Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha ebben az...

Mit szólnátok ha ebben az esetben az unokák apja feltűnne és szeretné nevelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A fiú és a lány egy külföldi egyetemen tanultak. A lány terhes lett a fiú azzal vádolta, hogy szándékosan, és elhagyta a lányt a születendő gyerekekkel, hazautazott. A lány is hazament egyedül végigcsinálta a terhességet, szülés közben elhunyt. Most a nagyszülők nevelik az unokákat akik 7 évesek. Pár hete a vér szerinti apának eszébe jutott hogy van két gyereke, és feltűnt a családnál ügyvédekkel. Persze a lány apja kidobta ugyanúgy mint ő annak idején a terhes lányát. Van esélye az apának a láthatásra? Mit tehetnek a nagyszülők ebben a helyzetben?
2014. okt. 1. 11:14
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
84%
38. Nem mindegy neked milyen jogi alapon neveli? Miért számolnák fel az intézményes nevelést? Annyi nevelőszülő van az országban hogy el tudják látni az ideiglenesen, átmenetileg,tartósan nevelt gyerekeket. A kérdésre nem válaszoltál csak kiabálod hogy kamu. Fogd már fel hogy a családtagok, rokonok az elsők akik nevelhetik a gyerekeket ha vállalják.
2014. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
76%
Én is ismerek olyan családot, ahol az egyedülálló lány meghalt szülés után pár nappal, és a nagyszülőkhöz került a pici, 70%-os rosszkedvű és itt vezeti le a feszültségét. Légyszi ne szólj a topichoz, ha valódi segítséget/választ nem tudsz adni, mert a károgásodra senki sem kíváncsi.
2014. okt. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
10%
Nem, nem mindegy, okoska, mert egeszen mások az lehetőségek es az esélyek, ha orokbefogadja, ha családba fogadta vagy ha csak kijelölt gyam. Válaszolni meg mar válaszoltam: lathatast kapni fog, elhelyezésert perelhet.
2014. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
34%
Baxus, senkinek nem megy az értő olvasas???? Ertem, hogy a nagyszülőnek vannak a mese szerint a gyerekek. De csaka z, hogy nagyszulo, nem jog. Ahhoz, hogy be élhessen őket, kell egy hivatalos határozat, hogy XY orokbefogadja/családba fogadta/kijelölt gyam. Sikerül felfogni? Mas joggal bír egy örökbefogadó szulo, mint a kijelölt gyam.
2014. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
72%
Szerinted melyik bíró helyezi el nála a gyerekeket azok után hogy hét évig nem gondozta, nem látogatta, nem fizetett? Ezek szerint csak mindegy mert írod hogy láthatást kaphat, az elhelyezésért perelhet. Vagy mindhárom jogi állásra gondoltál?
2014. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
65%

70%-os, ritka rosszindulatú ember vagy.

Honnan tudod, hogy nincs róla hivatalos papír?


Húzzál már innen, ha nem akarod még jobban lenullázni magad.


Kielégítetlen p*csa vagy.

2014. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
6%
Ha van rola, miért nem lehet leírni? Nem vagyok rosszindulatú, se kielégítetlen. De tudod mit? Legyen meg a oromod. Nem írok többet. Annak ellenére, hogy továbbra is kamunak tartom, megpróbáltam segiteni, de a kerdezo nem volt hajlandó választ adni egy egyszeru kerdesre. A százalékom nem érdekel, teljesen értelmetlen itt a pontozás. Annyit azert elárulom, apukanak egyetlen esetben nem lenne csak eselye. Pusszancs, okoskak.
2014. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
81%
Honnan gondolod, hogy nem volt hajlandó válaszolni? Nem feltétlenül ül a gép előtt.
2014. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
95%
2 azaz KETTŐ éves voltam, amikor az alkoholista apám (anyám asszisztálásával), úgy összevert, hogy eltört mindkét karom és betört a fejem, mindössze azért, mert futkároztam, mikor ő részegen pihenni akart. Anyámban azért még volt annyi emberség, hogy mentőt hívjon. Kórházba kerültem, értesítették a gyámhatóságot természetesen. Hogy ne kerüljek intézetbe, a nagymamám egyből kérte az IDEIGLENESEN elhelyezésemet náluk. Ez nagyon nagyon gyorsan ment, pár nap alatt, majd mikor kijöttem a kórházból, hozzájuk kerültem, később pedig hivatalosan is ő lett a kijelölt gyámom. Ezt csak azért írtam le, hogy nem feltétlenül kerülnek először nevelőszülőkhöz a gyerekek akkor sem, ha meghal az anya! Persze az hogy a nagyszülőnek legyen hivatalos "jogi" státusza is (ahogy a 70%-os írja) az egy hosszú tortúra (környezettanulmány, stb) de az ideiglenes elhelyezés addig is elsősorban rokonoknál történik, nem pedig egyből nevelőszülőknél vagy intézetben. Amúgy anyám pár évvel később abbahagyta az ivást, elvált apámtól, elkezdett dolgozni, vissza akart kapni, de nem kapott felügyeleti jogot, csak láthatást és azt is feltételekhez kötve. Később, mikor olyan 14 éves voltam újra megpróbálta, akkor már engem is megkérdeztek, de én nem akartam vele élni (pedig akkor már tényleg normális életet folytatott). Ma már felnőtt vagyok, és nem tudom, a kérdés szempontjából mennyit vitt előrébb bárkit is a történetem, de remélem valamire azért választ kaptatok (gyermek elhelyezéssel kapcsolatban).
2014. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Mondjuk, ha a nagyszülők örökbe fogadták az unokát, akkor ugye papíron az ő gyerekük, apuka valószínűleg láthatást sem fog kapni, mert akkor apaság vélelmének megdöntése miatt kellene pert indítania, az viszont nem állna meg. (örökbefogadás esetén a nagypapa szülővé lépett elő, ekkor semmi sem indokolja, hogy ezen a bíróság változtasson, nem fogják engedni az apaság vélelmének megdöntése iránti pert elindítani. Ez ugyan az a helyzet, mint mikor házasságban született gyereknek a vér szerinti apja próbálna meg jogot szerezni). Viszont családba fogadásnál már más a jogi helyzet. Ezért mondjuk nem mindegy, hogy a nagyszülők milyen minőségben nevelik a gyerekeket. De ha nagy butaságot mondtam, nyugodtan javítsatok ki.
2014. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!