Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szedjem össze magam, ha...

Hogy szedjem össze magam, ha a családom miatt nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul neveltek, és emiatt a nulláról kell felépítenem az önértékelésem.

Olyan szinten gondjaim vannak, hogy nem merek köszönni (se boltban, se utcán), nem merek beszélgetést kezdeni, de nem csak idegenekkel, ismerősökkel sem. Nem merem megmondani a páromnak, mit szeretnék venni, ha épp boltban vagyunk nagy bevásárlás során.

Gyakran érzem magam totális nullának.

Egyenlőre otthon vagyok, nem dolgozom. Lehet, ha munkába állnék, javulna valamennyit az önértékelésem, hasznosabbnak érezném magam.


Hogy tudnám összeszedni magam, hogy teljes értékű felnőtt nőként élhessek?


(Már nem élek a szüleimmel. Pszichológus sajnos kizárva)


20l


2014. jún. 20. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok mint te, jártam pszichológushoz is, de sz***t sem ért. Úgyhogy engem is érdekelne.
2014. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Javaslom,hogy gondold át:te már 20 éves vagy,nem teheted meg,hogy otthon gubbasztassz és közben azzal foglalkozol,hogy nincs önbizalmad.

Tényleg fel kell nőnöd,munkába kell állnod,mert ez így nem mehet tovább!Ez ugyanis egy eléggé menekülős viselkedés.Igen is szükség van arra az embernek,hogy dolgozzon,aktívan éljen,és ne gondoljon annyit a lelki problémáira.

DE!

Gondolj arra is,hogy senki sem tökéletes,mindenkinek vannak hibái!Nekem is,neked is,és mindenkinek.Emberek vagyunk,hibázunk,és ez természetes.El kell fogadnod saját magad.El kell fogadnod,hogy úgy nézel ki,ahogy kinézel.Nem szabad belemenni a pszichoszomatikus betegségekbe,se a táplálkozási zavaros betegségekbe se.Nem szabad megengedni önmagadnak azt,hogy otthon gondolkozz a problémáidon és a depresszióig fajuljon az életed!Egyszerűen MOST KELL FELÉPÍTENED az életed,mert később már másféle gondjaid lesznek.


Egy kis önismeret nem ártana.

2014. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Volna kedved beszélgetni, kedves első válaszoló?

Hátha együtt kitalálunk valamit...

2014. jún. 20. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont ugyanilyen voltam én is, meg sokszor még most is. Nekem akkor lett jobb, mikor elkerültem egyetemre, sokkal bátrabb vagyok már bizonyos helyzetekben. Viszont sajnos még barátokat nem tudok továbbra se szerezni, nagyon egyedül érzem magam..nem tudok senkivel olyan közeli viszonyba kerülni, de legalabb már tudok egy kicsit beszélgetni! 20/L
2014. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem dolgozom még, mert nemrég hagytam ott a sulit, és kijöttem külföldre. Munkakeresés folyamatban.
2014. jún. 20. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én most mit nem értek? A köszönésnek mi köze az önértékeléshez? Mi az, hogy rosszul neveltek? Pl. nem tanítottak meg köszönni? Ha ennek hiányát érzed, már egy kis lépés, hogy megtedd..köszönj szépen ;) Pszichológusokkal mi bajod?
2014. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rajtam a munka sokat javított, illetve rá kell vegyed magad, hogy kimondd szó szerint nyersen, amit gondolsz, amit akarsz. Próbáld meg, először a pároddal, aztán a többi emberrel.
2014. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan szintű önbizalom problémám van, hogy gyakran leblokkolok, és nem merek megszólalni.

Súlyos lelki és fizikai terror.

Nincs velük bajom, csak nincs itt olyan, akihez fordulhatnék.

2014. jún. 20. 22:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol van az az ott? S párod? Mit vesz észre az egészből? Eltart? Visszaél vele? Vagy csak te félsz az eltartott helyzettől, mert pl. sokat hallottad gyerekkorodban (ami nem is olyan rég volt), hogy én házam, én mondom meg, mi legyen? vagy lányom, amíg én tartalak el, addig azt csinálod, amit mondok neked! vagy hasonlók....mondják, jobb félni, mint megijedni, férfi is lehet ilyen; ha párod nem ilyen, akkor viszont hiba egy szál sem! el is tud tartani? nem arról van szó, hogy a te eltartásod miatt napi egy vajas kenyeret feleztek meg? akkor mi a gond? sok nő pont erre hajt! de persze dolgozni, és némi anyagi függetlenséget érezni jó ;)
2014. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy alakult, hogy egyenlőre eltart (1,5 hónapja és remélem, már nem sokáig). Őt végképp nem zavarja, engem viszont nagyon. Átlagosan élünk, nem okoz anyagi kárt az eltartásom. Csak nagyon szeretnék már dolgozni...
2014. jún. 20. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!