Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám balesetet szenvedett...

Édesanyám balesetet szenvedett 87 éves, és nem tudja ellátni magát. Én is idős, beteg vagyok. Bemenni valahová otthonba, de csak egyszemélyes szobába. Mik a lehetőségek? Nyugdija van, spórolt pénze nincs.

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 16:26
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Én igazából olyan válaszokat vártam, hogy '"az én hozzátartozóm itt és itt van egyszemélyes szobában, és ennyit fizetünk". kb. Mennyi volt a várakozás stb.
2014. szept. 15. 17:53
 22/31 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy Verőcén 160 ezer forint, Veresegyházon sem kevesebb, de nem kell várni.
2014. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Ez azért nem a mi árfekvésünk, de köszönöm.
2014. szept. 15. 18:51
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"De sajnos soha nem voltunk szoros kapcsolatban, Ő sem ápolt engem soha. Nekünk ez a gén kimaradt- mondta Anyám erre."


Kedves Kérdező, és nem a pontos szobaárakat tudom, hanem a hamis bűntudatodat megnyugtatni.


Ha anyád nem gondozott, akkor az nem gén-hiba, hanem ha őt gondozták, de ő téged nem, akkor síma önzés. Ha valakit nem gondoznak csecsemőként, akkor nem fejlődik ki benne az ún, gondozási ösztön (ami nem génhiba), tehát ő maga sem fog gondozni. Ezért ne legyen semmiféle lelkiismereti kérdésed akkor sem, ha az édesanyád meghal. Épp eléggé tönkrett téged. (Azér tis van annyi betegséged.)


Én annyit tudok, hogy az egyszemélyes szoba cirka luxusszámba megy. Az egyik ismerősöm idős édesanyja nagyon zsarnoki természet volt, őt egy olyan egyházi fenntartású helyre sikerült elhelyezni (az egész család minden érintett tagja, tehát a testvérek mind fizettek), ahol kb. 150-200 ezer forint volt a havi díj. Pontos adatokat nem tudok, de ha a családsegítőbe bemégy vagy az önkormányzathoz, biztosan tudnak neked pontosabb lehetőségeket is felvázolni.

2014. szept. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ennél olcsóbban egy ágyas szobát nem fogtok kapni.Szóval vagy kifizetitek,vagy más alternatívát kerestek.Például kerestek egy házi ápolót,magadhoz veszed(bár ezt már írtad,hogy nem opció),vagy édesanyád belemegy,hogy több ágyas szobába kerüljön.
2014. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az önkormányzat elhelyezi. Nem biztos hogy 1 személyes szobába, de Budapesten is van több ilyen otthon, és a nyugíij 80 százaléaát kell kifizetni minden hónapban. Nem tudom hol éltek , de helyben kell érdeklődni.
2014. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

van olyan, hogy háziápoló....szerintem az lenne a legolcsóbb, mert egyszemélyes szobát biztos nem fog kapni otthonban!


sőt, ha találtok esetleg családtagot, ismerőst,barátot, akkor az otthon maradhat vele "ápolásin",amit az államtól kap..igaz kevés pénz,de jobb mint a semmi, plusz ha épp rászorul a pénzre,akkor jól jár...


nem tudom milyenek a fővárosi otthonok, de vidéken egy átlagos öregotthonban akár 6-an,8-an is lehetnek egy szobában az öregek :( az tényleg borzalmas! egymás jajgatását hallgatni egésznap... jól be is vannak mindig gyógyszerezve(mamám ilyenbe került volna végső esetben!)


egy rokonom édesapja pont Veresegyházán volt,ott 200.000 ft volt az egyszemélyes "apartmanja".

2014. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
a háziorvos is tud segíteni az elhelyezésben.
2014. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
az arany alkony idősek otthonában Budapesten a nyugdíj 80 százalékát kell befizetni. Érdeklődj náluk.
2014. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, de már eltelt egy hét az elesése óta. Sokat javult, a nővér kijár injekciózni, és mindennap főzök, és átmegyek egy pár órára. Amit tudok megcsinálok, egy héten egyszer feljön vidékről a Sógornőm, és Ő megfürdeti, és megcsinálja a nagyobb dolgokat. Ugyhogy az otthon kérdés egyenlőre visszaszorult. A kedélye is sokat javult, már olvas, tv-zik, nincs magába zuhanva. Egyre jobb lesz ez, mindenki mondja Neki. Már van fény az alagut végén. Sajnos elét suta a bal kezével, a jobb oldal teljes KO.
2014. szept. 17. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!