Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Néhány napja már volt egy kérdésem a történettel kapcsolatban, röviden a lényeg: a 18 éves, épp hogy leérettségizett húgom teherbeesett a 20 évvel idősebb pasijától és megtartják a gyereket (a pasas szedte rá a húgomat, mint kiderült). Mindketten a szüleim nyakán élnek (a pasas kb. 1 éve), azóta át kellett élnünk mindent, éjszakai ordítozások, háztartási eszközök rongálása, ajtócsapkodás, üvöltözés nappal és éjszaka, nem törődve az itt lakókkal. A húgom többször megcsalta a férfit, így az sem biztos, hogy az övé a gyerek (szerintünk).

Most viszont anyám elkezdte mégjobban pátyolgatni a húgomat (így is a húgom volt a kedvenc gyerek, kívülállók is említették már többször). Állandóan a terhességről meg a babákról beszélnek, én pedig ki nem állhatom ezt hallgatni, hiszen gyűlöltem mindig is a húgomat, azzal telt a fél életem, hogy miatta kellett aggódnom nekem (és a szüleimnek, így minden figyelem rá hárult), belegondolni is borzasztó, mi lesz, ha a gyerek megszületik: ő is csak elveszi azt a figyelmet, törődést és anyagi támogatást, ami nekem "járna" pont most, amikor el akarok indulni az életben, diploma után. Úgy döntöttünk a párommal, hogy elköltözünk innen messzire, külföldre, és csak ritkán fogunk hazajárni, de a húgomékra többé egyikünk sem kíváncsi (a húgom nála is kihúzta a gyufát már évekkel ezelőtt, párom is utálja, többször majdnem egymásnak mentek). Anyám iszont próbál puhítgatni minket, hogy "mégiscsak a testvéred" stb.stb. Ma ráadásul megtudtam, hogy anyám is arra játszott, hogy a húgom megtartsa 18 évesen a gyereket és apám szerint nagyon örül a hírnek. Állítólag még a szüleim egy másik házát is oda akarja nekik adni, hogy ott lakhassanak (pedig a pasas már intézné a háza felújítását, hogy odaköltözzenek, csak a húgom nem akar!). A pláne az, hogy én is odaköltöztem volna már korábban, de anyámék nem akarták, mondván, oldjam meg magam, ők nem fogják a bérlőket onnan kitenni.

Egyébként apám, a párom és énszerintem is a húgomék anyámék nyakán fognak maradni, anyámnak kell majd a gyereket nevelni, eltartani.

A kérdés most nem is az, hogy költözzek-e, ez el lett döntve, a húgom szülése előtt 1-2 hónappal költözünk. De szerintetek azok után, amit anyám csinált (persze mióta a húgom terhes, én kb. fel is fordulhatnék, hisz ő a kedvenc gyerek), szóval mit gondoltok, ti mennyire járnátok haza, szóbaállnátok-e egyes rokonaitokkal (elsősorban anyám és a húgom kérdéses) azok után, hogy annyira nehezteltek rájuk? Megbocsátanád-e a húgodnak, hogy tönkreteszi a családod, miatta kell mindent teljesen önállóan, szülő segítség nélkül (pedig számítottál rá) megoldanod, képes lennél-e pl egy karácsonyi vacsorára leülni vele és a szintén utált pasijával egy asztalhoz? Te hogy éreznél a helyemben?


2014. szept. 22. 17:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem túl drasztikus lépés minden kapcsolatot megszakítani velük? Főleg úgy, hogy a párom családját meg látogatnánk, hazajárnánk hozzájuk stb. és néha beszélnek az én szüleimmel is.
2014. szept. 22. 18:41
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen fokú kivételezés és megkülönböztetés nagyon durva egy családban. Igazából neked sem lehetnének elvárásaid, mert a szülő felnőttkorodban csak akkor támogat, ha akar, viszont az, hogy a húgod meg mindent megkap, más színben tünteti fel a dolgokat. Én nem őrölném az idegeimet tovább.. Elköltöznék jó messzire, a húgomat, a pasiját és az anyámat otthagynám az idilli életükben. Apámmal közölném, mindig van hely számára nálunk, ha megunja az ott kialakult helyzetet. A párom szüleit meg időnként meglátogatnánk.. de a család elvarázsolt felére nem lennék kíváncsi. Akár meg is indokolhatod nekik, miért, de valószínűleg úgysem fogják fel, hiszen akkor nem csinálnák, ha értenék.
2014. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Apámat ideköti a vállalkozása, főleg ezért amúgy sem hinném, hogy bármikor képes lenne itthagyni anyámat meg a lányát. Inkább viseli el, hogy elveszít még egy gyereket (van egy féltestvérem, ő már évek óta nem beszél vele).
2014. szept. 22. 19:09
 14/18 A kérdező kommentje:
Persze, a családom úgy állítja be az egészet, mintha én túloznám nagyon is el a dolgokat, és mintha ez nem lenne durva dolog (bár igen, azzal sem törődtek soha, miket éltem át gyerekként a húgom kezelhetetlensége miatt).
2014. szept. 22. 19:18
 15/18 anonim ***** válasza:
12%
Téged szétvet a féltékenység!
2014. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha a gyerek megszületik: ő is csak elveszi azt a figyelmet, törődést és anyagi támogatást, ami nekem "járna" pont most, amikor el akarok indulni az életben, diploma után."


A törődést és a figyelmet meg kellett volna kapnod akkor, amikor megszülettél, és kb. mostanáig. Nem a testvéred veszi el előled, hanem az önző anyád nem adta meg neked.


"szóval mit gondoltok, ti mennyire járnátok haza,


A helyedben nem járnék haza. Minek? Hogy felhúzzam magam?


"szóbaállnátok-e egyes rokonaitokkal (elsősorban anyám és a húgom kérdéses) azok után, hogy annyira nehezteltek rájuk?"


Nem. Soha többet.


"Megbocsátanád-e a húgodnak, hogy tönkreteszi a családod, miatta kell mindent teljesen önállóan, szülő segítség nélkül (pedig számítottál rá) megoldanod, képes lennél-e pl egy karácsonyi vacsorára leülni vele és a szintén utált pasijával egy asztalhoz?"


Megbocsátanék egy gyászfolyamat után, de biztosan nem tartanék vele kapcsolatot többet. És tudnám azt, hogy a testvérgyűlöletben MINDIG az anya (ritkábban az apa) a hibás, nem a testvér. Anyád az, akire igazán haragudnod kellene, nem a testvéred, mert ő a hibás abban is, hogy a tetsvéred 18 évesen már terhes, abban is, hogy te diplomásként le vagy rúgva, és abban is, hogy veled nem törődött, abban is, hogy a testvér a kiskedvenc.


"Te hogy éreznél a helyemben?"


Nem tudom, mert én nem te vagyok.

2014. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy anyám a hibás (és még sok más bűne van a fentieken kívül, amik nem ide tartoznak, de nem apró dolgok azok sem). Apám annyira nem tesz különbséget köztünk, anyám viszont nagyon durván. Így is féltem, hogy ha majd nekem lesznek gyerekeim, akkor is biztos a húgomé lesz a kedvence, de így meg, hogy nála lesz az első unoka, ráadásul valószínűleg együtt is fognak élni, így végképp. Szomorú, fogalmam nincs, mivel érdemeltem ki, hogy én ilyen "kitaszított" legyek a családból.

Azért viszont neheztelek a húgomra is, mert 18 éves fejjel lehetne már annyi esze, hogy nem uszítja ellenem a pasiját (mert megtette nem egyszer, a pasas egyre pofátlanabb velem), és hogy nem feketít mások előtt (mert ezt is megtette). Ő pl. még azt sérelmezte mindig, hogy egyetemre kaptam párszázezer Ft-ot, hogy tartsam el magam abból (ami 4 évre levetítve alig volt valami, dolgoznom kellett, hogy egyáltalán kenyerem legyen, de ez most mindegy). De mi párszázezer (főleg hogy a szüleim jól keresnek) ahhoz képest, hogy neki 99%, hogy majd a gyerekét nevelik fel?! És milyen jogon élősködik majd a leendő kis családjával a családi vagyonon, miközben a 12. hét végén szólt a szüleimnek a terhességről?! Olyan abszurd az egész, mint egy rossz álom... tök sajnálom, mindig arra vártam, hogy anyám majd rájön, hogy én vagyok a normálisabbik gyereke (bár ha a húgom rendőrségi ügyei és a drogelvonója nem térítette észhez, akkor mi fogja?!) és megbánja, hogy a húgommal kivételezett, de be kell látnom, hogy ez már soha nem fog bekövetkezni. Csak annyira tudja játszani az ártatlant, mintha ő semmiről sem tehetne, hogy még sajnálom is. Pedig tudta, hogy a húgomék nem védekeznek rendesen, de ilyenkor azzal jön, hogy mit csinálhatott volna velük...

2014. szept. 22. 21:48
 18/18 anonim ***** válasza:
65%
Figyelj,sz*rd le őket,költözzetek külföldre,ahogy terveztétek,azt csá van. Ha ilyen primitívek(már bocsi),kár az energiát rájuk pazarolni. Heti-havi (igény szerint)1x beszéljetek telefonon,azt szevasz. Nem kell haragot tartani,egyszerűen csak peregjenek le rólad ezek a hülyeségek,húgod b*ssza el úgy az életét,ahogy nem szégyelli,téged meg vígasztaljon meg a tudat,hogy mennyivel normálisabb vagy.
2014. szept. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!