Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka bemehet az óvódába...

Apuka bemehet az óvódába információt szerezni a gyerekről, mikor anyukánál van a felügyeleti jog és áll apuka rendelkezésére és nem akadályozza a kapcsolattartást?

Figyelt kérdés
Óvodába úgy tudom annak jogosult az óvónő információt adni akinél a gyerek el van helyezve?
2014. szept. 12. 14:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hetente bejárkál az oviba, az óvónők is furcsálják már. Túlzásnak tartják és úgy látják nem a gyerekről szól hanem valamiért kakaskodik, de nem érti senki, hogy miért..
2015. jan. 29. 20:52
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Esetemben az apuka a másik fél, aki mindent megakadályoz, ami az ítéletben nincs benne: nem mehetek farsangra, nem mehetek szülőire, nem mehetek ovis kirándulásra, anyák napja nem láthatási napra esett, így engedélyt kellett kérném, hogy elmehessek (elmehettem, 15 órakor kezdődött, apuka már 15:10-re ott volt a lányomért, mert vegyem tudomásul, hogy nincs láthatási nap, úgyhogy örüljek, hogy arra a 10 percre is láthattam a lányomat). Ha véletlenül a lányom ovija felé van dolgom, nézek mindig nagyon az udvarba, ha éppen kint vannak és ha lopva meglátom a lányomat, boldog vagyok. De odamenni nem merek, mert a kislányom azonnal elmeséli az apjának, az apja meg azonnal megy a gyámügyre feljelentgetni. Ezért nem a lányom a hibás, hiszen ő még gyerek, persze, hogy elmeséli a vele történteket. De az apja azonnal kombinál és összeköti azzal, hogy én szándékosan mentem el arra, úgyhogy ez elég alap a feljelentéshez. TElefonálhatok a nem láthatási napokon a lányomnak este 6-7 között, erre kitalálta, hogy ezt csak páratlan heteken tehetem, mert az ítéletben az van. Ilyen nincs az ítéletben. Régebben történt már, hogy lányom beteg lett, az apja megírta 1 sorban nekem, és azt, hogy másnap reggel viszi a mama az orvoshoz (én nem vihettem, mert nem volt láthatási nap). Másnap a mamát délelőtt felhívtam, hogy mi volt az orvosnál, hogy van a lányom. Nem tudtam, hogy apuka is otthon van. Kikapta a nagymama kezéből a telefont, és levágta. Visszahívtam, akkor tudtam meg, hogy apuka otthon van, mivel ordított velem a telefonba, hogy az ítélet szerinte este 6-7 között hívhatom a gyerekemet, majd ismét levágta a telefont. Apukát február vége óta nem tudom mobilon elérni, mert letiltotta a telefonszámomat. Sms-t sem fogad tőlem. Semmit nem tudok megbeszélni vele, folyton azzal jön, hogy ha akarok valamit, írjak e-mailt... Nemrég kiderült, hogy lányomat műteni kell, ezt kislányom mondta egy telefonbeszélgetés alkalmával. Próbáltam az apját elérni telefonon, hogy érdeklődjek a műtétről, stb..., de nem tudtam elérni. Írtam neki e-mailt, mai napig nem tudom, hogy mikor fogják műteni, ki fogja műteni. Nem mondja meg sem ő, sem a nagymama. Minden akadályoztatást jelentettem már a gyámhatóság felé, akik a következőt mondták: ezek nem ügyek, ezek alapján ők nem tudnak semmit csinálni, csak felvesznek egy jegyzőkönyvet, és lezárják az ügyet. Az ok annyi, hogy ami nincs benne az ítéletben, azt apuka mind megtilthatja nekem. A bíróság azt javasolta, hogy a gyámhatósághoz forduljak. A gyámhatóság elutasít, hogy nem tudnak mit csinálni, forduljak a bírósághoz. De inkább nem is folytatom, ez egy agyrém. Nagyon nagy mértékben múlik minden a másik fél hozzáállásán, és azon, hogy mennyire tudtok kommunikálni egymással, és mennyire vagytok képesek félretenni saját sértettségeteket, és előtérbe helyezni azt, hogy a közös gyereketekről van szó, és az a másik is ember, az a másik is a gyerek szülője, és fordított helyzetben hogy éreznéd magad, ha nem mehetnél el pl. szülőire. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak le szerettem volna írni, hogy a másik oldalon állni sem könnyű.
2015. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%

Még mindig a 12. válaszoló vagyok:

Azt elfelejtettem leírni, hogy nem vagyok eltiltva a gyerekemtől, nincs korlátozva a szülői felügyeleti jogom. Az ítéletben az van, hogy apuka mellett lett elhelyezve a lányom. Nem vagyok drogos, alkoholista, elmebeteg sem, normális lakhatási körülményeim és normális állásom van.

2015. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Elozo ne agodj a lanyod kamaszodni fog es rajon az igazsagra es lelep az apjatol.

Kitartas

Nem ertem miert csinalnak egyes szulok haborut a gyerekbol

Csori gyerek szorongos depresszios hulye lesz

2015. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Lehet hogy még vannak jogi folyamataitok, amiért szeretné megmutatni magát az oviban. Lehet hogy az óvónők tanúskodására szüksége van hogy ő érdeklődő apa. De az is lehet hogy olyan mások által tanúsított tényt szeretne találni ami azt bizonyítja hogy veled nem teljesen kerek lelkileg a gyereketek.

De az is lehet hogy érdeklődő édesapa, akinek fontos a gyereke fejlődését és érdeklődését figyelemmel kísérnie. Joga van hozzá, és él vele.

2015. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Mire gondolsz?

Van papír a kapcsolattartásrol bíróságon kértük.

Fogalmunk sincs mit akar.

2015. máj. 10. 15:32
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok. Sok furcsaságot hallottam már válóperben lévőktől.

Nem tudom mit akarhat. Az is lehet hogy a csak többet lenni a gyereke közelében, mert úgy gondolja hogy neki is van joga hozzá, nem csak neked. Lehet hogy demonstrál az ovis megjelenéseivel.

Elképzelhető az is hogy szeretné a felügyeleti jogot magának, és mielőtt beadja a papírokat tanúkat szeretne gyüjteni hozzá.

Elképzelhető az is hogy a hétköznapokból is akar magának láthatást amiért bíróságra fog menni. Ügyvédet lehet majd megkérdezni hogy mi hátrányotok születhet a viselkedéséből. A neten is vannak jogi tanácsadó fórumok , ott is lehet érdeklődni.

2015. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó válaszoló! Nem vagyunk válófélben.

A gyerek születésétől külön vagyunk. 3 1 honapos kora óta nálam van elhelyezve. Jó munkám van, saját otthon, szerető család és férj. Talán épp az utolsó fáj neki.

2015. máj. 12. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!