Mit kezdjek Anyuval?

Figyelt kérdés

57 éves. Sok éve meningeomát diagnosztizáltak Nála, amit később kizártak. Ennek ellenére állapota romlott, bár a kivizsgálások érdemi eredményt nem hoztak. Nem rokkantosították le, de dolgozni nem tud. Most már ott tart, h délig-kettőig alszik, azután ellátja a pár darab tyúkot, majd facebookozik estig. Sz@rik mindenre. Ül a gép előtt, a koszban, rendetlenségben, főtt ételt akkor eszik, ha a 8x+-os nagyi megfőz, nem takarít, nem rak rendet. Panaszkodik, h soha nem maradok ott a szobájában, nem érti, h az nekem nem program, h ő facebookozik, s meséli, kit, honnan ismer. Múltkor megjegyeztem, h büdös van Nála, az volt a válasz, h biztos terhes vagyok. (Meddő vagyok, amit tud.) Próbáltam már, h együtt takarítsunk, mossunk ki, de reménytelen, mindig megvárta, h végezzek az általam vállaltal, aztán megpróbál rávenni, h csináljam meg a többit is. A rezsi az Ő nevén van. Korlátozták a vizet, amit simán végignézett. Tény, h fél évet számláztak ki egy csekken, de fél évig nem kereste a vizeseket, h jelezze, nem jött csekk, aztán sem ment be, nem telefonált, nem írt e-mailt nekik, ahogy a korlátozás óta sem...

Ma nagyon nagy balhét csináltam, napok óta mondogatja, tök érdektelenül, h ki fogják kapcsolni a gázt, mert a Mama nem fizette be a csekkeket. Mama meg panaszkodott, h nem küldtek havi csekkeket, csak egy hatalmas összegő összesítőt. Leüvöltöttem Anyut, erre előkerültek a szemétkupac aljáról a befizetetlen csekkek, oda sem adta Mamának, hogyan fizethette volna be szegény? (Mi a villanyt, kábeltévét, internetet, telefont fizetjük, Nekik kellett volna a vizet-gázt). Rákapott az ad6kap6.hu-ra, eleinte mondogatta, h ezt, azt, amazt vegyünk Neki, mert ruhákat kap érte, amik ott állnak plafonig érő halomban, elrakni nem tudja őket, amióta nem vagyunk hajlandóak finanszírozni, az ingyenes dolgokat keresgéli.

Majd 2 éve én is beteg lettewm, tavaly derült ki, h glaucoma okozza a dolgokat, nem hajolhatok, nem emelhetek 2kgnál többet, azóta még rosszabb lett a helyzet, ha rosszul vagyok, azonnal közli, h a., Ő MINDIG rosszul van, b., Ő SOKKAL rosszabbul van. Depressziós, már dupla adagban szedi a gyógyszert, mert "a Mama folyton b@xogatja", na, ez abból áll, h megkérdezi, h miért nem söpör fel a szobájában...

Szeretem az Anyukámat, de már nagyon el vagyok keseredve, nem tudom, mit kezdjek vele, meg a helyzettel, hogyan tehetném könnyebbé, élhetőbbé ezt az egészet. Ha szépen szólok, veszekedni vagy sírni kezd... A helyzet kb elviselhetetlen itthon. Most én vagyok a szemét hisztis pi.csa, mert üvöltöttem vele, h kerítse elő a csekkeket, de mit tehettem volna? A vizet már kikapcsolták, s ha ma nem verem ki a balhét, a gázt is korlátozták volna, mert annyit nem tett meg, h odaadja a csekkeket. Sz@rik mindenre, h mi nem számítunk, oké, de ott van Mama, jóval túl a 80-on, Őrá sincs tekintettel. Csak sír, internetezik, gyűjti a ruhákat meg a macskákat, és mi vagyunk a szemetek, mert bántjuk Őt...

Mit csináljak, mit tehetnék?



2014. okt. 16. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, nem sorolom, azok - főleg a fizetős dolgok "leszarása",elfelejtése - arra sarkallnak engem, hogy azt mondjam, gondnokság alá kellene édesanyádat helyeztetni.
2014. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a legrohadtabb, h nem szellemi leépülésről van szó. Ami Neki fontos, azt marha precízen számon tartja, totál képben van mindennel. Csak nem érdekli.
2014. okt. 16. 20:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha a saját érdekeiről, jogairól van szó, politikusokat megszégyenítő logikával és ütősen érvel, és küzd, mint egy tigris. Csak sajnos a saját érdekei köszönőviszonyban sincsenek a családéval.
2014. okt. 16. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

ez valamilyen személyiségzavar szerintem.

és azzal nem sokat lehet kezdeni.

csak magadat próbáld menteni. hogy ebbe ne menj tönkre, ne erre menjen rá az energiád, az életed.

nagymamádat is próbáld visszafogni, bár neki a gyereke.

a lényeg, hogy csak a minimumot csináld, és ne legyen lelkiismeretfurdalásod. ennyi.

2014. okt. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem az internetet kabeltevet, telefont fizetned, hanem mondjuk a gazt? Talan maskeppen allna a sza,lakhoz,
2014. okt. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kapcsoltasd ki a netet és akkor majd lesz ideje takaritani, menjen dolgozni, annyira nem beteg, ha tud nettezni egész nap.
2014. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!