nem feltétlen Ausztriában, inkább messzebb), de erről már beszélni sem merünk.

Más mindenki azt mondja nekünk, hogy menjünk csak, ott van legalább jövőnk, ha ott jobb életszínvonalon élhetünk, miért ne...stb. Ráadásul még csak nem is jó a szüleinkkel a kapcsolatunk, tényleg nem értem. Más szülő is ilyen?


2014. szept. 11. 20:58
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam, a magyar munkamorál nincs az osztráknak a közelében sem. Aki dolgozott már kint, az tudja.
2014. szept. 11. 22:57
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, nem érdemes foglalkozni az itteni szocreál maradványokkal. A nyolcvanezer igenis kevés, egy sori dobozhajtogatónak is, nemhogy egy diplomásnak. Nem lehet vele előrejutni, csak tengődni, napról napra. Nagyon jól teszed, ha most a saját utadra mégy, ahogy kivettem, erősen degradáló a közeg ahol vagy. Nincs mese, kerek perec ki kell jelenteni az állást, nekik két lehetőségük van: elfogadják, vagy nem fogadják el, de te akkor is a saját utadat járd, ne hagyd, hogy mások miatt kelljen végigkínlódnod az életedet!

Van tapasztalatom benne sajnos, hogy az ilyen családdal sose lesz egyszerű, és még akkor is a nyakadba fognak akaszkodni, amikor már sínen vagy. Nem fogják elfogadni, vissza fognak húzni, és ez sajnos akár olyan nehéz döntéseket is megkövetel, mint a kapcsolatok minimálisra vagy nullára redukálása, minimum átmenetileg, amíg nem kapnak a víztoronyhoz.

Hajrá!

2014. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Sajnos én is úgy érzem, hogy nem marad más, mint kerülni velük a kapcsolatot, a párom szüleivel is így kellett tenni a rengeteg vita miatt. Egyszerűen egyiküknek sem lehet a "fejébe verni" (keményen fogalmazva), hogy ez a mi életünk és mi külföldre akarunk menni. Tudjuk, hogy nekünk nehezebb lesz, viszont a gyerekeinknek sokkal könnyebb, és ez kárpótol majd. Amúgy sem akarnám, hogy a gyerekem az agresszív apám, a zsarnok anyám meg a pánikbeteg, züllött testvérem mellett nőjön fel, szóval mindenképp költöznénk, ha országon belül, akkor is messzebbre. Nem egészséges az itteni légkör, mindenki mindig beleszól mindenbe, állandó civakodás, sosincs egyikünk családjában sem béke, pedig mi párommal mindketten higgadt, nyugodt és békés emberek vagyunk, de a családjaink állandóan keltik a feszültséget. Én ebben nem fogok gyereket nevelni.
2014. szept. 11. 23:21
 14/24 anonim ***** válasza:
67%

Ebben az esetben pláne... El kell fogadni, hogy a család egy adott kötelék, de ha rombol, muszáj elvágni, még mindig kisebb veszteség, mint szenvedni benne... Elsőre nem gondoltam, hogy ilyen erős a helyzet, de így sokkal tisztább, és a helyedben nem sokat vacillálnék. Ha tippelnem kellene, akkor a lelki terror és az anyagi ellehetetlenítés lenne a következő lépésük.

(Egyébként a családod leírása meglepően hasonlít az enyémre, én már elvágtam a szálakat, bár itt több is volt ennél. Ha gondolod, szívesen segítek, van benne tapasztalatom sajnos).

2014. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot és a bíztatást. Egyelőre még csak egyszerűen megpróbálom azt tenni, amit jónak látok, próbálok nem engedni a családi nyomásnak (eddig is azért jutottam, mert nekik engedtem), de ha elharapódzik a dolog, akkor én is azt fogom tenni, amit te.
2014. szept. 11. 23:40
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

Én a diplomámmal 94 ezer forint nettót kereshettem volna otthon. Köszöntem szépen, nem kértem. Nem azért tanultam x évig, hogy hó végén a szüleimtől kérjek pénzt kajára.

Jöttem külföldre "aljamunkát" végezni (Ausztriába). (Az aljamunka kifejezést pedig nem is igazán értem! A kétkezi munkás talán kevesebbet ér, mint egy irodai melós? Ezt hol tanítják? Nekem diplomával sem derogál a fizikai munka. Pénzt kapok érte, nem is keveset!) Szellemi kihívást ugyan nem jelent, de én tényleg szeretem csinálni. Felszolgáló vagyok. Jól keresek, évente kétszer nyaralni megyek, jól élek, és milliós megtakarításom van. Nem hiszem, hogy otthon boldogabb lennék jobb munkával, de pénz nélkül. Munka mellett suliba járok idekint, hogy előrébb tudjak lépni.

A családom pedig maximálisan támogatott, ők annak örülnek, hogy boldogulok, önálló vagyok, és megvan mindenem.

2014. szept. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
27/N ez lemaradt :)
2014. szept. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező 23:21: mondtam, hogy a családodtól menekülsz.

ha szerető emberek vennének körül, nem akarnál minél messzebb lenni tőlük, max. ideiglenesen: hiszen pár év alatt összegyűjtitek a lakásravalót, otthon meg már el tudsz helyezkedni: pl. multiban a nyelvtudásoddal nem 80-at keresnél, hanem minimum 3x annyit (dolgoztam multiban, így tudom): csak a nyelvtudás kell, meg egy akármilyen diploma. ebből már boldogan megélsz, ha a lakásod megvan, és arra nem kell spórolni.

2014. szept. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem is kérdés, hogy menned kell, ott van az igazi jövőd.
2014. szept. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Engem szerető, támogató család vett körül mindig is. Szakmám van, és másik területen diplomám is. Otthon esetleg protekcióval tudtam volna elhelyezkedni, a fizetésem is egész jó lett volna, 150 000 körül, napi kb 10 óra "irodai" munkáért, olyanért, ami stresszel, felelősséggel jár. Ehelyett mondtam, hogy köszönöm, nem, kijöttem külföldre a párommal. Ő fizikai munkát végez, de otthon is ezen a vonalon mozgott, vendéglátás, gyári munkák, mert hiába intelligens, nem tanult tovább, érettségije van, és nincs is affinitása irodai melóhoz. Ellenben én egészségügyi okokból nem végezhetek komoly fizikai munkát, így a gyárak többsége kizárva. Sebaj, a jég hátán is, elvégre magyar vagyok, találtam nekem megfelelő munkát, 4 órát dolgozom naponta, céges autóm van, A pontból B pontba megyek fix beosztás szerint, fuvarozok (személygépkocsit kell vezetni, nem nagy kunszt), és pontosan ugyanannyit keresek vele, mint otthon kerestem volna a napi 8-10 órás protekciós állásommal. Párom jóval többet keres fizikai munkáért, az én keresetemet el tudjuk rakni. Szépen élünk, legfőképp nyugalomban, mert itt nem túlélünk. Jut szórakozásra, ruhákra, minőségi kajákra (speciális étrendem van). Ez az egyik része.

A másik, hogy 800 km-re kellett eljönnünk otthonról, és anyukámnak ezt nem veszi be a gyomra. Igen, támogat, igen, tudja, hogy jobb nekem itt, nyugodt vagyok, mióta kint vagyok egy éve kb 2-3x voltam rosszul (betegségem miatt), míg otthon a stresszes, negatív környezet miatt heti 2-3x. Mégis, neki szívfájdalma, hogy mi sose megyünk majd haza, skype nagymama lesz, az unokája nem fogja ismerni, és hogy megfosztom ettől. Persze, tudja, hogy nem szólhat bele, de ha hallgatnék az érzelmi zsarolásra, akkor nem hogy nem jöttem volna ki, de már lenne 2 gyerekem az előző páromtól (akivel nem véletlen szakítottam, hiába kardoskodott mellette édesanyám. Utólag látta be, hogy igazam volt.).

Szóval őt soha nem fogom érzelmileg meggyőzni, hogy nekem jobb itt. Bármi munkát találok, bármit mesélek neki, csak a rosszat látja benne. (Miért csak 4 órás, miért csak ennyi órabér, ott mindig csak ilyen alja munkát tudsz majd végezni, soha nem dolgozol a szakmádban, miért nem jöttök haza, itt is meg lehet élni szépen, miért miért miért.) Elhatárolódom ezektől a megnyilvánulásaitól. Az én életem, én élem, a támogatásért hálás vagyok, őket szeretem, de magamat, a saját életemet nem áldozom fel azért, hogy neki jó legyen. Szerencsére egészséges, bőven "fiatal" még, el tudja látni magát és a párját, gondoskodik a párja gyerekeiről is (az egyik még velük él), dolgozik, aktív. Csak fáj neki, hogy nem Magyarországon dolgozom, és hiába magyarázom neki, hogy ha otthon a szakmámban elhelyezkedem, és mondjuk elkerülök recepciósként teszem azt Hévízre, akkor sem tudok csak 3 havonta haza autózni, mert életem nekem is van, és az utazás se kevés pénz, szóval nem látna többet akkor se, ha otthon maradok. :) Az anyukák, azt hiszem, ilyenek. :) Én ettől szeretem.

2014. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!