Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok ha nem...

Rossz ember vagyok ha nem adok nekik penzt? Ti mit tennetek? 26/L

Figyelt kérdés

Angliaban dolgozom a ferjemmel egyutt es hazra + babara gyujtunk. Mindenkeppen hitel nelkul akarunk hazat venni. + a baba is azert varat magara, mert most gyujtogetunk. Szoval 3 batyam van es egy kozuluk Londonban dolgozik es nincs senkije, a masik europaban kamionos es van 2 fia, a harmadik anyamekkal el a baratnojevel es van egy babajuk. A Lenyeg az, hogy a fiuk nem adnak csak kernek es, hogy aki ott lakik veluk oket eltartjak a babajukkal egyutt. Alig jonnek ki a penzukbol, mert csak apam dolgozik. (batyam is dolgozik, de az elfolyik nekik mintha nem is lenne) A kamionos is csak kolcsonkereget es most segitettem neki hazat venni, hogy a ket fiaval ne menjenek az anyostol a hid ala.( persze majd vissza adja) A Londonban levo batyam vesz nekik ezt azt, de o regen sokat kolcsonkert es semmit nem adott vissza. En sosem kertem egy fityinget sem meg zsebpenzem sem volt. (sokszor eheztem suliban) Neha en is veszek ezt azt es penzt is szoktam nekik vinni, de mostanaban nem akarok, mert akkor sosem erunk el a baba projektig. Szerintetek onzoseg ha nem segitek nekik anyagilag? Kellene? Eleg nagy hazakat nezegetunk es eleg szepen fel is tudnank ujitani. Szoval lehet hogy szo erne a haz elejet, hogy nem adunk. + ez mar nem csak az en penzem, mert mar van ferjem es az o csaladjanak nem kell segiteni. Ott mindenki normalisan dolgozik es sporol.

Minel tobb velemenyt kerek legyszi!


2014. szept. 28. 16:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én csak annyit adnék,ami még nem terheli a saját gyűjtögetésem. Ha nektek 10 vagy akár 15 font is számít például(most csak mondtam egy példát), akkor nem adnék.


Egyébként pénzen kívül szerintem tudnál másként segíteni nekik! Például küldhetnél haza nekik csomagot tisztítószert, lisztet v ilyesmit. (vagy bármi mást,ami szükséglet)

2014. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem is tujak milyen nehez osszesporolni, mert ok sosem sporolnak. Mi nem megyunk el vacsorazgatni vagy moziba vagy vidamparkba vagy usziba. Lenyegeben sehova. Nem veszunk szuper kocsit. (megtehetnenk) Ok megteszik. Kocsi is nem mindegy nekik milyen am pedig nincs ra penzuk, Ilyen meg olyan kell mert az nem romlik el hamar stb. Jajj. Miert ilyenek? Egesz eddigi eletemben nem ertettem oket es most sem. Sosem voltam olyanok mint ok. Valszin apura vagy mamara utottem.
2014. szept. 28. 17:27
 13/20 A kérdező kommentje:
A csomag hazakuldese nem mukodik, mert nem lenne neki jo az amit en valasztok. Es az is csak penzbe kerul. Hat minden fitying szamit. egy haz nem keves penz. (balaton kornyeken lakunk es ott azt hiszik az eladok, hogy csak gazdag nyaralos vehet hazat) :(
2014. szept. 28. 17:29
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor meg pláne egy fillért sem adnék. A leírásod alapján meggondolatlanul osztották be a pénzüket, és ezért kerültek mindig bajba!
2014. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Most már felnőtt, önálló nő vagy, a férjed az,akivel családot szeretnél. Koncentrálj erre.


Szerintem amint a tesóid,meg a szüleid elől elzárod a pénz csapot, összehúzzák a nadrágszíjat legalább jobban.

2014. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Nincs ezen mit csodálkozni, hozzá vannak szokva hogy egy kis hiszti és megkapnak mindent.


Amúgy ja, én is akartam írni hogy egy kamionos azért nem keveset, de inkább sokat keres. Nekünk a szomszéd kamionos, házat építettek, kocsit vettek, 3 gyerekük van, és a feleség otthon van.


Én lelkiismeret furdalás nélkül nemet mondanék nekik, miért te nélkülözz azért hogy ők szórakozhassanak?

2014. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy most nincs miből adjatok, téma lezárva. Akárhogy akarod túlmagyarázni és mentegetni magad, tök fölösleges. Ha elcsezsik a pénzüket, akkor így jártak. Nektek abból nem lesz házatok, ha a semmirekellő családtagokat pénzelitek.
2014. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ne haragudj de aki kocsit vesz az nem áll rosszul. ráadásul ha hitelt akarnak felvenni, vegyenek (hitelt csak annak adnak akinek van fedezete, keres eleget, tehát aki nem képes visszafizetni annak nem adnak) nyilván végrehajtást ök sem akarnak igy inkább fizetnék. a másik meg, anyád is elmehet dolgozni, takaritani, én ezeket simán felhoznám neki. öreganyám 67 évesen akart elmenni takaritani, hát inkább segitettünk neki... birta volna, de azután hogy végigdolgozta az életét és 60 ezret kap, és épp nem jött ki pár honapig, ennyit megérdemel a gyerekeitöl... de nem otthon tespedt egész életében...
2014. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ettől nem leszel önző. Nem tarthatod el őket.

Nagyobb beruházásra adtál pénzt, de a számlák kifizetését már nem tudod vállalni és nem is kötelességed. Nem tehetsz róla, hogy ők hamarabb vállaltak gyereket. Te biztos alapokon akarsz gyereket nevelni és ha ezt nem értik meg az az ő bajuk.

2014. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kis ujjad nyújtod rögtön a karod kell. Már az elején elrontottátok nem kellett volna egy fillért sem adnotok.

Mond azt, hogy eddig mindenkin segítettet, de most már nektek lesz szükségetek segítségre, mivel gyereket szeretnétek. Kérdezd meg őket, miben tudnának segíteni nektek. Fordítsd ki a kérésüket, kérj te is mert egy kereset kiesik nálatok. Figyeld a reagálásukat, és a fő oka a válaszuk legyen, amiért így döntöttetek.

2014. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!