Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felelőtlennek gondoljátok az...

Felelőtlennek gondoljátok az ilyen szülőket?

Figyelt kérdés

Tavasszal elengedték a 16 éves lányukat a 22 éves unokatestvérével és annak pár barátnőjével Amerikába, 3 hétre, ahol voltak egy ismert előadó koncertjén és 2 nagy fesztiválon.

A nyarat szinte teljesen a barátaival tölthette, folyton külföldön volt velük, szórakozott, bulizott, 2 hetet volt nyaralni a szüleivel, de akkor is csak annyi volt, hogy esténként együtt vacsoráztak, amúgy azt csinált, amit akart.


A szülei amúgy sem szólnak bele az életébe, már 15 évesen elengedték a világon bárhová, egyetemistákkal bulizott akkor is és abba sem szólnak bele, hogy mennyi pénzt költ és mire, mert saját kártyája van, amit korlátlanul használhat.



Szerintetek az ilyen szülők felelőtlenek, vagy csak szerencsés a lány, mert jó családba született?


2014. szept. 13. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ, hogy milyen a lány, milyen az unokatestvér, kikkel engedték el stb. Egy 15-16 éves lány már elég nagy, lehet olyan megbízható, hogy tényleg el lehet engedni bárhová. Főleg, ha a szülők ismerik a lány barátait, és őket is megbízhatónak tartják. Tehát az, hogy felelőtlenség-e így elengedni a lányt, attól függ, hogy az elmúlt 16 évben jól nevelték-e.
2014. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem, szerintem megbíznak a lányukban, mert valószínűleg ő ezzel nem él vissza.


Tök jó, hogy hagyják élni, utazni.


Nálunk is így volt amúgy. Bár a közös családi nyaralásokat mindig együtt töltöttük, de az nem kötelességből volt, hanem mert így akartuk.


De már 9 évesen táborokba jártunk (külföldre is, persze akkor még iskolával), 13-14 évesen nyaralhattunk a barátainkkal, szülői felügyelet nélkül Balatonon, majd 16 évesen külföldre is mehettünk barátokkal.

Amerikába én már aztán teljesen egyedül mentem később.


Szóval, mindaddig, amíg a lány megbízható (a leírásod alapján semmi sem utal ennek az ellenkezőjére), addig én ebben semmi rosszat nem látok, és abszolút nem jelenti azt, hogy amúgy el lenne bárki is hanyagolva.


Sőt! Elhanyagolt gyereket nem lehet úgy megnevelni, hogy elég érett legyen 16 éves korára efféle önállóságra, szóval épp azt mondanám, hogy valószínűleg pont, hogy nagyon jó szülőkről van szó.

2014. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Mááááááker :)
2014. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és hozzátenném, hogy nekem is 14 éves korom óta önálló bankkártyám volt. (és csak azért nem előbb, mert akkor még ez volt az alsó korhatár, amire a bank adott sajátot.)


Mobilunk is egész kiskorunk óta volt saját (a 90-es években, amikor ez még nem volt szokás), de sosem villogtunk vele, meg nem használtuk feleslegesen, mert pont az volt a dolog lényege, hogy úgy neveltek minket, hogy normálisan álljunk a használati tárgyakhoz, nem pedig valami menőzésként.

2014. szept. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem megbízhatatlan, csak vannak dolgok, amikről a szülők nem tudnak (veszélyes barátok/társaságok, mik történnek egy-egy buliban, stb).
2014. szept. 13. 09:56
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Itt inkább az a kérdés, hogy mit tudnak a szülők közben minderről. Tehát rendszeresen beszámoltatják, tudják, hogy éppen mit csinál és hol van, vagy fogalmuk sincs róla.
2014. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Inkább az utóbbi.
2014. szept. 13. 10:02
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezek a szülők nem nevelik a gyereket, hanem hagyják azt csinálni, amit akar. Ez nem nevelés, pusztán vagy lusták foglalkozni a gyerekkel, vagy nem is igazán érdekli őket, vagy egyszerűen annyira elkanászodott már a gyerek a nem-neveléstől, hogy nem bírnak vele.


A gyerek issza meg a levét, hogy annak idején nem nevelték, hanem hagyták nőni, mint a gomba.


Még egy 16 évesnek is szüksége van a korlátokra, irányításra, nemhogy egy 15 évesnek.


Ez a lány egyáltalán nem szerencsés, nem született jó szülők kezébe.

2014. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem felelőtlenség, nevelés és bizalom kérdése. De Te azt miből gondolod, hogy a szülők nem tudnak sok dolgot a lányukról?
2014. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Hű, hát én elég liberális szülőnek tartom magam, de ezt azért mégsem engedném. 16 évesen a tinik nagyon felnőttnek, nagyon érettnek érzik magukat, de azért mégiscsak gyerekek. A 22 éves unokatestvér sem feltétlenül nagyon érett attól, hogy már nagykorú.


Amikor a lányom 16 éves volt, eljárt a baráti társaságával a Balatonra hosszú hétvégékre nyáron, ezt engedtem, mert bár nincs a szomszédban Siófok, de megbízom a gyerekemben, ismerem a barátait. Ha bármi gond van, 1 óra alatt lent vagyok kocsival. Ugyanezt egy amerikai útnál már nem tudnám kivitelezni. Kiskorúként maradjon csak Magyarországon, itt is lehet utazni, bulizni.

2014. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!