Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elment az eszem? Hallom a...

Elment az eszem? Hallom a hangját, nem tudok haza menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Depresszióban szenvedek. Amikor ezt diagnosztizálták nálam anyám teljesen kiakadt, azt mondta őrült vagyok. Ő is beteg, konverziós zavar, más néven "hisztéria" tüneteit állapították meg rajta. Mindég is nehéz volt vele. Szóval amikor megtudta, hogy beteg vagyok elküldött otthonról, megengedte, hogy abba a házba költözzek amit a nagynénémtől (az ő húgától) örökölt meg. Féltem, mert a nagynénémnek is nehéz élete volt, részben anyám betegsége miatt, részben a saját gondjai miatt (gyereket akartak a férjével, de meghalt a kicsi ezért a férje elhagyta), a végén felakasztotta magát az egyik szobában.

Nem szeretek itt élni, úgy érzem részben az én hibám, hogy megölte magát, mert nem segítettem rajta, nem látogattam meg (féltem anyámtól, sosem szerette ha vele beszélek pont a betegsége miatt) elégszer. Néha hallom, hogy a falak beszélnek hozzám, félek. Haza akarok menni, de nem tudok, anyám állapota egyre rosszabb, nem enged haza, szerinte egy őrültnek éppen egy ilyen házban van a helye, ahol egy másik őrült is élt.



2014. okt. 11. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a pszichiátriára menj de sürgősen.
2014. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj lakótársat keresni. Olyan sokan akarnak albérletbe menni, nem akad egy a közeledben? Nehogy még betegebb legyél!
2014. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezt inkább a kezelőorvosoddal kéne megbeszélned.
2014. okt. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet a lakótárskeresés, biztos boldogan lakna nálad egy fiatal. Nem biztos, hogy a betegség beszél belőled, leet, hogy csak a magány. Ezt az egyedüllétet fel kell adni, de nem anyukád társaságát kell keresni.
2014. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszélyes, nyugi. Egy ismerősömnek az anyja a halála után mindig "megjelent", elment pszichológushoz (mert annyira azért észnél volt, hogy tudta, ez nem lehetséges) és 2 hónap alatt teljesen rendbe jött...

Addig is találj valami tevékenységet, amivel szívesen foglalkozol... a közösségi oldalak nézegetésén kívül...

2014. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Iszol te rendesen? Mert ezek bizony elvonási tünetek.
2014. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Add ki albérletbe és a pénzből te meg bérelj másik lakást. Vagy vegyél egy kutyát lakótársnak, hogy ne legyél magányos.
2014. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nincs neked skizofréniád is a depresszió mellett?
2014. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csak egy kis paranoia.
2014. okt. 11. 22:58
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha csak paranoia lenne, akkor a falak nem beszélnének. Nagyon gyorsan menj vissza ahhoz az orvoshoz, főleg, hogy a családban több problémás eset is volt. És van olyan mentális betegség, pl a skizofrénia, ami öröklődik.
2014. okt. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!