Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért állnak így a szüleim a...

Miért állnak így a szüleim a férjemhez? Mit lehet ezzel csinálni? (Kicsit hosszú lesz)

Figyelt kérdés

5 éve vagyok együtt a férjemmel, ebből 1 éve vagyunk házasok. A szüleim szomszédságában lakunk (nem együtt velük), az övék eredetileg a lakás, de nekünk (nekem) adták, mikor végeztem a fősulin, mondván, ne fizessek albérletet, itt van ez, úgysem kell nekik.

Be is költöztünk 3 és fél éve, minden rendben volt. Napi szinten találkozunk ugye, de ez nem jelentett problémát senkinek, szoros volt mindig a kapcsolatunk, és nem szólnak bele a dolgainkba, hagynak minket élni. A szüleim szerették a férjemet, befogadták, nem volt semmi gond, az esküvőnek is örültek.


Viszont az utóbbi időben észrevettem, hogy elkezdett megváltozni a hozzáállásuk, olyan, mintha keresnék a hibát a viselkedésében folyamatosan. Nem csesztetik őt, csak nekem mondogatják folyton. Az esküvőszervezésnél kezdődött a dolog, az ő szülei ugyanis csöndes típusok, nem szólnak bele semmibe, várták, hogy mi eldöntjük a dolgokat, aztán majd megmondjuk, mi lesz. Anyám akkor kezdte el a pattogást , mondván, milyen családból jön a férjem, őket nem is érdekli az egész, milyen emberek ezek, hogy nem szervezkednek stb. Próbáltam neki finoman elmagyarázni, hogy nem mindenki minden lében kanál típus, mint ő, érdekli őket, de nem szólnak bele aktívan. Csakazértis mondta, ő ezt nem bírta megérteni. És mintha azóta állna másképp a férjemhez is. Tudni kell, hogy a mi családunk elég "olaszos", hangosak, mindig mindent azonnal megdumálnak, kidumálnak, alkalomadtán hangosan veszekednek stb, de ez ilyenkor nem komoly, 2 perc alatt túlvannak rajta. Most elkezdett baj lenni az, hogy a férjem csöndes típus, pl nem óbégat ő is evés közben (vasárnap együtt szoktunk ebédelni), és miért nem nyitottabb velük, miért nem dumál meg velük ő is mindent.


Egy példa: 1 hónapja kórházban voltam 1 hetet, minden nap jöttek látogatni, egyik nap a férjem jött be. Mondtam neki, mikor ment el, hogy mindjárt felhívom anyámat. Később anyám meg nekem mondogatta, hogy milyen bunkó, mert miért nem ment át mesélni, hogy mi van velem. Mondtam neki, hogy mert tudja, hogy felhívtalak, és én úgyis elmondtam, amit kell. Válasz: akkoris... (kiderült amúgy, hogy a férjem átment ám beszélni vele, csak 10 percig ült, és nem jutott szóhoz, mert anyám a húgommal veszekedett nagy hangon, és le se szarták, hogy mit akar mondani, ő meg megunta és eljött).


Pár napja meg velem volt anyunak egy beszélgetése arról, hogy ő miért ilyen zárkózott, ez olyan gáz, milyen házasság lehet ez, hogy ül kussban egész nap. Elmagyaráztam neki, hogy velem nem ilyen, mi mindent megbeszélünk, de tény, hogy ő csöndesebb fajta, és csak velem nyitott, hozzátettem, hogy nem mindenki olyan, mint ő, fogadja el. Válasz: ez akkor is idegesítő, meg hogy lehet valaki ilyen...


Legújabb, hogy apám sértődött meg, mikor átjött, mert a férjem egy "miért nem így csinálod kérdésre" visszaszólt nekem félig poénosan, hogy "zsák szarért", közben apu kérdezett tőlem valami mást, és azt hitte, neki címezte a férjem a választ. Beduzzogott, mint egy gyerek, nem is mondta meg, mi baja, a húgom mondta utólag, hogy hát ez. Mondtam apunak, hogy akkor nyugodtan abbahagyhatja a pattogást, mert nekem szólt a válasz, de nem hiszi el, az megy, hogy milyen bunkó a férjem. Nálam itt elszakadt a cérna, és közöltem, hogy ha nem képesek őt családtagként kezelni, csak megtűrt személyként, és egyfolytában belekötnek, akkor köszönjük szépen az eddigi lakáshasználati lehetőséget, de mindenkinek jobb lesz, ha elköltözünk innen messzebbre. Na, ez kb. olaj volt a tűzre, most halálra vannak sértődve, hogy ők nem csináltak semmi rosszat, miért vagyok ilyen, meg ők igenis családtagként kezelik a férjemet, nem értik, mi bajom. De ez nem igaz, mert 4 évig semmi gond nem volt, tényleg normálisan viselkedtek vele, most meg lesik, hol lehet belekötni.


Nem értem mi történt, kérdeztem anyámat is, a férjemet is, hogy történt-e valami, amiről nem tudok, összevesztek-e, mindkét fél állítja, hogy nincs szó ilyenről.


Mit csináljak ezzel a helyzettel? Hogy őszinte legyek, a költözés sem lenne megoldás, mert akkor meg teljesen megutálnák a férjemet, mert "miatta" mentünk el (azt sose látnák be, hogy igazából miattuk), és nagyon megromlana a kapcsolatunk. Ezt csak azért dobtam be, hogy hátha ettől észhez térnek. Emellett az az igazság, hogy én sem szívesen hagyom itt a lakást, mert beleöltünk már 1-2 milliót, ugyanis felújítottuk elég szépen. De mondom, valószínűleg nem is lenne megoldás, csak rontana a helyzeten. Hogy tudnék ezen változtatni, hogy jobb legyen? Ezt a villámhárító szerepet már nagyon unom...


Bocs, hosszú lett, köszi annak, aki elolvasta.


2014. okt. 5. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Már ne haragudj meg, de mintha itt inkább kulturáltság-beli különbség lenne. Férjed és családja talán visszafogottabb és finomabb lenne, amit a te szüleid is éreznek. Emiatt feltehetően kisebbségi érzésük van, amin azonban nem tudnak és nem akarnak változtatni, ezért inkább támadnak.
2014. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

"és nem szólnak bele a dolgainkba, hagynak minket élni".

Most akkor hagynak vagy nem?


Amugy egyetertek az elso valaszoloval. Anyukad nem akar lemaradni (semmirol).

2014. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hagynak élni dolgot úgy értettem, hogy a mindennapi dolgainkba, hogy mit, mikor, hogyan csinálunk, hogyan intézünk stb. nem szólnak bele.

Egyébként egyetértek veletek abban, hogy van egy ilyen különbség közöttük. Nem kulturáltságnak nevezném, inkább temperamentumbeli különbség szerintem. Meglepően hasonló a gondolkodásuk egyébként sok dologban, sok dologról egyezik a véleményük, csak a férjem szülei csöndesebb, visszahúzódóbb embererek, anyám meg pl. elég hangos, közvetlen, és nem nagyon akarja megérteni, hogy másoknál nem ez a normális. Nekem is sok egyébként ő ilyen téren, meg ez a hangos légkör, ami otthon jellemző volt, és jellemző náluk még mindig. Nekem például kimondottan jó, hogy a férjem nem ilyen, és emiatt nálunk mindig nyugi van, veszekedés helyett megbeszéljük a nézeteltéréseket normálisan, mert egyikünk sem egy hirtelen ember, nem kapja fel a vizet 2 másodperc alatt és kezd el veszekedni.

Valahol értem én, hogy anyu egyszerűen nem tudja elképzelni, hogy valaki miért ilyen, csak az nem világos számomra, hogy ha ez 4 évig nem volt baj neki, most miért az.

2014. okt. 5. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, nekem az a véleményem, hogy én 8 évig kínlódtam apósékkal, akik kicsit hasonlóak, mint a szüleid. Ha valaki valamiért elkezdi ezt csinálni, hogy mindenképpen hibát akar találni, az találni is fog, és a szüleid éppen ezen dolgoznak. Ha átmegy hozzájuk a férjed, akkor az a baj, hogy csöndben van, ha nem megy le, az a baj, igazából bármit csinálhatna baj lenne, elkezdik félreérteni a dolgokat, utána a következő lépés a hazudozás, mert nálunk már ez is ment, hogy mindenféle hazugságot kezdtek el rólam mondani a férjemnek. Egy dolgot megpróbálhatsz, odaállsz a szüleid elé és megmondod nekik, hogy gáz, amit csinálnak és el fogják rontani az egész családi kapcsolatot. Szerintem nem fogják felfogni, én néhány éve úgy döntöttem, hogy nem fogok kész gyomorgörcsben ülni a családi ebédeken, azt várva, hogy anyósomék merő unalomból milyen hülyeséggel támadnak le, vagy dumálnak ki a hátam mögött, úgysem lehet nekik megfelelni, nem tartom velük a kapcsolatot, nem harag, nem bosszú, csak nekem nem ér ennyit az egész. Ezt kockáztatják most a szüleid is.
2014. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hosszu ido volt neki 4 evig visszatartani magat. Tovabb mar nem birta takarni igazi onmagat. Most aztan mindent bele.
2014. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Attól én nem félek, hogy hazudnának, odáig szerintem nem süllyednének, csak mintegy szándékosan értenek félre dolgokat. Bekavarni nem tudnak, mert jól tudom, hogy milyenek (főleg anyám), szeretem őket, de látom én azt nagyon is, hogy náluk van a gond, ők nem úgy állnak a helyzethez, ahogy kéne, és maximálisan kiállok a férjem mellett. Segít nekik mindenben, korán reggel fuvarozza a tesómat, ha lekéste a buszt, egyből ugrik, ha megkérik valamire, normálisan beszél velük, egy rossz szava nincs, nem ő a hunyó.

Egyértelmű, hogy ha nem lehet ezt normálisan rendezni, elköltözünk, a házasságomat, a köztünk lévő kapcsolatot nem fogom emiatt kockáztatni, és a férjemet se teszem ki ennek, főleg mert nem is szolgált rá. Remélhetőleg nemsokára mi is már család leszünk, nem fogom hagyni, hogy megmérgezzék a családomban a légkört.

2014. okt. 5. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!