Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldre szeretnék menni...

Külföldre szeretnék menni bentlakásos suliba. Hogy mondjam el? Tönkremegy a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Még 2 évem van a gimiből, de elszeretnék menni. Nézegettem már sulikat és 3 barátnőm is van, aki hasonlóba járt, egy pedig jelenleg is Franciaországban tanul egy bentlakásos iskolában (bár igaz, egyikük sem magyar).

De félek, hogy anya rögtön magát hibáztatná, hogy elmegyek és nem szeretném, hogy még rosszabb legyen itthon a légkör.


2014. szept. 13. 13:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

Én is elmegyek, jövőre bár én egyetemre. Ez az utolsó évem a gimiben, és februárban hozta fel a dolgot (ergo 11.-ik közepén).


Nekem a szüleim világ életükben tudták, hogy soha nem fogok itthon élni, már 12 évesen megmondtam nekik, hogy amint lesz lehetőségem elmegyek. De ez sose miattuk volt és ők ezt tudták. Ismerték az érveimet, tudták, hogy nem érzem és soha nem is éreztem jól magam ebben az országban függetlenül a családomtól akiket nagyon is szeretek. DE! a család, ami ráadásul nem az "enyém" (érts. férj és gyerek), nem hátráltathat egy ilyen jellegű döntésben, hiszen előbb vagy utóbb úgyis "elhagyod" őket.



Amit én tettem mikor megért bennem a döntés:


- utána néztem mindennek, és utána kérdeztem mindennek. Írj le, ments le minden fontos oldalt, beszélgetést bármit amit feltudsz hozni bizonyítéknak, hogy milyen az a suli, mit várnak el, hogy működne az egész, ergo legyél benne a témában rendesen. És utána a tovább tanulási lehetőségeket is nézd meg (mivel ha jól értem, te nem egyetemre mennél még csak gimnáziumba)

- Néz utána a lakhatásnak és támogatósoknak és diákmunka lehetőségeknek úgy az életnek az iskolán kívül. Mennyibe kerül havonta, hogy tudod kigazdálkodni stb.

- Hozd fel az érveidet Magyarország ellen. És hozd fel az érveidet a választott ország mellett.

- Nézz utána a tantervnek, kezd el tanulni a szaknyelvét a tantárgyaknak. (én pl. Orvosira megyek, ás hát bele kell jönni az emelt biosz-kémia angolba)

- biztosítsd őket arról, hogy szereted őket és majd jössz meg ők is jönnek, nem dől össze a világ.


Ennyit tudnék segíteni, nekem bevált! Persze ehhez olyan szülők is kellenek akik támogatják a boldogságod és megértik a nézeteid/okaid stb.


Sok sikert! Majd írj mi volt:)


17/L

2014. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
18%
Előző válaszoló vagyok 17/L. Megkérdezhetem hogy miért lettem lepontozva 26%-ra? Komolyan érdekel. Nem mondtam semmi sértőt, csak tanácsot adtam?
2014. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a hozzáállásod miatt. Tudod, a magyar oktatás még ha nem is a legtökéletesebb, de sokkal több tudást átad, mint sok más országé. Látom a dán gyerekeket, mennyire nem tudnak semmit a világról, összehasonlítva egy negyedikes magyar általános iskolással.

Az amerikai tanárnőnk a budapesti gimnáziumban meg volt rökönyödve azon, hogy mit tanul a lánya magyarul elsős gimisként, mert náluk az egyetemi tananyag volt!


Nem tudom, milyen ellenérveket tudsz felhozni Magyarország ellen, őszintén.

2014. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

Hát elmesélem mivel benne vagyok a dologba. A magyar oktatás világszínvonalas. VOLT! ezt elismerem azok után amiket a szüleim, vagy egyéb már 30+ felnőttek meséltek.

Szeretném előre leszögezni, hogy szeretek tanulni, és van felelősség tudatom és jövőképem nem véletlenül célom az orvosi, nem csak a sarat dobálom hogy "úúú sz@r a suli".


Budapesten járok suliba, főleg a Budai oldalon ismerem a gimnáziumokat, az ismerőseim lévén.


Nos elmondom az indokokat:

- az a tanár generáció ami minket tanít, sajnos az a generáció aki akkor került be az egyetemre, mikor az volt a módi hogy, "nincs elég pontod, nem vettek fel sehova menj a tanár képzőbe". Ezt szintén tanúsítják a szüleim, hogy minden butább osztálytársuk végül ott kötött ki.

- A tanárok vagy emberileg vannak ott, de mint szakemberek szörnyűek. VAGY mint szakemberek jók, de emberileg állatok ezért pokollá teszik a diák életét.

- előző indokunkból következik két dolog:

a.) az órán semmit nem tud neked megtanítani a tanár, ezért magadra vagy utalva, hogy megtanuld. És azért a legtöbb 14-15 évest nem ez fogja lekötni ezért egyes tantárgyakból rettentő alul műveltek maradnak.

b.) gyomorgörccsel megy be az órára a diák, tele van stresszel és szorongással

- Bevett módszer mostanában a "pofára osztályozás", olyan órákon ahol megteheted mert szubjektív a téma pl. Irodalom esszé, vagy csak szimplán szét szívatnak felelés közben. Ez azt eredményezi, hogy a diáknak az életkedve is elmegy a tanulástól, hiszen ha tanulok akkor 3-as, ha nem tanulok akkor is 2, vagy 3.

- a köz iskolák megszervezettsége általában a béka segge alatt van.

- Eddig nem vesztek el könyveim megrendeléskor, amióta van az új központi könyves rendszer többször tapasztaltam, hogy kevesebb könyv jött, és a végén neked kellett utána járnod/megvenned magasabb áron (ugyanis az iskola olcsóbban vásárolja a könyvet, nem sokkal, de olcsóbban)

- tanárközpontú tanítás van. NAGYON. Nem mondom, hogy ne lehessen fegyelmezni, vagy hogy helyes lenni, hogy a diák veri a tanárt sőt! de sajnos a normális gimnáziumokban, ahol nincsenek különösebben rossz diákok, csak szimpla átlagos tinik, ott azért megy ezzel a visszaélés elég rendesen.

- a tanítási módszereink, nem tanítanak meg önállóan gondolkodni. Nincs logikánk. Nincs kreativitás. Irodalmon is a tanár lediktálta te levázlatolod majd kerek mondatokban visszamondod. De sosincs olyan, hogy akkor ötlet börze és közös megbeszélés. És ezt sajnos sokszor látom szintén. Illetve a legtöbb tantárgya, (kivéve a matek talán) lassan igaz lesz, hogy benyalod és visszamondod. Pont. Nincs semmi logika, kreativitás vagy önkészség fejlesztő feladat/óra stb.



Nekem személy szerint volt szerencsém Kémiából és biológiából is olyan tanárt kapnom akinél többet tudtam az anyagból. Vagy pedig kihúzta a jó válaszomat a tz-ben, de nem tehettem ellene semmit sem, hiszen ha elvittem volna az igazgatóhoz vagy ilyesmi, csak én szívtam volna meg még jobban mert még inkább rám szállt volna. Nem éri meg felvenni a harcot, vagy kiállni magadért ilyen dolgokban, mert csak te jössz ki rosszabbul.


Sajnos az egyetemeken is hasonló sok helyen a dolog. Főleg, hogy ott aztán bármi okkal megbuktathatnak vizsgán. Személyes ismerősömmel történt aki a Szegedre jár orvosira, hogy a kb. 130 emberből kb. 100-at megbuktattak biokémián és átraktak fizetősre. Köztük ezt a lányt is aki eddig 4,00 átlag felett volt, és természetesen erre vizsgára sem felkészületlenül ment be.


Én egy voltam/vagyok a sok közül aki ennek ellenére önerőből és némi magántanári segitséggel (kémia számolások egyedüli megtanulásához félistennek kell lenni) megtanultam mindent. Pedig az elmúlt 3 évben csak azt hallgattam, hogy sose lesz belőlem orvos. Most pedig magas esélyem lenne a SOTE-ra vagy akár egy híres angliai egyetemre is. De a legtöbb diákot ez a helyzet még inkább bizonytalanná teszi.


Bizonyára az, hogy engem sose ért semmi ,de semmi pozitív a magyar oktatási rendszerben is rátesz egy lapáttal, de az osztályom legalább 1/3 tervez külföldön tovább tanulni, szóval mégse én vagyok az egyetlen aki így látja a dolgokat.


Hirtelen ennyi minden jut eszembe amit le tudok írni. És most nem a lezüllött drogosok és egyéb kisebbségből származó emberekkel teli iskolákról van szó, hanem sokszor átlagon felülinek titulált iskolákról itt Budán.


Hát ezt gondolom én, jöhetnek a lepontozások, kioktatások, hogy egy taknyos tini vagyok, de attól még úgy fogok elhúzni ebből az országból, hogy csak füstölni fog:)


17/L

2014. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

Menj el nyugodtan, nincs ezzel semmi gond, csak épp ne legyél meglepődve, ha teljesen mást tapasztalsz, mint amit itt elképzelsz más országokról. Negatívan!


Feltehetőleg nem igazán tudsz semmit külföldről, én speciel skandináv országban élek. A dán férjemmel megállapodtunk, hogy a gyerekünk Magyarországon fog tanulni, hazaköltözünk, mire elsős lesz, mert ami itt folyik, nem hasznos.

2014. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom az utolsó válaszoló a PISA-tesztet nem ismeri, a legtöbb nyugati országgal szemben le vagyunk maradva teljesítményben, nyugodtan mérd össze Dánia és Magyarország eredményeit...én azért elgondolkoznék, hogy csak az oktatási rendszer miatt hazajönnék-e. Sokan pont az oktatási rendszer (és annak szétbarmolása) miatt mennek el.


Lehet, hogy Dániában nem kell bemagolni a történelem összes évszámát, és egyetem előtt nem kell integrálni-deriválni matekórán.


De van ennek értelme? Hasznunkra válik ez? Lehet, hogy egy frissen érettségizett, akinek a fejében van még a gimis tananyag, versenyre kel egy átlag amerikaival, sőt, le is nyomja azt. És? Mire megyünk a fene nagy lexikális tudásunkkal, amit aztán pár év alatt el is felejtünk?


De olyanokra bezzeg nem tanít meg a remek oktatási rendszer, hogyan legyünk kiegyensúlyozottak, sportoljunk, utazzunk, legyünk befogadók, olvassunk sokat (és értsük, amit olvasunk!)...mert ezeket megtalálod jobb nyugati iskolákban.


De nyilván mindenkinek más a fontos.

2014. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

16, elhiheted nekem, hogy a dán iskolák kritikán aluliak még a PISA-teszt után is.

A férjem pedagógus egy dán általános iskolában, kicsit autentikusabb forrás nekem, mint a PISA-teszt.


Például nemrég vezették be, hogy a gyerekeknek mindennap kell tornázni, de NEM izzadhatnak meg, mert az már a gyerekek jogait sérti.


A dán gyerekek NEM olvasnak. Semmit. Ahány dán háztartásban voltam, sehol sincsenek könyvek, még a felnőttek sem olvasnak. Csak a tablet, iPad van a kezükben, de még azon sem olvasnak, csak játszanak.


Nem csak az oktatási rendszer miatt akarunk hazajönni, sok minden más miatt is.

2014. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem úgy megyek ki, hogy nem tudok semmit az országról vagy annak oktatási rendszeréről és tanterv menetéről,köszönöm:)


Amugy pedig megjegyzem, azzal hogy nagy a lexikális tudásod irodalomból kitörölheted a s*gg*d, ha orvos vagy és akkor még szépen fogalmaztam, szóval tök jó szerintem is, hogy ennyi hűdefontos tudást lenyomnak a torkunkon:) Heti 4 magyar meg 4 töri helyett, heti 5-6 biosszal és kémiával jobban ellenék, de hát abból csak 2 van sajnos:(


Angliába megyek, Londonba egy neves egyetemre. Rengeteg ismerősöm tanul kint, és mind halálosan megvannak elégedve.

A barátom pedig kint és dolgozik, már évek óta és semmi pénzért nem jönne ide vissza.

Szóval nem aggódom.

Oh és nem mellesleg, kint nem éhbért fognak utánam dobni ha már orvosnak tanulok, hanem rendesen megfognak fizetni az első "munka évemtől" kezdve.

2014. szept. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

[link]


Remélem meglehet nyitni. Rosszabbul teljesítettünk mint Dánia, ahogy elnéztem. És a UK-nél is.

2014. szept. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
* 5 oldalon van ha lejjebb lapoztok
2014. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!