Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekem apjával újra összejö...

Gyermekem apjával újra összejöttünk, azonban kislányom nagyon furán viselkedik. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Elég korán, 21 évesen estem védekezés mellett teherbe, a barátom ekkor 25 volt, nagyon nehéz időszak következett és én nem akartam családot még, elüldöztem magam mellől. Mindkettőnk szülei mellettem álltak, míg befejeztem az egyetemet. 1 éve megbeszéltünk mindent és mondta, hogy ezt így nem csinálhatjuk, ő nem tud mást szeretni. Visszatért az életünkbe és azóta egy család vagyunk.

Kislányom 4 éves, mostanában olyanokat csinál, amiket már nem tudok kezelni. Engem rendszeresen eltaszít, mikor pl. 3-an vagyunk valahol, én menjek onnan, kiabál és hisztizik, hagyjam békén az apját. Olyannál, mikor gyors puszi vagy ölelés van, mikor megyünk el otthonról, a lányom már sikítozik. Soha nem viselkedett így, mindig jó modorra tanítottam, aranyos volt.

Egyszerűen nem lehetünk kettesben, mert odajön és levágja a hisztit, belemászik az apja ölébe és engem elüldöz.Mikor fürödni indul is rohan utána és nem hajlandó kimenni.


Nyilván próbáltuk neki szépen elmagyarázni, hogy ilyet nem szabad, de mikor meglát minket, teljesen megváltozik. Segítenétek, ez mitől lehet?


2014. szept. 16. 22:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne engedjétek, hogy a szülővel aludjon. Határozottan: nem. Külön ágya legyen. Ettől nem lesz baja, nem sérül a lelke, a hisztit, ha látja nincs eredménye, abbahagyja. Ha viszont ott alhat, akkor csak erősíti az apakomplexust, hogy na az "övé". Egyébként ezt Elektra-komlexusnak hívják, az Ödipusz pátja lányokra vontakozva, de ez egész enyhe szokott normális esetben lenni, nem szokott ilyen gondokat okozni.. Legyél határozott, ne hagyd, hogy gigantikussá nőjön ez a probléma- ne legyen most már azért benned elbizonytalanodás, mert 4 éve hibáztál, azt most már így, hogy mindent engedtek neki csak rontani lehet. Nevelési tanácsadóba menjetek, segítenek.
2014. szept. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az apa dicsérjen téged sokat a gyerek előtt, itt főleg a személyiségedre utaló dicséretet értem, nem a külsődre utalót.

2. Az apa ne tolja el magától, de minden esetben mondja el, hogy nem szabad így viselkedni és haragszik a viselkedése miatt (fontos! emelje ki, hogy nem a gyerek jellemével, lényével van baja, hanem ezzel a konkrét viselkedésével)

3. Te legyél egy ideig türelmesebb vele, az ilyen helyzetek kezelését engedd át a férjednek.


Valószínű, hogy az ebben a korban normális ellentétes nemű szülő felé irányuló imádat az előzmények miatt nála halmozottan jelentkezik. Idővel el fog múlni, ha szeretettel, de határozottan és következetesen reagáltok.



Arra egyébként a saját gyerekkoromból emlékszem (teljesen normális, kiegyensúlyozott gyerekkorom volt), hogy 3-4 éves koromban "vészhelyzetekben" anyámat elutasítottam és apámat hívtam. Pl. gyerekorvos kijött injekciót adni. Rettegtem tőle, de apámat hívtam, hogy fogjon le (mert azt tudtam, hogy ilyenkor ez szokás), anyámat elküldtem, szegény csak állt két méterre és nézett párás szemmel.

De olyan is volt, hogy apámmal játszottunk, anyám bejött, én ránéztem és hűvösen közöltem, hogy "most menjél ki". Anyám utólag mesélte el, hogy sarkon fordult és sírt egy sort a folyosón.


Egyikükkel se jobb vagy rosszabb a kapcsolatom, egyszerűen én is átestem ezen a fázison. Van egy még csecsemő lányom, lelkiekben készülök arra, hogy néhány év múlva én is el leszek küldve a zivatarosba :)

2014. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!