Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekem apjával újra összejö...

Gyermekem apjával újra összejöttünk, azonban kislányom nagyon furán viselkedik. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Elég korán, 21 évesen estem védekezés mellett teherbe, a barátom ekkor 25 volt, nagyon nehéz időszak következett és én nem akartam családot még, elüldöztem magam mellől. Mindkettőnk szülei mellettem álltak, míg befejeztem az egyetemet. 1 éve megbeszéltünk mindent és mondta, hogy ezt így nem csinálhatjuk, ő nem tud mást szeretni. Visszatért az életünkbe és azóta egy család vagyunk.

Kislányom 4 éves, mostanában olyanokat csinál, amiket már nem tudok kezelni. Engem rendszeresen eltaszít, mikor pl. 3-an vagyunk valahol, én menjek onnan, kiabál és hisztizik, hagyjam békén az apját. Olyannál, mikor gyors puszi vagy ölelés van, mikor megyünk el otthonról, a lányom már sikítozik. Soha nem viselkedett így, mindig jó modorra tanítottam, aranyos volt.

Egyszerűen nem lehetünk kettesben, mert odajön és levágja a hisztit, belemászik az apja ölébe és engem elüldöz.Mikor fürödni indul is rohan utána és nem hajlandó kimenni.


Nyilván próbáltuk neki szépen elmagyarázni, hogy ilyet nem szabad, de mikor meglát minket, teljesen megváltozik. Segítenétek, ez mitől lehet?


2014. szept. 16. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó apukája volt a gyereknek a különélésetek alatt is? Mert, ha igen, lehet, hogy fél, hogy anya is mindig ott van, és apa már nem is őt szereti a legjobban. Meg ugye, 4 éves, ilyenkor jön az apaimádat. :) Próbáljatok leülni a gyerekkel és érthetően, az ő nyelvére lefordítva elmagyarázni neki a dolgokat. Őt ti ugyanúgy szeretitek, csak már ténylegesen egy család vagytok, és a családokban így működik.
2014. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nyilvánvaló, ösztönösen védi tőled az apját. Mivel egyszer már elüldözted, elvetted tőle, ez örök nyomot hagy.
2014. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

semmi elmagyarázás nem fog hatni. Azért az a 3 év nem múlik el nyomtalanul, tele van a gyerek az ellentmondásokból eredő feszültségekkel.

"nagyon nehéz időszak következett és én nem akartam családot"

-ezt is veszi ám a magzat, újszülött, csecsemő "nem akarnak" és elég sok bajt okoz, létében érzi fenyegetve magát - ilyenek vagyunk, mi emberek később is, mindent megtennénk, hogy elfogadjanak (csak akkor még teljesen ki vagyunk szolgáltatva)

Mi lenne ha elballagnátok a nevelési tanácsadóba- ott elmondva ezt, a pszichológus nem fog elmagyarázni semmit, hanem játék szituációban feldolgoztatja a gyerekkel az őt ért hatásokat. Segítő lenne.

addig is, míg ez megtörténik,ti is játékban dolgozzátok fel: maci család, dobozház: kismaci, megjelenik a maci apa stb, ebédelnek, kirándulnak stb,

2014. szept. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ez egy átlagos fejlödési szakasz, most fedezi fel a nemeket 'bele szeret' az ellenkező nemű szülöbe, el múlik, apuka mindig dicsérgesen ilyenkor, anyút milyen kedves, menyire kell szeretni...
2014. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát három évig külön voltatok most visszatért az apja, gondolom ösztönös hogy örül neki.


Nem hiszem, hogy egy 4 éves megértené a körülötte zajló párkapcsolati eseményeket, főleg ha senki sem mondja el neki.


Valamelyik nagymama esetleg nem kotyogott neki ki valamit?

2014. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos tanulmányok közepén voltam, féléves kapcsolatban és mikor megtudtam, hogy miért vagyok rosszul folyton, azt hittem, vége mindennek, nem is akartam elhinni. Biztosan sokan már érettek ekkor, de mi még nagyon az életünk elején voltunk, ezért borzasztó nehéz volt eldönteni, hogy mi legyen. Nem akartam családot még, de aztán nem lett volna szívem elmenni elvetetni. Tönkrement a kapcsolatunk, aminek nyilván én vagyok az oka, mert ő szeretett, de ki nem pánikolna be ilyen helyzetben.

Ezután ő is befejezte a második suliját, sok lehetőséget megragadott és nem maradt le semmiről. Ritkán látogatta, nem akarta "magához szoktatni", szülei jöttek rendszeresen. Nagyon szerettem mindig, nem bírtam én sem ezt tovább.

A lányunk biztosan megsínylette ezt, de ahogy viselkedik, nagyon megijeszt, engem teljesen el akar marni és minden pillanatban az apjára mászik, addig nem alszik el, amíg nem aludhat vele, én pedig hetek óta külön alszom.

2014. szept. 16. 23:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, aki azt írta, forduljatok szakemberhez. Minél előbb, annál eredményesebb lesz. Sok sikert!
2014. szept. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen retteg attól, hogy elveszti, és téged társít az érzés mellé, ezért nem érintheted meg az apját.
2014. szept. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is kéne szakember segítsége. Amióta újra egy család vagytok szerveztek "csajos" napokat? Lehet kéne egy kis kettesben töltött idő. Az én lánykám 5 éves és nagyon szereti az ilyen programokat.
2014. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ez élettani dolog :-)

majd rendbe jön foglalkozz vele sokat és sok olyan program legyen amihez 3an kelletek

apa meg kicsit legyen határozott és mondjon nemet a gyereknek

legyenek konkrét határok és következetesség

ezt előre beszéld meg az apával

együtt állítsátok fel a szabályokat h mit lehet a kisasszonynak és mit nem

és bármennyire is hisztizik betartani vele !


elvégre ti nevelitek a gyereket és nem fordítva :-)

2014. szept. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!