Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy amíg kicsi...

Miért van az, hogy amíg kicsi a gyerek a szülök mindent megadnak, de amint kamaszodik akkor nem?

Figyelt kérdés

nem provokàció, de tudom a sajàt, és sok màs ember példàjàn, hogy amìg kicsi a gyerek addig minden töluk telhetot megtesznek a szulok, buszkek ra ha vmit csinal..

amikor meg elkezd abba a korba erni, hogy màr emlékezni fog rà felnött koràban is, elkezdenek szenyòzni a szülök. nem éreztetitk hogy buszkek, esetleg nem adnak zsebpenzt a gyereknek pedig megtehetnek. nem engedik el sehova, veszekednek vele stb pedig pont ilyenkor kene foglalkozni vele, mert hamarosan felnõ, és akit sokat csesztetnek otthon, vagy nem számithat a szüleire, àltalàban elköltözik otthonról amint môdja van rá.


2014. okt. 6. 02:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Azért van abban, amit az egyik válaszadó írt. Tényleg vannak szülők, akik onnantól nem tudnak mit kezdeni a gyerekükkel, ha már van személyisége, nem csak egy irányítható kisgyerek.

Pl. nem akar részt venni azokban a családi programokban, amiben kiskorában muszáj volt. Elkezd kialakulni a saját elképzelése az életről, ami mondjuk merőben más, mint a szüleié.

Vannak begyöpösödött szülők, akik nem engedik kibontakozni a kamaszt még a legegyszerűbb módon sem. Nekem ilyen szülők jutottak kamaszként. Húgommal is végigcsinálták ugyanezt. Nem voltunk bulizós, kimaradósak, inkább zárkózottak, de nincs az a dolog, amibe bele ne kötöttek volna. Nekem kamaszként elindult a gondolkodásom egy teljesen más irányba, és tudtam, ők hol siklanak ki. Miért olyan szar a házasságuk, miért olyan szar a családi légkör. Elég koraérett voltam. Lázadtam ilyen téren, nem fogtam be a pofám, amit utáltak.

Most pedig, házas emberként arra törekszem tovább vinni a gondolatmenetemet. Eddig világosan látszik, nem baromság, amit kamaszként elképzeltem, pedig akkor le lettem ugatva érte.

Húgom is elhúzott otthonról 18 évesen pár hónapja, nem bírta tovább velük. Alázták, lelkileg terrorizálták, miközben kisgyerekként úgy babusgatták, hogy az meg már túlzás is volt (kései gyerek). Rájuk maximálisan igaz, amit a kérdező írt. Amint kicsit önállósodtunk, máris szálka voltunk a szemükben.

Most megehetik, amit főztek. Én nem állok velük szóba, húgom igen ritkán hazajár, inkább az ott maradt háziállatai miatt.

2014. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek,mint a 21-esnek,de ez inkább anyukámra igaz.Amint rájött,hogy nem tud belőlem tomboy-t nevelni és még tanár se leszek,onnantól elég ellenséges velem.
2015. júl. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!