Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha ebben az...

Mit szólnátok ha ebben az esetben az unokák apja feltűnne és szeretné nevelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A fiú és a lány egy külföldi egyetemen tanultak. A lány terhes lett a fiú azzal vádolta, hogy szándékosan, és elhagyta a lányt a születendő gyerekekkel, hazautazott. A lány is hazament egyedül végigcsinálta a terhességet, szülés közben elhunyt. Most a nagyszülők nevelik az unokákat akik 7 évesek. Pár hete a vér szerinti apának eszébe jutott hogy van két gyereke, és feltűnt a családnál ügyvédekkel. Persze a lány apja kidobta ugyanúgy mint ő annak idején a terhes lányát. Van esélye az apának a láthatásra? Mit tehetnek a nagyszülők ebben a helyzetben?
2014. okt. 1. 11:14
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
57%
Kedves utolsó, ha nem volt téve apai elismerő nyilatkozat, és én úgy vettem ki a történetből, hogy nem volt, akkor természetesen az anyai nagyszülőknek adják ki a babát a kórházból. Természetesen az apa indíthat pert apaság vélelmének megállapítása ügyében, ekkor a bíróság kimondja, hogy ő a vér szerinti apa. Majd egy újabb per következik, a gyermek felügyeletéért. Iszonyat hosszú idő lesz, arra kell számolni, és ha apa nagyon kardoskodik, akkor a nagyszülőknek is érdemes ügyvédhez menni.
2014. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánat, közben valaki beelőzött, a 29. válaszadónak írtam az első sort.
2014. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
67%
29. Nyilván a gyerekek jogállása rendezett nem lopták el a nagyszülők a kórházból. Vagy mi zavar téged ennyire?
2014. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
5%
Az zavar, hogy a kerdezo nem mondja meg, milyen törvényes jogon vannak nála a gyerekek. A nagyszuloseg nem jog es a korhaz nem is adja ki erre hivatkozva a gyereket. Nevelo szulohoz kerül, amig nincs hivatalos döntés. A kerdezo nem tudja, hogy mit kellene válaszolnia erre a kerdesre, mert maga a kerdes, amit feltett kamu.
2014. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
89%
34. Nevelőszülőhöz kerül? Akkor intézetbe is kerülhetne ilyen módon? Véletlenül pont ezt tanultam a családtagok mindig elsőbbséget élveznek a gyermek gyámsága során. Lehet hogy amíg a gyerekek kórházban voltak elintézték a hivatalos papírokat. De gondold már végig miért is kellene nevelőszülőkhöz vinni ha a saját rokonai vállalják a nevelést? Dupla ügyet csinál a családgondozó magának? Nem intézetbe került volna a nevelőszülők helyett?
2014. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
76%
70%-os, állítsd már le magad.
2014. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
66%

Aki kamut ordít.

A húgom oviscsoportjába járt egy ikerpár kislány

Az anyukájuk szintén belehalt a szülésbe.

A nagyszülőké volt a helyi italbolt-fagyizó-hamburgeres aminek saját játszótere volt. A kislányok is mindig ott voltak.

Pont ott ültem a párommal és a hugicámmal amikor a nagyi hátrakísért egy pasast, és szólt a gyerekeknek, hogy itt az apátok.

Hát a pasi arcát le se lehet írni.

Mondjuk ő utoljára annyit tudott anyukáról, hogy elment abortuszra. Arról már nem kapott értesítőt, hogy anyuka a két petezsákot látva meggondolta magát.

Azóta eltelt hét év, apuka itt letelepedett és a kislányok itt is ott is laknak.

Talán habzószájú pereskedés, sárdobálás, gyűlölködés helyett a gyerekeket megkérdezni, mit szeretnétek?

2014. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
9%

Nézd utolsó, felesleges vitatkozni. Kamu a kerdes. Ha ne az lenne, ki tudna nyögni, hogy csakadbafogadas tortent/örökbe fogadtam/csupan kijelölt gyam vagyok. Nem sikerult, mert nem tudja eldönteni, melyik hangzik valószerűbben.

Mellesleg igen, addig amig nincs hivatalos hatszáz, a gyerek nevelo szulohoz kerül. Kerülhetne nevelo otthonba is, de miután a legújabb terv azok felszámolása es minden allamigondozottakat családba kihelyezése, igy nem oda kerül. Valoban, gyorsított eljárással meg a kórházi tartózkodás alatt is elintézhető. Kar, higy a kerdezo nem válaszol továbbra se.

2014. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
15%
Aha. :)
2014. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
38%

"Pont ott ültem a párommal és a hugicámmal amikor a nagyi hátrakísért egy pasast, és szólt a gyerekeknek, hogy itt az apátok.

Hát a pasi arcát le se lehet írni"


Ez is rendkivul életszerű.

2014. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!