Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim nyomására már nincs semmi önbizalmam? 22L

Figyelt kérdés
Kezdem elhinni nekik, hogy egy rakás szerencsétlenség vagyok, pedig tudom/tudtam, hogy nem lennék az. De már kezdem elhinni. Dolgozni is úgy járok be reggelente, hogy semmi kedvem nincs már az egészhez és nem is bízok ott sem magamban, biztosan a munkatársaim is rosszat gondolnak rólam, csak a szemembe jópofiznak, mert segítenem kell nekik. Nem bírom.
2014. okt. 6. 06:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt a helyzet. Akik azt írják költözz el, még nem éltek olyan szülőkkel, mint én. :D Amit javasolnék, s ami nekem is bevált, hogy játssz rá arra ami nekik fontos (legalábbis az elején). Oktatásmániásak? Menj ki Erasmusra fél évet, külföldi egyetemre, külföldre csak simán "nyelveket tanulni". Munka orientáltak? Találj valami másik, esetleg jobb melót egy más városban hogy odaköltözhess. Nekem ez vált be.
2014. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

ma 08:49



Tisztelet a kivételnek,az lemaradt,ami kb 10% ezen az oldalon,aki tényleg segíteni akar és hasznés tanácsot ad,és tényleg semmi gondja nincs,egyszerűen csak segíteni akar embertársainak.Amilyen pl én vagyok.Azér is annyi a pont %-om amennyi.Aki ide tényleg segítő szándékkal jön,azt úgy is lepontozzák,ilyen a magyar mentalítás,de ezt szerintem te is tudod.Dögöljön meg a szomszédé is mentalítás szerintem neked sem újdonság...Na a gyakorik kérdések,tökéletes tanulmány erre,hogy a magyar társadalom milyen szinten van.Igaz itt kicsiben mutatkozik meg,de ad némi rálátást.

2014. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg kedves kérdező és biztosan le is leszek pontozva, de én nem tolerálom, amikor valaki a szüleire keni az összes nyomorúságát. Onnantól, hogy valaki felismeri a saját hibáit, akkor igen is képes rajta változtatni, ha nagyon akarja, a többi csak panaszkodás és gyengeség. Ha nincs önbizalmad, az nem a szüleid miatt van, hanem azért mert valóban nincs és épp az önbizalomhiány miatt kényelmesebb rájuk fogni. Akinek van önbizalma, annak mondhat bárki bármit.

Hidd el nem rossz szándékkal írom ,amit írok, nem kötekedésből, ha időt szánok a válaszra, az azért van, mert segíteni akarok. A barátnőm is ilyen, sokszor látszólag tartja magát, de látom ahogy folyton enged a szülői nyomásnak. Hiába hangoztatja, hogy ilyen meg olyan erős, közben azt látom, hogy mindenben bizonytalan és ezért tudják a szülei elérni mindig a céljukat, ezért van az, hogy bár régóta külön él a saját családjával, mégis mindenbe bele tudnak szólni. És ez azért van, mert látják rajta a bizonytalanságot.

Több válaszolóval egyetemben én is a költözést javaslom. Megoldás, mert betudod bizonyítani nekik és magadnak is, hogy igen is megtudsz élni a saját lábadon.

Engem is kissé esetlennek tartottak a szüleim, egészen addig, amíg el nem költöztem. Nem is gondolkodtam, hogy milyen nehézségekkel fogok megbirkózni nélkülük, végül abszolút nem volt nehézség.

2014. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

ma 09:33


Igen valóban van olyan hogy a gyerek a szülőt hibáztatja,saját hülyesége miatt,ilyen is van.De azért azt se felejtsd hogy sok olyan szülő van,aki nem éppen hasznos a gyermeke számára.Sok gyereket,bántanak és megaláznak a szülei,akik aztán a végén egy lelki nyomoréknak érzik magukat.Ezeket hívják mérgező szülőnek,akik direkt függőséget alakít ki a gyereke és maga között,mivel nem akarja hogy a gyereke lelépjen otthonról.Amikor ez megtörténik hogy szóba kerül a gyerek elköltözése és önálló életre való elindulása,akkor sok szülő,minden eszközt megragad hogy magánál tartsa a gyerekét,kortól,nemtől függetlenül.Ha hiszed ha nem,nagyon sok ilyen van!A kérdezőről ez viszont nem derült ki,ahhoz részletesebben kellett volna ide leírnia.

2014. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!