Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Néhány napja már volt egy kérdésem a történettel kapcsolatban, röviden a lényeg: a 18 éves, épp hogy leérettségizett húgom teherbeesett a 20 évvel idősebb pasijától és megtartják a gyereket (a pasas szedte rá a húgomat, mint kiderült). Mindketten a szüleim nyakán élnek (a pasas kb. 1 éve), azóta át kellett élnünk mindent, éjszakai ordítozások, háztartási eszközök rongálása, ajtócsapkodás, üvöltözés nappal és éjszaka, nem törődve az itt lakókkal. A húgom többször megcsalta a férfit, így az sem biztos, hogy az övé a gyerek (szerintünk).

Most viszont anyám elkezdte mégjobban pátyolgatni a húgomat (így is a húgom volt a kedvenc gyerek, kívülállók is említették már többször). Állandóan a terhességről meg a babákról beszélnek, én pedig ki nem állhatom ezt hallgatni, hiszen gyűlöltem mindig is a húgomat, azzal telt a fél életem, hogy miatta kellett aggódnom nekem (és a szüleimnek, így minden figyelem rá hárult), belegondolni is borzasztó, mi lesz, ha a gyerek megszületik: ő is csak elveszi azt a figyelmet, törődést és anyagi támogatást, ami nekem "járna" pont most, amikor el akarok indulni az életben, diploma után. Úgy döntöttünk a párommal, hogy elköltözünk innen messzire, külföldre, és csak ritkán fogunk hazajárni, de a húgomékra többé egyikünk sem kíváncsi (a húgom nála is kihúzta a gyufát már évekkel ezelőtt, párom is utálja, többször majdnem egymásnak mentek). Anyám iszont próbál puhítgatni minket, hogy "mégiscsak a testvéred" stb.stb. Ma ráadásul megtudtam, hogy anyám is arra játszott, hogy a húgom megtartsa 18 évesen a gyereket és apám szerint nagyon örül a hírnek. Állítólag még a szüleim egy másik házát is oda akarja nekik adni, hogy ott lakhassanak (pedig a pasas már intézné a háza felújítását, hogy odaköltözzenek, csak a húgom nem akar!). A pláne az, hogy én is odaköltöztem volna már korábban, de anyámék nem akarták, mondván, oldjam meg magam, ők nem fogják a bérlőket onnan kitenni.

Egyébként apám, a párom és énszerintem is a húgomék anyámék nyakán fognak maradni, anyámnak kell majd a gyereket nevelni, eltartani.

A kérdés most nem is az, hogy költözzek-e, ez el lett döntve, a húgom szülése előtt 1-2 hónappal költözünk. De szerintetek azok után, amit anyám csinált (persze mióta a húgom terhes, én kb. fel is fordulhatnék, hisz ő a kedvenc gyerek), szóval mit gondoltok, ti mennyire járnátok haza, szóbaállnátok-e egyes rokonaitokkal (elsősorban anyám és a húgom kérdéses) azok után, hogy annyira nehezteltek rájuk? Megbocsátanád-e a húgodnak, hogy tönkreteszi a családod, miatta kell mindent teljesen önállóan, szülő segítség nélkül (pedig számítottál rá) megoldanod, képes lennél-e pl egy karácsonyi vacsorára leülni vele és a szintén utált pasijával egy asztalhoz? Te hogy éreznél a helyemben?


2014. szept. 22. 17:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem érthető, anyámra leginkább azért haragszom, mert még ő is a gyerek megtartását erőltette, most pedig őket támogatja, és azok után, hogy 1 éve eltartja az élősködő pasast, még házat is akar alá adni, a nagyszüleimtől örökölt házat.
2014. szept. 22. 17:06
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Én teljesen megértelek. És magamat ismerve én speciel maximum egy távoli ismerősi szintet tartanék fent ezek után a családdal.

Csak először még jól elmondanám a szüleimnek a magamét, legyen min gondolkodjanak, vajon miért is nem látnak szinte sosem.


Mert azt azért úgy hozzá tenném, hogy alapvetően a húgod a legkevésbé hibás. Egyrészt a szüleid nevelték félre, másrészt jóformán még gyerek, harmadrészt pedig a felnőtt, elvileg gondolkodni képes szüleid adják alá a lovat a mai napig...

2014. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Apám ellenzi az egészet, ő azt mondta, ha ők maradnak a házában, ő megy innen, de közben meg mindent csendben eltűr, egyszer sem próbált meg a húgommal leülni beszélgetni, hogy igenis vetesse el. Egyébként a húgom a 12. héten szólt a szüleimnek... de akkor sem szabadna támogatni, úgy vélem.

Az egész gyerekkorom azzal telt, hogy a húgom terrorizált engem (igazi mini terrorista volt, én meg az a szerényebb fajta), aztán mikor végre megerősödtem, akkor meg pont jöttek az ivászatos, drogos és egyéb szabálysértési ügyei. 17 meg 20 évesen a saját életem meg az iskola helyett azon kellett aggódnom, hogy melyik árokban fekszik eszméletlenül (mert igen, régen aggódtam érte és próbáltam jó útra téríteni - a szüleimmel ellentétben -, de már nem érdekel).

2014. szept. 22. 17:16
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Sokat nem tehetsz ez ellen, nekem anyám és apám elég sok pénzt összegyűjtöttek, hogy ha majd nagyok leszünk akkor tesómmal elfelezzük. Aztán később elváltak apám meghalt, az ő részét örököltük a másik felét meg huss elfelejthettem anyám elköltötte saját magára, bár meg kell jegyeznem hogy az anyagi helyzetünk összehasonlíthatatlan, hisz sokkal kevesebbet keres, mint én. Így nem csináltam belőle ügyet. Tudom, hogy nagyon nehéz ilyen időkbe higgadtnak maradni, de amíg távol lesztek, legyen az egy életöltő vagy 5-6 hónap, az idő megoldja. Karácsonykor először szépen hazamentek, addig már lesz alapotok, hisz ott kint jobb az életszinvonal. Kemény munkával és hozzáállással el fogjátok érni azt, hogy majd a hugod fog felnézni rád, mert míg ők itthon elcseszik az életüket, túl hamar elkötelezi magát stb. Ti addig szépen bespájzoltok és sokkal, de sokkal nyugodtan életetek lesz mint nekik. Ezt tartsd szem előtt, ha meg karácsonykor is csak bosszantanak, megmondod nekik, hogy adios amigos, a soha viszont nem látásra! :)
2014. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A páromnak fel kel adnia a munkáját miattuk (mivel minél messzebbre akarunk menekülni), és csak az ő családjára számíthatunk. Ki sem akadnék, ha anyám magára költené a pénzt, hisz ő örökölte, kereste meg, na de a húgomra, akit minden más szülő kb. kitagadott volna, nem hogy még házat adni alá és a mihaszna pasija alá??
2014. szept. 22. 17:24
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Most, hogy kidühöngted magad, milyen választ vársz mégis? Üvölt rólad, hogy a hátadk közepére nem kívánod a famíliát, akkor meg mia fenéről beszélünk? Igen, látványosan telibe le vagy szarva, minden csesztetés nélkül írom, hogy jól teszed, ha jó messzire lelépsz.
2014. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Miért a szüleidtől várod el, hogy pénzeljék a te életkezdésed? Kicsit se vagy pénzéhes...
2014. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

"Úgy döntöttünk a párommal, hogy elköltözünk innen messzire, külföldre..."


Nagyon jó döntés, sok sikert. Az energiádat erre összpontosítsd, ne a húgodra. Mindig előre nézünk, nem hátra, mert különben s*ggre esünk.

Ezzel a téma túl is van tárgyalva.

2014. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Emlékszem az előző kérdésedre, ott is elég gáz volt, úgyhogy ezt tőmondatokban simán meg lehet oldani. Menj minél messzebbre, őket meg kerüld el minden szinten. És ide nekem egy ötezrest, hogy a húgod kb. 5-6 év múlva nálad fog kuncsorogni.
2014. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
ahogy mondtad, menj el messzire, hátra se nézz, távoli kapcsolatot se kell tartani. bűzlik az egész család. tudom, most tele vagy keserűséggel, és nem tudod elengedni hogy a húgod mindent megkap... hidd el, egy kalap sz*r már most az élete, pár éven belül még jobban az lesz. ne ártsd ebbe bele magad. igazságot te nem tehetsz, anyád nem fog rájönni hogy a s*ggébe szorult a feje (már elnézést), most mentsd csak magadat, te jársz jobban, a bosszúvágyad (ha van olyanod, úgy sejtem van, de ez csak feltételezés) el fog múlni idővel. a messzire költözésel csak te jársz jobban.
2014. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!