Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti visszatartjátok a...

Szülők, ti visszatartjátok a gyerekeiteket attól, hogy külföldre menjenek?

Figyelt kérdés

Olyan egyetemet végeztem, aminél már a 2. évben tudtam, hogy utálom, amit tanulok és soha nem akarok ebben dolgozni, de családi nyomásra elvégeztem, azt mondták, "majd csak jó lesz valamikor". Most, hogy végeztem, nem akarok a szakmámban dolgozni, nem is értek hozzá rendesen, így mivel az osztrák határ mellett élünk, ki akarok menni oda dolgozni (sajnos csak fizikai munkára tudnék). Mivel nem rendelkezem túl jó fizikummal, a párom pedig elég jól keres kint, csak 20 órában akarok ott dolgozni (amivel kb. 160-170 ezer Ft lenne a jövedelmem havonta), a szabadidőmben pedig másik szakmát szeretnék tanulni, amiben már volt lehetőségem kipróbálni magam és sokkal inkább tetszik. Anyám mégis be akar erőszakolni közszférába az ismerősein keresztül (a megkérdezésem nélkül intézkedik), és akárhányszor mondom neki a külföldi munkát, mindig azzal jön, hogy nem azért tanultam, hogy aljamunkát végezzek és hogy így sohasem fogom vinni semmire, meg hogy az osztrákok csak c*gány senkinek néznek engem (emiatt egyébként már szorongok is ott kint, ha beszélnem kell egy osztrákkal). Nem érti meg, mikor azt mondom neki, hogy igaz, nem ezért tanultam, de nem is azért, hogy 80 ezer Ft-tal kiszúrják a szemem (mert kiszámolták, kb. ennyit kapnék), cserébe ingyen túlórák, felelősség és közel annyi stressz, mint a fizikai munkánál. Egyszerűen nem ért meg engem, már minden nap kiabál velem. Olyanokat mond, hogy ilyen aljamunkásként hogy akarok majd gyereket vállalni (miért, 80ezer Ft-os fizetés mellé hogyan?!) meg hogy úgyis hazajövök, majd megtudom (hozzátenném, dolgoztam már kint, és bár a munka stresszes, nehéz, de a fizetés nagyon jó itthoni vizsonylatban, mi pedig még itthon maradunk).

Párom szülei hasonlóak, mikor egyszer kijelentettem, hogy nem akarom, hogy a gyerekeim is ugyanezt végszenvedjék, amit mi a párommal (hogy külföldieknél kell aljamunkát vállalnunk a pénz miatt, diplomával), és inkább külföldön szeretnénk gyereket vállalni, a párom anyja gúnyosan kinevetett.

Pedig mi a párommal mindenképpen külföldön tervezünk élni (nem feltétlen Ausztriában, inkább messzebb), de erről már beszélni sem merünk.

Más mindenki azt mondja nekünk, hogy menjünk csak, ott van legalább jövőnk, ha ott jobb életszínvonalon élhetünk, miért ne...stb. Ráadásul még csak nem is jó a szüleinkkel a kapcsolatunk, tényleg nem értem. Más szülő is ilyen?


2014. szept. 11. 20:58
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Ez a másik, hogy nekem is speciális étrendre van szükségem (bár még ez is megoldható a kinti munkánál), Ausztriában szinte minden kisvárosban található olyan üzlet, ahol meg tudom magamnak venni a termékeket, míg itthon 40 km-t kell utaznom, hogy a legalapvetőbb dolgokat megvehessem magamnak, ráadásul átlagosan dupla áron, mint Ausztriában, és a választék sem akkora. Ez magyar fizetésből nem menne, ugyanis elég nagy anyagi teher, havonta legalább 20ezer Ft-tal több megy el ételre nekem, mint más embereknek. De anyám még így sem ért meg. Nem érti meg, hogy nem akarok két zacskó tésztáért meg három csomag kenyérért állandóan 40km-t utazni (sőt ott, ahol anyósom akarja minden áron, hogy lakjunk, ott 60 km-t).

Egyébként pedig nagyon örülök, hogy olvashatok sikertörténeteket is azok közül, akik kimentek.

Az aljamunkát pedig azért emeltem ki többször is, mert úgy vettem észre, az osztrákok nagyon lenézik olyan olyan külföldieket, akik ilyen helyen dolgoznak (nem mintha magyar üzletben eladóként nem kaptam volna már bunkó megjegyzéseket, sőt többet, mint Ausztriában).

2014. szept. 12. 14:45
 22/24 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as, nem is értem, hogy bírod végighallgatni, nekem már most nyílik a bicska a zsebemben, mikor valamelyikünk anyja rákezdi. Az unokás dologról pedig annyit, hogy én a gyerekeim szempontjait fogom figyelembe venni az életem és az ő életük tervezésekor, nem a szüleimét. A nagyszülőség nem olyan alapvető jog, hogy attól meg lehessen fosztani valakit (állítom, apám, illetve a párom apja jó, ha 3 havonta egyszer ránéznének a gyerekünkre, még ha a szomszédban élnénk is), a szülő döntése, hogy a nagyszülők láthatják, illetve mennyit láthatják a gyereket. Bevallom, én pl nagyszülők nélkül nőttem fel (egyik részről nem is ismertem őket, másik részről kicsi koromban meghaltak), de szinte semmit nem jelentett az életemben, hogy nincsenek (mert ugye ami nincs, és nem is tud róla az ember, az nem hiányzik). Ennél az én gyerekeim még mindig többet kaphatnak belőlük akkor is, ha 2000 km-re innen fognak élni. Mehetnek látogatóba, mi is megyünk, sokkal egészségesebb ez így. És senki nem szól bele, mire költsem a pénzem vagy miért járatom a gyereket táncórákra vagy fociiskolába.
2014. szept. 12. 14:53
 23/24 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk konkrétan üvöltözés volt, hogy hülye vagyok, mert én otthon jó állást, saját lakást adtam fel és vittem a gyerekeket - épp az ő érdekükben.

Menjetek. Általában azokat szoktam lebeszélni, aki semmilyen iskolai végzettséggel, munkatapasztalattal és nyelvtudással indulna neki úgy, hogy azt képzeli majd takarítással ő annyit spórol, hogy pár év múlva úrként hazalibben a márkás kocsiján és kicsapja a pénzt a saját lakásra.


Hajrá.

2014. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
33%

18:"ha szerető emberek vennének körül, nem akarnál minél messzebb lenni tőlük, max. ideiglenesen: hiszen pár év alatt összegyűjtitek a lakásravalót, otthon meg már el tudsz helyezkedni: pl. multiban a nyelvtudásoddal nem 80-at keresnél, hanem minimum 3x annyit"


Szerető emberek vettek körül, volt saját lakásom, otthon multinál nem 80-at kerestem hanem a többszörösét és láááám, eljöttem mert elegem lett. A gyerekeimnek akartam többet, nyugalmat, jobbat.

Most, a kiköltözés után jóval, hogy egyenesbe kerültünk mondták a szüleim, hogy talán mégsem volt hülyeség...

2014. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!