Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek, ha ez kiderülne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha ez kiderülne a párotokról? Működhet tényleg így egy ember?

Figyelt kérdés
Az ex párommal jó sok év után szétmentünk, elég bonyolult, de a lényeg, hogy most leültünk őszintén beszélni és ő szeretné megpróbálni újra a dolgokat. Mindent őszintél elmondott, mert erre kértem....de olyan dolgot is mondott, amit nem tudok hova tenni. Lényeg, hogy állitása szerint ő mindig is ilyen volt, nem csak velem szemben, a szüleivel, testvéreivel, mindenkivel. Azt mondta nekem, hogy bár a 7 év alatt tudta, hogy szeret, boldog volt velem, mégis voltak "semleges" szakaszai. Amit ne úgy értsek, hogy teljesen semleges, hanem, hogy ha velem volt vagy rám gondolt semmi extra érzelem nem volt benne. Tudta, hogy fontos vagyok, de ez a semleges érzés irántam végigkisérte a kapcsulatunkat. De állitja, hogy amikor mondta, hogy szeret, hiányzom stb, akkor úgy is gondolta, érezte, sosem hazudott. Persze tudom hogy nem szerethetünk mindig egyformán, évek után normális, ha hullámoznak az érzelmeink, de az, hogy olykor semleges érzés legyen bennünk a szeretteink iránt ez kissé durva nekem. Azt mondja, hogy ő érzelmileg ilyen ember, nem tud vele mit kezdeni és megérti, ha én ezt nem tudom elfogadni. Az az igazság, hogy az a baj, hogy nem tudom hogy képzeljem el ezt a dolgot...mert ha szeretünk valakit szeretjük mindig,nem?

2014. febr. 25. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt a szöveget találta ki. Te meg lassan beveszed....
2014. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
márpedig ez így működik
2014. febr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Szerintem minden szeretetkapcsolatban előfordul, hogy a szeretetet nem nagy boldog lobogásként éljük meg. Igenis vannak csendes, "semleges" időszakok is -- nem beszélve a feszültséggel terhelt epizódokról...

De talán ez természetes is.


Mindazonáltal gyakran eszembe jut, amit egy festőművész rokonom mondott egyszer: a jó képet nem kell magyarázni. Ha már magyarázni kell egy képet, akkor biztos, hogy nem jó. Ugyanígy vagyok az érzésekkel is: ha már magyarázni kell, az nem jó.

2014. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, megölt valakit. :)

Nézd, nekem egy barátnőm mondta, és tök igaza volt, hogy a boldogság unalmas. Nincsenek drámák, hullámhegyek, hullámvölgyek. Ezt nevezhetjük "semleges érzésnek" is.

Nem lehet 7 évig lángolni, nem lehet folyamatosan nagy érzelmeket megélni.

Ha ez a legnagyobb bajod, szerintem inkább örülnöd kéne. :)


Más kérdés, hogy én nem igazán hiszek az újrakezdésben, mert ha egyszer már szétmentetek, annak oka volt, és nem lesz másképp most sem, mert egyikőtök sem tud kibújni a bőréből, nem fog megváltozni, de nem is kell.

Kezdjetek új életet - mással.

2014. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem öt év együttélés alatt soha nem voltak "semleges" szakaszaim a páromra vonatkozóan érzelmileg. Persze voltak viták, meg mikor kicsit elegünk volt egymásból, de mindig szerettem.


Te tudod, hogy el tudod-e viselni, hogy a te párod ilyen, én nem igazán tudnék így élni valakivel.

2014. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is igy mukodik, neha el sem tudod kepzelni nelkule az eletet, neha meg meg legbelul kis izgalommal tolt el a gondolat milyen lehet nelkule. Ezek a szakaszok minden hosszabbtavu kapcsolatban megvannak, altalaban a semleges reszek a rovidebbek, ezert konnyen athidalhatok a kozos jokedvu mindennapokkal. Ha a semleges reszek hosszura nyulnak, az szerintem az elhidegules.
2014. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Kb ez valahogy úgy működik, hogy vannak olyan dolgok, érzések, amit evidenciaként kezelünk az évek során, Természetesnek veszünk, hogy léteznek. Ilyen pl a családunk, a párunk szeretete is, ami olykor hiba, különösen ha a másik fél igényli, hogy tudtára hozzuk, éreztessük velük, fontos a számunkra. Olyan ez mint a levegővétel. Nem jut eszünkbe minden percben örülni, hogy kapunk levegőt, pedig nem tudnánk nélküle élni.


Szerintem a párod csak rosszul fejezte ki magát.

2014. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem vagyunk egyformák. Én nem bírnám, ha ez nálam így működne nemcsak a párommal, hanem bármelyik szerettemmel kapcsolatban.

De lehet, hogy a párod tényleg csak rosszul fejezte ki magát és a semlegességgel azokra az időszakokra gondolt, mikor természetesnek vette, hogy vagy, nem tudom.

2014. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem működhet így az ember, igen. Mi is lassan 7 éve vagyunk együtt, házasok is vagyunk, de néha én is azt érzem, hogy rá gondolok, és semmi. Ne értsd félre, imádom a párom, vele akarom leélni az életem, tőle akarok gyereket, tehát ő a nagy Ő, viszont néha, főleg rosszabb időszakokban, úgymond neki sem tudok örülni. Tudom, hogy van, és kész. De ha hazautazott a szüleihez egy hétre, újra szerelmesen vártam vissza, mert nagyon hiányzott, olyan volt, mint régen. Nekünk sajnos elég monoton az életünk, nem sok változatosság van benne, így elég könnyű semlegesnek lenni. Hazamegyünk, eszünk, lefekszünk. Ez van sajnos. Nem feltétlenül akart ő ezzel rosszat mondani szerintem.
2014. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek: MOST ezt találta ki? miért találna ki ilyet? nem értem mire célzol ezzel....

Érdekes válaszol érkeztek, köszönöm.

2014. febr. 25. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!