Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben jogos, hogy nem kedveli az anyós a menyét?

Figyelt kérdés
Egyik ismerős családról van. A házaspár fia 20 évesen teherbe ejtette a 18 éves lányt. Anyósékhoz költöztek ahol nem segített a házimunkába, ő szeretett volna beleszólni az ott élő emberek életébe pl. hogy az anyós mikor főzzön, mikor indítsa be a mosógépet. Nem hajnalban csinálta ezeket szóval nem akart kiszúrni vele. Úgy beszélték meg hogy a gyereket bölcsibe adják elmegy dolgozni, hogy elköltözzenek. Most két éves a gyerek és megint terhes lett, a fiú szülei ki vannak akadva mert eddig is náluk éltek, a rezsibe sem kellett pótolniuk, és úgy volt megbeszélve, hogy munkát keress a nő. A menye mindenkinek pocskondiázza az anyóst akinél él. Szerintetek nem szemétség ez azok után, hogy náluk éltek, gyakorlatilag ingyen, és elköltözni sem fognak?
2014. szept. 25. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, így leírva teljesen jogos, de azért kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is.
2014. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Igen, jogos. De, az.

Én mondjuk közölném a fiammal, hogy akkor innentől van 6 hónapod arra, hogy albérletet találj, után a lány holmiját összecsomagolnám, és kitenném. (Viheti a gyereket is, ha akarja persze, hiszen az anyja, de az unokámat direktben nem dobnám ki!) A fiam, ha van gerince, megy a nő meg a gyerek után, és eltartja őket. De hogy én többet egy fillért nem adnék a nő kezébe!

Segítenék étellel, ruhával, játékkal a kicsiknek, hiszen az unokáim, és a fiamra lennék tekintettel, nem a nőre. De ettől még kihajítanám a házamból szép ívben. A pofátlanságnak is van határa.

2014. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Az anyós segit nekik,gondolta ( gondolom én) hogy a no elmegy dolgozni,nem ker toluk semmit és akkor felre tudnak rakni igy eltudnak koltozni.. de hat a nonek igy kenyelmes.. inkabb megint teherbe esett.. na szép..

Amugy milyen a kapcsolatuk?

És miéert pocskondiázza? jogos hogy nem kedveli az anyós a menyét,azaz inkabb elege van belole?!.. a haztartasba besegit a no? vagy csak nez ki a fejebol?

2014. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Jogos. De mondjuk én képen vágtam volna a fiamat is, amiért nem húzott gumit, és az én nyakamra költöztette a barátnőjét.


Én az anyós helyében megadnám az utolsó időpontot a költözésig, utána álljanak a saját lábukra.

2014. szept. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem segít a nő a háztartásban hiába él ott évek óta, a szobájukat is az anyós takarítja. Itt romlott meg a kapcsolat, hogy odaköltözött, de egy kis takarításba, mosogatásba sem segített.
2014. szept. 25. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Jogos, ismerek ilyen családot.

18 éves csajszika teherbeesett, anyósékhoz költöztek és a csaj azóta sem dolgozott semmit, kétévente szülte a kölköket, már van 4. A férje kijár németbe dolgozni, anyuka cseszik a gyerekekre, a nagyszülők próbálják nevelni őket de nem könnyű mert anyuka hamar felkapja a vizet ha valaki rámer szólni a kölykökre. Azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy a nagyszülők a saját házukban a legkissebb szobába kényszerültek mert 4 gyerekkel nem egyszerű, még úgy se hogy épìtettek plusz egy szobát a nyitott teraszból. A nagyszülők egyetlen öröme ha a saját lányuk elhozza az egyszem gyerekét hozzájuk de nyugodtan nem tudnak sokáig együtt lenni, mert a köcsög meny beszól hogy a gyerekei nem tudnak aludni mert túl hangosan beszélgetnek, meg hogy a nagyi miért szereti jobban a lánya gyerekét, meg ez a baja az a baja... egy idióta az a nő.

Nem tudom egy ilyen menyt meddig tudnék elviselni de szerintem is szemétség ahogy az ilyenek hozzáállnak a dolgokhoz.

2014. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Okos...
2014. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amikor terhes lett az első gyerekkel könyörgött az anyósnak, ígértetett mindent, hogy segíteni fog, dolgozni menni, mert a lány szülei azt mondták hogy oda nem szülhet.
2014. szept. 25. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósnak már akkor helyre kellett volna raknia,mikor először pattogott mikor főzzön mosson.csak ott élnek,gyakorlatilag el tartatva magukat.Hmm és még égeti is anyóst.Nos adnék egy határidőt és menjenek ahová akarnak.Felnőttek nem,gyerekeket tudnak gyártani,pofája is megvan hát hajrá.Éljenek ahogy tudnak.
2014. szept. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát ebben a helyzetben az anyós a legnagyobb hibás.

A menyecskét megértem, minden a s*gge alá van rakva, ugyan ki menne el dolgozni, ha nem lenne rá semmi motivációja?

Épp itt lenne az ideje motiválni a fiatalokat az önálló életre és az önfenntartásra.

2014. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!