Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám beleolvasott a naplómb...

Anyukám beleolvasott a naplómba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon mérges voltam rá, és kiírtam magamból. De ez persze csak pillanatnyi érzés volt. Nem gondoltam komolyan. És ezt ő elolvasta. Nem mutatja, de látom rajta hogy nagyon megbántottam vele. Ő nem tudja hogy tudom hogy elolvasta. Most mit tegyek?

14/L



2014. szept. 29. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Máskor írd meg MS Word-be a számítógépeden, és jelszavazd le!

14 évesen csak nem írtál olyat durva dolgot. Gondolom, nem azt taglaltad, hogy befüvezve rosszabb volt a szex azzal a vadidegen pasival a bokorban, mint részegen.

2014. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami titkosítható naplót és számítógépen írd, mármint ha eddig nem ott írtad volna.
2014. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy olvasta-e, azért ilyen fura a viselkedése, és magyarázd el, hogy nem komolyan gondoltad, csak hirtelen felindulásból, de igazából nem érzel iránta semmi rosszat, sőt nagyon szereted, csak dühös voltál, és a papírodon vezetted le...
2014. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Körülbelül így jártam, csak facebook üzenetekkel. Hát elég gáz, semmit se szólj, én már nem nagyon játszom el a jó kislányt, felesleges! Egy kicsit kezdj olyan lenni, mint amilyennek a naplódban megismert, én is ezt tettem. Én már többször jártam így, de nagyon gáz, tudom:s

Sok sikert!!

2014. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem is teljesen ugyan ez történt kicsit régebben. Ideges voltam és csúnya dolgokat írtam anyukámról, amik persze nem igazak. Én is láttam rajta hogy elolvasta, de mégse akartam szemtől szembe ezt megbeszélni vele. Szóval azt csináltam hogy nagyon nagyon kedves voltam hozzá, és többször is elmondtam neki hogy nagyon szeretem, köszönöm hogy van stb teljesen őszintén. (ami igy is van:) ) néha még mmindig erzem hogy emlékszik rá amikor arról a témáról van szó amivel kapcsolatban irtam, és azt mondja amit írtam, de elmondom neki hogy nem ugy Van. (lehet ez most egy kicsit zavaros:D ) ne érezz bűntudatot, ebben a korban ez normális hogy mérgesek leszünk, és ezt le kell vezetni valahogy. Az írás nagyon jó erre, máskor tedd el jobb helyre a naplód. :)

16L

2014. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

próbálj valahogy célozni rá, esetleg kérj bocsánatot általánosságban azért hogy mérges voltál rá és így nem is kell elmondanod hogy tudod. De az nem volt szép tőle hogy csak úgy beleolvasott.


Legközelebb privát blogra (pl blogspot.com), skydrive-ra, google drive-ra, valami ilyesmire írj amit le lehet jelszavazni. Sokkal biztonságosabb, nem csak anyukád olvashat bele a papír alapúba, hanem akárki aki megtalálja. És ha mész valahová telefonról, gépről is írhatsz, nem kell magaddal vinned a naplót. Egyik osztálytársam pl kirándulásra hozta a naplóját, és mint kiderült páran beleolvasgattak mikor megtalálták.

2014. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2014. szept. 29. 21:29
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem jó taktika a "viselkedj jól, mondd, hogy szereted". A tüske addig fog benne maradni, ameddig el nem távolítod. Hosszú ideig azt fogja hinni, csak a szemébe hazudsz, mert a valós érzéseid a naplódban vannak, később pedig úgy gondolja, talán változtál, de akkor is gyűlölted egyszer. Az egyetlen megoldás, ha odaállsz elé, és elmondod, hogy bűntudatod van valami miatt. Elmondod, hogy nagyon dühös voltál rá a múltkori veszekedésetekkor, nagyon sok hülye gondolat megfordult a fejedben, és napokig dühöngtél magadban. Most már látod, hogy nem volt igazad, nagyon megbántad a viselkedésed, és hogy olyan dolgokat mondtál és gondoltál róla, amik egyáltalán nem igazak. Kérj bocsánatot, és mondd, hogy szereted. Biztos a tinikor az oka, de majd vigyázol, hogy ez többször ne forduljon elő. Anyukád valószínűleg összeköti az esetet a naplódban szereplő dolgokkal, és remélhetőleg így eljut a tudatáig, hogy nem írtad komolyan a dolgokat. Ha nem így teszel, anyukádnak még hosszú ideig fájni fog, amit a naplódban olvasott. (Akkor is, ha nem szép dolog belenézni.)
2014. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Kérd ki magadnak! Mi az hogy a te privát dolgaiba beleolvasgat? Nem kellett volna! Ha meg ezért megsértödik akkor még gyerekes is! Ö a felnött, tudnia tkéne hogy ez nem csak egy tinédzser hormonális dühe amit kiírtál magadból. Én csak mosolyognék egyet rajta... ( 2 gyerekes anya)
2014. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
SZinte csak gyerekek válaszoltak, talán ezért nem említette senki, hogy mi az, hogy beleolvas a naplódba??? Neki kéne rosszul éreznie magát emiatt, akár konfrontálhatod is ezzel.
2014. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!