Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erkölcsi...

Ti mit gondoltok erkölcsi okokból köteles egy férfi gondoskodni a gyerekről ha bebizonyosodik hogy nem az övé?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársunk. A férje volt már házas 3 évig ,a nőtől született egy gyerek akiről két éves korában kiderült, hogy nem a férfi gyereke mert a felesége csalta, és a szerető a gyerek vér szerinti apja. A válás után feleségül vette a munkatársnőnket aki most terhes lett. Sok ember a környezetünkben erkölcstelennek gondolja, hogy a pasi nem segíti anyagilag, és nevelésben a nem vér szerinti gyereket, mivel a szerető nem foglalkozik a gyerekkel. Ti mit gondoltok? Jogos, hogy ebben az esetben a saját születendő gyerekének akar mindent megadni vagy elítélendő?
2014. szept. 25. 12:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmilyen okból nem köteles.


Egy ok lehet, ha a gyerek nagyon szereti őt, és ő is a gyereket, de ez csak az ő lelkiismeretén múlik.

2014. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
93%
Igen, itt sokan nem értik, hogy úgy is lehet szeretni egy gyereket, hogy nem a sajátunk, örökbefogadás, stb., 2 évet a gyerekkel élt, feltehetően megszerette, ezt nem lehet csak úgy elfelejteni. Ha dns-teszt is igazolja, hogy nem ő az apa, akkor nem köteles gyerektartást fizetni, szerintem. Az pedig az ő dolga, hogy akar-e foglalkozni a gyerekkel, vagy sem, van olyan apa, aki a sajátjával sem foglalkozik.
2014. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Engem az is érdekelne, hogy két év után hogyan derült ki hogy mégsem a férj az apa. Kérdező, légyszi meséld el, mert így nem teljes a kép.
2014. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
A kérdés az volt, hogy KÖTELES-e gondoskodni ebben az esetben a gyerekről? Nem pedig az, hogy ki hogy élné meg érzelmileg az ilyen helyzetet. Persze mindenki elmondhatja, hogy ő adott esetben hogyan cselekedne, csak a kérdező nem erre volt kíváncsi.
2014. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
53%

naturtrübes Edelweiß


38 eves ferfi vagyok ha erdekel, es van egy 10 eves lanyom. A szivem szakadna meg ha el kellene hagynom.


Ha kiderulne hogy nem en vagyok a biologiai apa, akkor nem szeretnem kevesbe emiatt. Az anyjat azt igen, vele nyilvan tisztazni kellene a dolgot, de a gyerek mit tehetne az egeszrol?


Fogadjunk neked nincs gyereked. Nem attol a te gyereked hogy te vagy a biologiai apja, hanem attol hogy te neveled, hogy szeretitek egymast, neked mondja hogy apa, hogy van kismillio kozos elmenyetek es meg lesz is, lehetne sorolni estig.


Eleg sekelyes a gondolkodasod amugy.

2014. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit más a szitu, de hasonló. A vér szerinti apám már a terhesség alatt elhagyta anyámat, én 2 hónapos voltam, mikor az anyám összeállt a nevelőapámmal. 14 éves koromig így neveltek együtt, majd külön mentek, de ennek ellenére velem nem szakította meg a kapcsolatot, hogyan is tehette volna, hiszen ő nevelt 14 évig! Az ember életéből valakit, akit szeret, nem lehet csak így kitörölni. Természetesen nem fizetett gyerektartást, de tartottuk és tartjuk a kapcsolatot mai napig, pedig már felnőtt vagyok. Ott volt az esküvőmön is, a ma 3 éves gyermekem pedig papának szólítja. Számomra ez olyan, mintha elváltak volna a szüleim. Tehát a külön élő apámnak tekintem. Tudom hogy a két történet nem egyforma, de ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem, semmilyen kötelessége nincs az apának, se erkölcsileg, se jogilag. Azonban nem hinném hogy egyik napról a másikra ki lehetne törölni a gyereket az életéből. Meg kell neki mondani idővel, hogy mi a helyzet, nekem is megmondták, és ezzel a tudattal lehet tovább élni, kapcsolatot tartani vagy nem tartani.
2014. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés az volt, hogy KÖTELES-e gondoskodni ebben az esetben a gyerekről? "


Milyen ertelemben? Jogilag egyertelmuen nem.


Erkolcsileg? Azt meg mindenki dontse el maga.

2014. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Úgy derült ki, hogy a pasi névtelen levelet kapott, arról, hogy kik voltak a nő szeretői. Nem tudja ki küldte lehet valamelyik szerető felesége volt. Ezután megcsináltatta a tesztet kiderült hogy nem az övé a gyerek. A vér szerinti apa fizet a gyerek után, aki családos ember. Ennyit tudok.
2014. szept. 25. 15:11
 19/39 anonim ***** válasza:
81%

ma 14:33

Megértem a te érveidet is, de a kérdés az volt, hogy:

"köteles egy férfi gondoskodni a gyerekről ha bebizonyosodik hogy nem az övé"

Nem köteles gondoskodnia a más gyerekéről sem jogi, sem erkölcsi értelemben. Megteheti, ha ő szeretné, de nem köteles.

Sok ember a környezetében elítéli ezért - kérdem én, milyen alapon? Nem lehet elítélni a férfit. Az ő döntése.

A dolog másik, húsba vágó oldala: a férfi a magyar átlagbérből (vagy keressen akár afölött) vár a feleségével saját, közös gyereket. Elvárható-e tőle, hogy a saját vére, saját családja rovására anyagilag támogassa valaki másnak a gyerekét? Elvárható-e tőle, hogy a saját vére, saját családja rovására időt töltsön valaki másnak a gyerekével?

Az otthon ülő, babázó felesége meg ehhez vágjon boldog képet. Hát persze. Meg a Mikulás. Piros puttonnyal.

Válaszold meg ezeket a kérdéseket - ne nekem, magadnak.

Ez nem sekélyes gondolkodás, hanem a kegyetlen valóság.

Aki meg elítéli a férfit, az legyen szíves havonta 30 ezer jó magyar forintot adni a szomszéd gyereknek, és vigye el minden hétvégén az állatkertbe, de minimum moziba.

2014. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férfinak.
2014. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!