Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi, hogy dolgozz...

Miért nem engedi, hogy dolgozzak? Mit csináljak, hogy belemenjen?

Figyelt kérdés

Az anyám nem akarja engedni, hogy iskolaidőben dolgozzak, mert mégis minek... De elég sok órám kiesett a gimibe (heti 17) és péntekenként pl. egyáltalán nem kell bemennem.

A nyáron hostesskedtem és elég sok pénzt sikerült vele keresnem, ezért gondoltam, hogy folytatom így, év közben is, időm lenne rá.


De anya nem akarja, mert ő megad mindent, ne dolgozzak.

Viszont most is szeretném majd megvenni az új iPhone-t, de már rögtön mondta, hogy minek, mikor a régit is tavaly kaptam, vagy hogy vettem egy új cipőt és felvette, én pedig mondtam, hogy ne helyettem hordja már el. Erre jött a válasz, hogy ő adta rá a pénzt, azt csinál vele, amit akar.



17L


2014. szept. 18. 10:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

" Hivatalosan iskola időben (szeptember 1 és június 15 között) 18 év alatti nem dolgozhat hacsak nem olyan iskolában tanul ahol kötelező szakmai gyakorlat keretein belül teszi ezt. Tehát ha szeretnél se tudnál dolgozni, legalábbis iskolaszövetkezetnél biztos nem."


Ez max a rendszerváltás előtt volt igaz.

Évek óta délutánonként 10-12 diákkal dolgozok együtt egy gyárban akik 16-17 évesek.

Nincs törvényi akadálya, hogy dolgozzon 18 év alatt iskola közben.

2014. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy így belekérdezek, de mennyi lesz az új iphone??

:)


amúgy dicséretre méltó szerintem, hogy meg akarod rá keresni a pénzt, és nem anyukádról legombolni!

Nem értem a válaszadókat, mikor olyan kérdés van, hogy tegyen, mert az apja nem ad pénzt cipőre, akkor jön egyből, hogy nőjön fel, tartsa el magát, menjen dolgozni. Most, mikor valaki dolgozna, akkor meg azért húzzátok le... nektek semmi sem jó?!

2014. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
Utolsó, egyébként úgy nem is annyira horribilis az új iphone ára, ha a régit (1 éveset:D) eladja, és abból veszi meg az újat. Amúgy egyetértek veled :)
2014. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
100%
Én 18 évesen kezdtem a diákmunkát, és pont azért hogy legyen egy kis zsebpénzem. Szerintem, amíg nem megy a tanulás rovására addig hagy járjon dolgozni. Tesóm is jár évközben heti 1 napot... Én most 21 éves vagyok és nagyon megszoktam már, hogy mindig van pénzem, arra amit meg szeretnék venni. pl a diákmunkás pénzemből én rengeteg könyvet vettem meg egy új tv-t. hallgattam is apától, hogy minek az a rengeteg könyv... Nekem az kellett... Ha megdolgozol érte, akkor nem mindegy, hogy mit veszel belőle?
2014. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

22vagyok, 23asnak


Én a férjemnek vennék majd, azért kérdezem, nem igazán vagyok otthon ebben a témában. Amúgy én is úgy gondoltam, h eladja a régit, és azt kipótolja a melóval. Szall télleg nem kötekedésből :)

2014. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:

[link]


:)

2014. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

310 felett lesz az ára, ha jól tudom.

Amúgy igen, az vicces, hogy minden más kérdésnél megy a duma, hogy menjen el dolgozni, stb. Itt meg megy a kötözködés, hogy miért vagyok felmentett, hogy lehet ennyi órám, miért akarok iPhonet. :D

2014. szept. 18. 13:56
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan, ennyiért már telefont is kapnál :)
2014. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Az androidot nem szeretem, így marad az iOS. Azok véleménye annyira nem érdekel, akik nem szeretik az Apple-t.
2014. szept. 18. 14:38
 30/34 anonim ***** válasza:
29%

"Az androidot nem szeretem, így marad az iOS."


hat ja. Persze ha normalis rendszert akarsz, akkor ott van meg a WP8. Az mindegyiknel jobb. Persze akkor nem lehet az almaval rongyot razni.

2014. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!