Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos volt a felháborodásom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos volt a felháborodásom vagy a férjemnek van igaza, hogy a terhességi hormonok miatt "hisztiztem"?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy 10 éve vagyunk házasok, van egy 7 és egy 3 éves gyerkőcünk, most várjuk a harmadikat.

Férjem sokat dolgozik, itthon igazából nem sok mindent csinál, csak ha megkérem akkor segít, amivel nagy baj nem is lenne, hisz tényleg fáradt nagyon, magától ritkán jut eszébe.

Viszont az a felelőtlenség amit tegnap este csinált az megrémisztett és csúnyán kiborultam.

A harmadikon lakunk, ablakokon nincs rács, konvektor van előtte, amellett egy alacsony szekrény.

Namármost a 3 évesem újabban mindenre felmászik, ablakba is, épp próbálom erről leszoktatni, na meg figyelek rá, ablak zárva mikor itthon van stb.

Napközben szellőztetek amikor nincsenek itthon vagy mikor tudok rájuk figyelni és nem köt le pl a főzés, takarítás, egyb.

A lényeg, tegnap levitte őket este bicajozni férjem, gondoltam addig porszívózok, felmosok, szellőztetek a szobájukban.

Hazajöttek, ő fürdette és fektette őket, mert nem igazán voltam jól.

Miután lefektette őket, rá 2 órára kb bementem megnézni a fiúkat, ahoyg szoktam és mit látok?Ablak tárva-nyitva, még a függöny se volt elhúzva, h takarja és ne birizgálja a fiam fantáziáját.

Rettenetesen megijedtem, hisz' simán felmászhatott és kieshetett volna, isteni szerencse, hogy elaludt és nem jutott eszébe ilyesmi.

Férjemnek mikor mondtam egyszerűen nem értette, hogy miért vagyok kiborulva.Nem veszekedtem, de halál sápadtan majdnem összeestem a rémülettől és megkérdeztem, hogy ezt hogy gondolta komolyan, hogy ennyire figyelmetlen volt stb.Mintha csak abba "kötöttem volna bele", hogy porszem maradt a szőnyegen, úgy nézett rám.

Már máskor is volt ilyen, pl nem zárta kulcsra a bejárati ajtót este, bármikor gondolhat egyet a gyerek ha felkel és kimegy, erkélyen kiesik stb...

Néha elől hagy szerszámot, kést, üvegpoharat elérhető közelben, holott a fiúk hamarabb kelnek, mint mi-nagyon korán kelőek, a bajhoz meg elég egy pillanat is.

Persze én is megcsinálhattam volna, meg is szoktam mindig, de hogy legyek nyugodt, hogy ha én egyszer nem csinálok meg valamit akkor azt ő sem képes és baj lehet?

Napokon belül megyek szülni, komolyan elkezdtem aggódni, hogy 3-4 napig itthon lesz egyedül a gyerekekkel és bár, mint egy gyereknek, kiírtam mindent, mit hogy kell a gyerekekkel csinálni, szokások, rendszer, napi rutin, gyéb veszélyességi tényezők stb, de tiszta vicc, hogy egy 32 éves embernek ezt így szájba kell rágni és azon kell aggódnom nem lesz-e baj.

Szerinte fölöslegesen hisztizek a terhességi hormonok miatt, mintha nem is érezné a súlyát.

Imád engem és a gyerekeket is, jó férj és apa, sokat dolgozik, itthon tényleg kevésbé rutinos, de úgy gondolom egy felnőtt embernek az ilyeneket nem kéne külön szájbarágni és odafigyel.Én reagáltam túl?Ti mit tettetek volna?Mit tennétek?



2013. aug. 20. 18:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is volt ilyen, majdnem ablakon kiesős-kést előlhagyós amikor totyogó van a lakásban. Ez nem terhességi hormon, én terhesség nélkül ezért robbantam. Én is azon borultam ki a legjobban, hogy egy felnőtt férfinak miért kell magyarázni azt, hogy a kenyérszeletelőt nem hagyjuk a kétéves keze mellett, az üvegpoharat a parkettán (én rúgtam fel, persze én voltam a hibás, mert nem láttam a ráhajló takarótól..)
2013. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
47%

Túlspilázod ezt egy kicsit. Évszázadok óta laknak emberek emeletes házban és még sem ugrálnak ki a gyerekek az ablakon.


De van egy tuti tippem, amit amúgy is meg kéne lépned: SZÚNYOGHÁLÓ az ablakra! Legalább nem csípik szét a gyerekeket a szunyogok sem....

2013. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
43%

Ablakot te nyitottad ki?

Ha igen akkor neked kellett volna figyelni, hogy mire bemegy arra be legyen csukva. Ettől függetlenül igazad van.

2013. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Hát itt kispesten elkerülnek minket a szúnyogok, de lehet igazad van, nem ártana.Viszont sokat nem fog szeritem ha egy 3 éves gyerek nekitámaszkodik.

Nem azért nem esnek ki gyerekek mert ez "törvényszerű" szerintem, hanem mert elővigyázatosak az emberek. :)

Sajnos előfordul így is baleset.

Nem tudom mennyit fogna egy szúnyogháló ilyen esetben, de a tippet köszönöm:)

2013. aug. 20. 18:31
 5/30 anonim ***** válasza:
24%
Komolyan háromévent szülsz és csodálod, hogy a férjed már nem vesz téged csak "kismamaszámba"? Az elmúlt 8 éved, meg a következő 3 is arról szól, hogy gyerek, gyerek, gyerek... Nem irigylem a férjedet,láss már ki az Anyaság Szent Ködéből és ne túrázz "mi lett volna ha" dolgok miatt.
2013. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Én nyitottam ki és mindig fürdés után csukom be mielőtt lefektetem őket.

Igen, valóban hamarabb lettem rosszul és ledőltem, de hát meg nem álmodtam volna, hogy erre nem figyel és ha én nem csukom be akkor az úgy rendben is van (pont az ajtóval szemben van, kizárt, hogy ne lássa, hogy tárva-nyitva, ha belép).

Az is igaz, hogy ha én nyitom ki nekem kéne becsukni.De ha valamiért én felejtem el akkor egy másik embertől ez nem várható el, hogy észrevegye?

Nem is igazán ez dühített fel (persze megijesztett), hanem, hogy láttam az arcán az értetlenséget, hogy "na és nyitva maradt?akkor most mi van, mi olyan katasztrófa?"

egyszerűen, hogy nem érezte a súlyát.

2013. aug. 20. 18:35
 7/30 A kérdező kommentje:

Az, hogy 3 évente szültem egy gyereket nem értem miért téma, ugyanúgy dolgoztam mellettük is és nem akartunk nagy korkülönbséget, ami közös döntés volt.

Miért ne látnék túl az anyaságon?Mert aggódok értük és fontos a biztonságuk?Mert nem vagyok felelőtlen és ezt elvárnám IDŐNKÉNT egy másik felnőtt embertől is, aki ugyanúgy a szülője a gyereknek, mint én?

Kicsit fura gondolat, de te tudod...

2013. aug. 20. 18:37
 8/30 anonim ***** válasza:
58%
Igazad van. Jobb félni, mint megijedni. Nálunk ugyanez a helyzet, csak én nem vagyok terhes. 2,5 éve hiába jártatom a számat :(
2013. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

"Túlspilázod ezt egy kicsit. Évszázadok óta laknak emberek emeletes házban és még sem ugrálnak ki a gyerekek az ablakon."


[link]


[link]


[link]


Ez csak az első három ami feljött a guglin...

Van bőven, mazsolázgass csak.


"De van egy tuti tippem, amit amúgy is meg kéne lépned: SZÚNYOGHÁLÓ az ablakra! "


Szúnyogháló pont arra jó, hogy azzal együtt zuhanjon ki a gyerek. szerinted egy háló mennyit fog meg egy pici testen is, ami nekitámaszkodik?

2013. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%

Húha, 3 egész gyerek kiesett az ablakon idén? Elképesztő.... Tudod hány halt meg idén azért, mert az anyja dohányzott a terhessége alatt? Kb. 1500. Csak erről nem ír a Blikk...


A gyerek meg nem hülye, már bocsánat. Ha egy nem átlátszó szúnyogháló van felszerelve akkor nem fog felmászni egy dobozra és megpróbálni azt kiverni a helyéről (amúgy nekem a múltkor a műanyag szúnyoghálót csak kerettel együtt sikerült kalapáccsal kiverni a helyéről, pedig nem vagy egy vézna gyerek), mert ő nem tudja, hogy az ablak, csak azt látja, hogy nem átlátszó, tehát semmi érdekes nincs ott, ezért le se tojja.

2013. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!