Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám balesetet szenvedett...

Édesanyám balesetet szenvedett 87 éves, és nem tudja ellátni magát. Én is idős, beteg vagyok. Bemenni valahová otthonba, de csak egyszemélyes szobába. Mik a lehetőségek? Nyugdija van, spórolt pénze nincs.

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 16:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
De a környéken van olyan megyei fentartású otthon, ahová pár hét alatt bekerülhetnek az idősek.Nagylétszámú otthon, 2-3 ágyas szobákkal, és magas az elhalálozás, kiköltözés, emiatt.
2014. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
Ha ingatlanja van, el kell adni és annak az árából magánhelyet intézni.
2014. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
19%
Kérem szépen, aki lehúzta azt a hozzászólásom, hogy próbálja meg a kérdező magához venni és gondozni édesanyját, elmondaná, miért szavazta le?
2014. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.Tisztában vagyok vele,hogy milyen a krónikus osztály.Én is csak akkor tennék oda valakit,ha tényleg minden kötél szakad.De azért írtam,mert nem tudom milyenek a kérdező lehetőségei.
2014. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%
Egy 1 ágyas szoba alsóáron is havi 160 ezer ft-ba kerül, pl:Verőcén a Migazzi otthonban.
2014. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
13-as! Talán azért vagy lepontozva, mert a kérdező tisztán is világosan leírta, hogy ő is idős és beteg. Valószínűleg önmagát is éppen elég ellátnia.
2014. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%

ma 16:56.nak


Bár nekem nem szokásom senkit lepontozni, de a te válaszodat tuti azért pontozták le, mert a válaszodból az jön le, hogy nem jó a szövegértésed. A kérdező írta, hogy idézem őt

" Én is idős, beteg vagyok."

Ha valaki idős, beteg, és ő maga is segítségre szorul, akkor áruld már el nekem, hogy vegyen magához egy még idősebb, még betegebb embert akiről nem tudna megfelelően gondoskodni??

Néha nem árt gondolkodni ám..

2014. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ha saját lakásában lakik, ami esetleg legalább 2 szobából áll, akkor még az is elképzelhető, hogy valaki a lakásért biztosítaná a gondozását. Szóval akármelyik megoldást is választjátok, mindegyik pénzbe kerül (nem is kevésbe).
2014. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Szinte biztos voltam benne mikor kiirtam a kérdést, hogy legalább egy lesz, aki azt irja gondozzam én. Van is lelkiismeret furdalásom rendesen, ha elhelyezzük valahová. De sajnos soha nem voltunk szoros kapcsolatban, Ő sem ápolt engem soha. Nekünk ez a gén kimaradt- mondta Anyám erre. De ha szeretném is, kis lakásban lakunk közel 70 éves Férjemmel. Nekem sulyos emésztési problémáim vannak, és gerinc sérvem több is. Képtelen lennék emelgetni valakit, feneket törölni, etetni stb. Férjem sem kényszeriteném ilyesmire. Neki elég, ha én vagyok éppen beteg - ápolni. Anyám nyugdija Száz ezer forint kb. Természete miatt csakis egyedül akar lenni egy szobában, soha nem volt egy simulékony természet. Távolságtartó, gyanakvó.
2014. szept. 15. 17:25
 20/31 anonim ***** válasza:

Van saját lakása? Azt is elszokták fogadni fedezetként az idősek otthonában. (a sajtjáért cserébe kap ott egy garzont)

Azt se ártana tudni, hogy mennyi a nyugdíja, mert ez is fontos. Ha kevés érdemes lenne akár egyházi otthonokban (a katolikus és református egyház többet is fenntart) gondolkodni.

2014. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!