Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elment az eszem? Hallom a...

Elment az eszem? Hallom a hangját, nem tudok haza menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Depresszióban szenvedek. Amikor ezt diagnosztizálták nálam anyám teljesen kiakadt, azt mondta őrült vagyok. Ő is beteg, konverziós zavar, más néven "hisztéria" tüneteit állapították meg rajta. Mindég is nehéz volt vele. Szóval amikor megtudta, hogy beteg vagyok elküldött otthonról, megengedte, hogy abba a házba költözzek amit a nagynénémtől (az ő húgától) örökölt meg. Féltem, mert a nagynénémnek is nehéz élete volt, részben anyám betegsége miatt, részben a saját gondjai miatt (gyereket akartak a férjével, de meghalt a kicsi ezért a férje elhagyta), a végén felakasztotta magát az egyik szobában.

Nem szeretek itt élni, úgy érzem részben az én hibám, hogy megölte magát, mert nem segítettem rajta, nem látogattam meg (féltem anyámtól, sosem szerette ha vele beszélek pont a betegsége miatt) elégszer. Néha hallom, hogy a falak beszélnek hozzám, félek. Haza akarok menni, de nem tudok, anyám állapota egyre rosszabb, nem enged haza, szerinte egy őrültnek éppen egy ilyen házban van a helye, ahol egy másik őrült is élt.



2014. okt. 11. 20:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ne lakj olyan házban ahol valaki megölte magát, pláne egyedül!

Add el, és végy egy másikat vagy add ki és bérelj máshol!

2014. okt. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit hallasz, mit beszélnek hozzád a falak? Nem lehet, hogy a szomszédból szűrődnek át hangok?
2014. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ma 11:24

Pff... lelőtted a poént :(

2014. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ha az olyan könnyű lenne, hogy én eladom, pláne hogy nem az enyém a ház hanem anyám öröksége...

Mivel kertes ház a szomszédból nem jöhetnek hangok, kertes ház. Nem mindég hallom, éjszakánként nagyrészt, pláne ha nagyon szomorú vagyok. Legjobban úgy tudom leírni, mint amikor álmodban hallod hogy beszélnek hozzád, nem a füleddel hallod hanem a fejedben.

Nem értem mindég, hogy mit mond, néha csak moraj, néha pedig a régről megmaradt beszélgetésein emléke.

Szerzek egy háziállatot ahogy tanácsoltátok, bár inkább macskás vagyok úgyhogy örökbe fogadok valahonnan. Köszönöm a válaszokat és a türelmeteket.

2014. okt. 12. 14:46
 15/19 anonim ***** válasza:
Jó a macska, de embertárs is kell mellé, ne zárkózz magadba.
2014. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,ezek csak a magány hangjai. Ha képes vagy elfogadni őket, akkor nem lesz belőle problémád.


Azért vagy depressziós, mert magányos vagy, nem tudsz mit csinálni, nem foglalod el magad. Próbálj társaságot, munkát keresni.

2014. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 homo ludensz ***** válasza:
Ezt úgy írom le neked mint aki a depressziót régóta társaként hordozza: a falak nem beszélnek. Ezt te is olyan jól tudod mint én. A másik az hogy te nem vagy őrült te depressziós vagy ha azt diagnosztizálták. Nézz utána hogy mit takar az őrült mint fogalom. A környezet bátran rámond jelzőket a másikra és azt sem tudja mi a konkrét jelentése.
2014. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Szabad kérdeznem, mennyit keresel, el tudnád e magad tartani egy albérletben?

Szerintem nem vagy őrült egyébként, ez lehet a félelem és a depresszió tünete, ami abszolút nem csoda sem a családi életedet nézve, sem pedig hogy olyan házban laksz, ahol valaki öngyilkos lett! Gyűjts pénzt, és sipirc onnan! Én be sem költöztem volna.

A nagynénéd halála pedig semmiképp sem a te hibád!!

2014. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád csak magával rántana, inkább ne menj vissza, viszont a macska (v. kicsi kutya) jó ötlet + albérlő a másik szobába.

A nagynéni mindenképp öngyilkos lett volna, őt akkor sem tudtad volna megmenteni, ha többet mész, ezen felesleges marcangolni magad. Az ő problémáját te nem tudtad volna megoldani.

Viszont a magadét igen. Sportolj sokat, ez nagyon fontos, és a munkádat szeresd, képezd magad...legyenek céljaid!

2014. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!