Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha ebben az...

Mit szólnátok ha ebben az esetben az unokák apja feltűnne és szeretné nevelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A fiú és a lány egy külföldi egyetemen tanultak. A lány terhes lett a fiú azzal vádolta, hogy szándékosan, és elhagyta a lányt a születendő gyerekekkel, hazautazott. A lány is hazament egyedül végigcsinálta a terhességet, szülés közben elhunyt. Most a nagyszülők nevelik az unokákat akik 7 évesek. Pár hete a vér szerinti apának eszébe jutott hogy van két gyereke, és feltűnt a családnál ügyvédekkel. Persze a lány apja kidobta ugyanúgy mint ő annak idején a terhes lányát. Van esélye az apának a láthatásra? Mit tehetnek a nagyszülők ebben a helyzetben?
2014. okt. 1. 11:14
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
9%
Tehat kerdezo, Elárulod végre, milyen jogon vannak nalad a gyerekek?
2014. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
12%
20, ez nem jogi háttér....
2014. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
31%
Még ha ki is derül, hogy tényleg ő az apa, két 7 éves gyereket nem fognak odaítélni valakinek, aki a gyermekek szempontjából gyakorlatilag egy vadidegen! Ilyen a világon nincs, még ha az apjuk akkor sem! Láthatást viszont fog kapni (ha nem egy bűnöző vagy ilyesmi), aztán majd egy idő után lehet "félni", hogy esetleg felügyeleti jogot is kap, ha olyan viszont alakít ki a gyerekeivel.... De most, így, egyik percről a másikra, kizárt dolog!
2014. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
20. Az apasagi teszt csak formalitas mert o a gyerekek apja. Gondoltam egyertelmu hogy nem ismerte el az apasagot ezert nem irtam kulon. A dns teszt ugyis bebizonyitja hogy o az apa ezert innentol erdekel hogy van eselye arra hogy o nevelje a gyerekeket vagy lathatasi joga lehet? Figyelembe veszik hogy 7 evig nem gondoskodott a gyermekeirol?
2014. okt. 1. 11:53
 25/54 anonim ***** válasza:
4%
Na, látom nem sikerül kitalálni: gyam, családba fogadó, örökbefogadó? Válassz valamit.
2014. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:
25. Szerinted milyen jogon lenne naluk? Ne itt kotekedj mas emberek komoly bajan.Nem hiszed hogy megtortent akkor ne valaszolj ra.
2014. okt. 1. 12:02
 27/54 Andizsuzsi ***** válasza:
31%
Nekem az az érzésem, hogy apukának semmi keresnivalója nincs, kell lennie valamilyen jogvesztő határidőnek ilyen esetben. Apaság vélelmének megdöntésénél pl. egy év. Miután apuka tudott a terhességről, így tudott a szülés várható idejéről is, így szerintem most már nincs keresnivalója. Más lenne a helyzet, ha most jutott volna a tudomására, hogy időközben apa lett.
2014. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen figyelembe veszik hogy 7 évig nem gondoskodott a gyerekiről és mivel a gyerekek szempontjából ő egy VADIDEGEN, így semmi esélye nincs, hogy MOST neki ítéljék a gyereket. Láthatási joga viszont 100% hogy lesz, és később, ha a gyerekek nagyobbak lesznek pár évvel és esetleg vele akarnak majd élni, mert olyan viszony alakul ki, akkor ez is előfordulhat, de most még biztos, hogy nem. Gondolom a standard "minden második hétvége" lesz az övé. Ezt akkor sem tagadhatná meg tőle a bíróság, ha akarná (kivéve ha bűnöző, közveszélyes, elmebeteg, vagy ilyesmi, de ha normális, akkor fog kapni láthatást)
2014. okt. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, csak úgy nem adnak ki egy gyereket a kórházból, mert közlöd, hogy te vagy a nagyszulo. Tehat kell hogy legyen egy hivatalos meg nevezések, ami alapján az gyerekeket nalad helyeztek el. A nagyszulo vagyok az nem egy jogallapot. Mondom en hogy kamu.
2014. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
Ez eleg rossz lehet. Mondjuk nem tudom mennyire lesz jo a gyerekeknek hogy hirtelen feltunik egy idegen az eletukben. Hihetetlen milyen felelotlen pasik vannak.
2014. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!