Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha az anyátokró...

Mit szólnátok, ha az anyátokról egy ilyen dolog derülne ki?

Figyelt kérdés
A szüleim együtt vannak, de nemrég olyan dolgot tudtam meg, ami teljesen lesokkolt. Az anyám 6 éve egy 22 éves sráccal csalta az apámat egy éven át...akkor én 13 voltam és semmire nem emlékszem, ami jel lehetett volna, csak hogy majdnem elváltak, de nem tudtam, hogy emiatt. Azóta mióta ezt megtudtam, mindig ez járt a fejemben, teljesen elfogadhatatlannak tartom és megvan róla a véleményem...nem tudom, hogy lehetnék ezen túl.
2014. szept. 7. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
El se hinnéd, mennyien csalják egymást ebben a mai világban. Nem szép dolog, de meg van az oka. Én a helyedben nem folynék bele, mert te fogod húzni a rövidebbet, ha beleszólsz. Nem tudhatod, miért történt ez az egész. Ha megtudnád a történet igazi hátterét, lehet, más lenne a véleményed anyukádról.
2014. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Gusztustalan,undorító dolgot tett az anyád.Én mondjuk nem szólnék bele a szüleim életébe.Nem értem akkor inkább miért nem válnak el?!Nem tudom,hogy tedd túl magad ezen.
2014. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
nem téged csalt meg az anyád. A többit pedig a szüleid a példa szerint lerendezték egymás között.
2014. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Túl leszel rajta.

Én nem ismertem apumat 18 éves koromig. Mindig azt hittem, hogy gonosz aztàn kiderült, hogy 5 éves koromig velünk volt ,aztàn arra ment haza h anyàm màssal hempereg az àgyukban és még õ volt felhàborodva , megfenyegette apàmat h feljelenti, ha nem lép le, merthogy mikor születtem anyàm 16 volt ( mikor történt a dolog akkor 15) apàm meg majdnem egy 10-essel több.... anyàm azòta se 100-as, végülis túlteszed magad a dolgokon csak màsképp nézel majd rà. Mindenkinek nehéz mikor a sajàt " tiszta" szüleirõl lehull a lepel.

2014. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Én átestem ezen, csak úgy, hogy apám mesélte el és amikor megkérdeztem anyámat a szemembe hazudott.. Azota nincs hitele előttem, mondjuk a kapcsolatunk előtte sem volt a legjobb. De szerintem, ha a szuleid ezt megbeszélték és még mindig egyutt vannak, akkor probáld elfogadni a dolgokat, hiszen apád is meg tudott bocsátani..
2014. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

jajj, mennyi ilyen anyukával voltam eddig, de nagyon bele sem gondoltam, hogy egyszer a másik oldalról is hallok véleményt.

ők csak azt mondták, hogy otthon már rossz, tele a tökük(bár nincs nekik) a férjükkel, meg a családdal.

oszt tessék, itt egy másik oldali történet.

2014. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Engem az sokkolt le, hogy nem 1-2 alkalom volt, hanem 1 teljes év..meg hogy az a gyerek nem sokkal volt idősebb, mint én most. Nem tudom komolyan, de nagyon nehéz feldolgozni.
2014. szept. 7. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek előző válaszadó javaslataival. Próbáld magadtól távol tartani a dolgot érzelmileg és ne ítéld el anyádat. Majd ha az ő korában leszel, akkor térj vissza a dologra, sok minden máshogy fogsz látni.Sajnos az ember sokszor nem tekinti esendő embernek a szüleit, hanem szent, kivételes lénynek. Hidd el, hogy a dologban valamiképp apád is "ludas" volt, mert anyádnak valami hiányzott a kapcsolatból, az életéből. Ezt sokszor az érintett sem tudja pontosítani, meghatározni vagy megbeszélni a házastársával. Én 26 körül voltam, amikor megtudtam, hogy az apámnak kapcsolata van egyik kolléganőjével. Nagyon rossz hatást tett rám, ővele soha nem érintettük ezt a témát, de bennem valami fal emelkedett az ő irányában. Nem volt túlságosan szoros és bensőséges a kapcsolatunk addig sem, inkább tárgyszerűnek mondható volt és ebben a tekintetben az is maradt. Engem inkább a viselkedés kettőssége döbbentett meg, mert otthon látszólag az anyám iránti teljes tisztelet, sőt szeretet nyilvánult meg, amiből külső szemlélő (és ebben a tekintetben én is az voltam) semmi ilyen dolgot nem gondolt volna. Persze, lehet, hogy ez naív, gyermeteg és élettapasztalat nélküli hozzáállás, hiszen ha máshonnan nem, az ember hallomásból, irodalmi ismereteiből tudja, hogy a házasságon kívüli kapcsolat mindig is létezett. Csak hát, amikor az ember ezzel "testközelben" szembesül, az ugye más, mert az érzelmeiben is érinti.
2014. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

És ha apád is csinált dolgokat, amiről te nem tudsz?

Kár, hogy megtudtad, mert anyukád számodra anyaszerepet tölt be, és nem a NŐ szerepét. A kettő teljesen más.

Egyszerűen ne foglalkozz vele, ez a kettejük dolga. Te a gyereke vagy, ezt jegyezd meg.


Ettől függetlenül helytelenítheted a cselekedetet, de édesanyád ne ez alapján ítéld meg.

2014. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is vagy keresztény, ismerned kell a szállóigévé vált mondatot: "Az vesse rá az első követ..."!

Nem vagy érintett benne, hiszen "...semmire nem emlékszem, ami jel lehetett volna...", tehát nevelésedre, irántad érzésére kihatással nem volt.

Anyádra és Apádra tartozik, te ne itélkezz!

Példaként számontarthatod, hogy elkerüld az ilyet életedben.

2014. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!