Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem a szüleim nélkül...

Úgy érzem a szüleim nélkül semmi értelme az életemnek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apu 8 éve, anyu 8 hónapja hirtelen halt meg, fel sem tudtunk rá készülni. Azóta kedvetlen vagyok élni sincs kedvem. Van egy férjem és három gyerekem, de ők sem tesznek boldoggá. Hiszen az életem sosem lesz már a régi. Mit tanácsoltok?
2014. okt. 16. 16:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem is meghalt apukám és pár évre rá anyum is, elfelejteni őket soha nem lehet és a hiányuk mindig megmarad, főleg ha valamilyen évforduló, vagy Karácsony van, de nekem éppen a családom, a gyerekeim voltak a vigaszaim abban a nehéz időszakban.

Ha téged most ők sem tesznek boldoggá, akkor sürgősen keress fel egy pszichológust, mert ez nekik is nagyon rossz lehet, hogy nemcsak a nagyszülőket, de az édesanyjukat is elvesztették.

2014. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy már két szerelmemet is elveszítettem, az egyiket 15 éves koromban a másikat 10 évvel később. Ezek a tragédiák életem végéig elkísérnek majd.
2014. okt. 16. 16:47
 13/17 anonim ***** válasza:
hát, ha a múlton rágódsz, és ha beprogramozod a tudatodba, eljönnek. Figyelj oda a gyerekeidre és férjedre, a munkádra. Nem a szülők "az értelme az életnek" bármennyire is hálásak vagyunk és szeretjük őket. Az értelmét te viszed bele, mindennapi tevékenységeddel.
2014. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, ilyen múlttal nem is lesz könnyű feldolgoznod a szüleid halálát. Minden elveszített személy feltépi a sebeket és meghatványozza a fájdalmat, nem csak egyet siratsz, hanem az összeset egyszerre. Igen, tényleg idő kell ahhoz, hogy feldolgozd a veszteséget, de ha 8 hónap után egy kicsit sem érzed úgy, hogy enyhülne, akkor szerintem segítségre van szükséged.
2014. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%
Nőj fel végre. Azért vagyunk, hogy a gyerekeinket és unokáinkat istápoljuk. Szüleid is ezt akarnák. Emlékezz szertettel az elhúnytakra, de az élőket szeresd.
2014. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyon kezdetleges érzelmi intelligenciával rendelkezel, előző, ha szerinted gyászolni a szülőket éretlen dolog.
2014. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az én édesanyám tavaly advent idején halt meg, karácsonykor temettük, édesapám előtte 2 évvel. Nincs családom, se férj, se gyerek - egyszerűen így alakult az életem. Szóval most egyedül vagyok. És rettegek a karácsonytól.

Nem könnyű feldolgozni, szinte nincs olyan hét, hogy ne álmodnék valamelyikükkel (vagy mindkettőjükkel). Tovább kell lépni és őrizni őket az emlékeidben- ezt nekem is sokszor mondták, de amíg a gyász tart, ez nehezen megy.

Nem tudok mit tanácsolni, csak azt: foglalkozz azokkal is, akik itt maradtak. Még akkor is, ha néha úgy érzed, nem könnyű. Biztosan nem az, de ne feledd: van férjed, 3 szép gyermeked - ők csak tudnak adni némi boldogságot? :) Látogasd a szüleidet a temetőben vagy rakj ki róluk egy képet magadnak, ha úgy tetszik, beszélj hozzájuk... de ne csak velük foglalkozz!

Igazad van, az élet már nem lesz a régi. A szüleidet senki és semmi nem fogja pótolni, nélkülük kell boldogulnod. Én néha úgy érzem, egy rossz vicc az, hogy nincsenek itt és kérem vissza őket! - de nem fognak jönni. El kell fogadni, nincs más út.

2014. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!