Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljek anyával arról,...

Hogy beszéljek anyával arról, hogy miért félek ennyire a sulitól?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es gimnazista, idén felvettem fakultációnak a matekot.

Nem vagyok egy matekzseni távolról sem, de az első 2 évben a matektanárunk egy állat volt, ha egy tollat leejtett valaki, már zavarta ki a teremből, tavaly novemberben 1,3 volt az osztályátlag matekból. Rettegtem a matekóráktól, attól, hogy mit fog mondani, volt olyan, hogy hánytam reggelente, amikor matekkal kezdtünk, az egyik lány meg nyugtatót vett be aznap, mikor matek volt.

A tanárikar és a vezetőség is tudta, hogy a tanárral probléma van (furcsamód, csak a mi osztályunkat tanítja matematikából az egész gimnáziumban), mégsem volt tanárcsere.

Fenyegetett minket, hogy érettségin megbukunk, meg hogy akinek nem megy a matek, menjen el szakmát tanulni egy nevenincs szakképzőbe. Pedig nem egy sík hülye társaság vagyunk, sőt.


Szó, mi szó, néhányan felvettük emelt óraszámban a matekot, mert így új tanárt kaptunk. Viszont ez nagyon erős csoport, 14-en vagyunk, ebből heten emeltezni fognak és szerintem én vagyok a leggyengébb a csoportban, csak ketteseim vannak. Részben azért, mert elég nehezek a feladatok, részben pedig azért, mert dolgozatok alatt annyira félek, hogy remeg a kezem és egy sima egyenletet alig tudok megoldani.


Most attól félek, hogy mi lesz, ha nem fogom hozni az elvárt szintet és megbukok. Akkor vissza kell mennem a másik tanárhoz és nekem ott végem.

Rettegek ettől és holnap dolgozatot írunk, de már előre félek.

Az új matektanárral nincs ilyen probléma, mert kedves, vicces, nevetünk órán, meg tök közvetlen. Csak nemrég hallottam, hogy egy fiút tavaly 2,3-as átlaggal megbuktatott.



Nem akarom, hogy anya újra idegeskedjen emiatt, mert a tavalyi év kb így telt el. De folyton rémálmaim vannak, hogy megbukok és visszakerülök oda, vagy hogy érettségin lesz valami, stb.



Elmondjam neki, vagy megijedne és inkább tartsam magamban?


2014. okt. 19. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, ő pedig jobb lenne, ha bemenne az osztályfőnökhöz, vagy beszélne más szülőkkel, és együtt mennének be, ugyanis ez nem normális, és észre kell vennie a vezetésnek, hogy csak nálatok van ilyen probléma, és más tanárnál tudtok teljesíteni is. Próbáltatok már az ofővel beszélni egyébként? Mit mondott?
2014. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
beszélj az ofőddel és a mostani tanároddal is, hogy milyen félelmed vannak. ha rendesek és segítenek neked a félelmeid legyőzésében akk nem lesz probléma
2014. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 davidusimusu válasza:
100%

Szerintem mondd el, ez nem túl szokványos dolog, hogy ennyire félsz. Valakitől segítséget és támaszt kell kérned, amit még a legjobb barátot,sem tud megadni.Amit ide leírtál azt mondd is el a szüleidnek. Majd ők tudni fogják hogyan segítsenek, mert végül is ők ismernek/nevelnek már legalább 17 éve :) Készülj fel rendesen a dolgozatra és nem lesz semmi gond. Majd meglátod, hogy ha leültök egy este a családdal és őszintén megbeszélitek a dolgokat , akkor nem fogsz ennyire félni. Így nem fogsz dolgozat közben remegni,félni. És ilyen mendemondáknak pedig ne higgy,hogy megbuktathat 2,3-as átlaggal. Nem tudom, hogy még mindig az elektronikus napló van-e ,de ha az akkor még véletlenül sem teheti meg, mert az egy központnak számít,így nem tud csalni. Ha esetleg már nincs az a napló, mert hallottam valami ilyesmit a tv-ből, hogy csak próba év volt, akkor abban az esetben sincs gond. Mert gondolom ott az osztálynapló, amiben szintén nem tud csalni. Mivel a dolgozatot, amit megírsz nem húzhatja át, vagy javíthatja, mert pontosan ezért nem lehet ceruzával írni, kivéve szerkesztésnél :) Tehát még , ha a naplóba rossz eredményt is írna be, neki azokat a dolgozatokat köteles elraknia. Szóval nyugalom, mert bármi megoldható. A másik tanárral kapcsolatban pedig annyi, hogy szerintem miután beszéltél az ősökkel, jobb ha szóltok az igazgatóságnak, mert ennek fele sem tréfa. Ha ennyire félnek a diákok tőle, akkor nincs mit tenni, ki kell rúgni ! Remélem valamelyest hasznos volt a válasz! :) Sok sikert a dolgozathoz!


Ui.: Még a holnapi dolgozat előtt beszélj a szüleiddel! :)

2014. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, sokan kénytelenek elmenni tanárnak, mert máshol nem tudnak elhelyezkedni tanári diplomájukkal, miközben a tanári pálya igazi "idegpálya" és ők nem alkalmasak igazán rá. Kedvezőtlen esetben évente újra és újra ugyanazt az anyagot kellene megtanítani mindenféle matematikai képességekkel vagy "képtelenségekkel" megáldott gyerekeknek, kamaszoknak és bizony a sikertelenséget, kudarcélményt nagyon nehéz feldolgozni. Emiatt a tanár feszült, frusztrált, ideges.
2014. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze, már volt minden.

2 rendkívüli szülőit hívtak össze még tavaly, az összes szülő ott volt, mégsem történt semmi.

Pedig nem is a szegényebb réteghez tartozik az osztály, a legtöbbünk szülei egyetemet végzett emberek, vagy sikeres vállalkozók, néhányan jóban vannak az igazgatóval is.

De tudtuk, hogy az igazgató és az osztályfőnök nem a mi pártunkon álltak (az iskola vezetőségéből valaki jóban volt az egyik szülővel és tudtunk mindent, amit a megbeszéléseken mondtak, az osztályfőnökünk azt állította, hogy mi kreáltuk ezt a helyzetet).

2 gyereket elvittek, mikor kiderült, hogy tanárváltás nem lesz, annyit mondott az igazgató, hogy "beszéljük meg és próbáljuk rendezni a dolgokat", meg hogy a tanárnak 4 gyerekről kell gondoskodni egyedül, értsük meg, hogy nehéz az ő helyzete is és ezért feszült.

Aztán apa bement a tanárhoz, mert bukásra álltam (pedig heti kétszer jártam külön tanárhoz) és közölte, hogyha ez nem változik, akkor feljelenti őt is, meg az egész iskolát a Klik-nél és vizsgálatot kér. Ezután velem és még azokkal, akik bukásra álltak, megíratott egy könnyű dolgozatot, így nem buktunk meg. De a légkör ugyanolyan maradt.


Tudjuk, hogy az osztályfőnökünk nem kedveli az osztályt, így hozzá ezzel nem is szívesen fordulnék.

A tanári karból is sokat utálják az adott tanárt, egyszer az egyik osztálytársunk pl. a tesitanárnak sírta el magát, sokan járnak korrepetálásra az iskolai tanárokhoz és ott is szoktak erről beszélgetni.

Mégis leszögezte az igazgató, hogy tanárváltás nem lesz.



A mostani tanárommal tényleg nincs semmi baj, mondta, hogyha nem értünk valamit, nyugodtan szóljunk, meg órákon is odajön hozzánk, akik emiatt a probléma miatt mentek abba a csoportba és segít, szóval rendes.

2014. okt. 19. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg az marad, hogy a faktos és a különtanárod normálisan felkészít a dolgozatokra, te pedig csakis arra koncentrálsz, nem a tanárra. Tudom, hogy nagyon nehéz, nekem a némettől volt gyomorgörcsöm minden nap, és ott is a tanár miatt, de a te érdeked, hogy ne idegeskedj. A dolgozat közben nem csinálhat veled semmit, ilyenkor csakis arra figyelj, hogy jól menjenek a feladatok.

Vagy esetleg még el tudnál menni másik iskolába a közelben? Ha más nem marad. Ne az érettségid menjen rá egy rossz tanárra.

2014. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Beszélj osztályfőnökkel.


Nem buktathat meg, ha megvan az átlagod és az óraszámot is teljesítetted, akkor nem teheti meg.

Érettségi esetében pedig meglehet nézni a lapodat.

Nekünk sem volt jó a matektanárunk, beszéltünk egy másikkal az iskolában és amikor a megtekintés volt ő átfutotta a dolgozatokat, hogy helyesen és tisztán voltak-e kijavítva.


Ha pedig rendes a fakt tanár beszélj vele és mond el az aggályaid. Nálunk is sokan mentek faktra, megértő volt azokkal akik levoltak maradva.

2014. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Iskolát váltani nem akarok.

A tanárinkat már kiismertem, tudom, hogy kinél milyen szintet kell nyújtani az ötöshöz. Egy új suliban rontanám az átlagomat és azt nem engedhetem meg most, 11.-ben.


Az osztályfőnökükkel már számtalanszor próbáltunk beszélni mi, diákok és a szülők is.

9.-ben lereagálta azzal, hogy ez gimnázium, nem az általános iskola, szokjunk hozzá, hogy vannak ilyen tanárok. Aztán mondta neki anya, hogy jó, megy az igazgatóhoz apával. Akkor mondta az osztályfőnök, hogy ne menjen, beszél a tanárral. Beszélt, az lett az egészből, hogy még rosszabb lett.

A dolgozatokba olyan feladatokat tett, amiknek a megoldását nem is tanultuk (a könyvben a megoldásának a fejezete később volt, vagy 10.-ben 11.-es anyagot vettünk, stb), 5 pontos tz-ket íratott, vagyis minden feladat 1-1 pont volt. Így ha egy feladatot elszámoltunk, azonnal 4-es volt.



A faktos tanár még az első órán, szeptemberben tett rá óvatos jelzést, hogy tudja, hogy mi a helyzet, meg tudjuk, hogy erről a tanáriban is sokat beszéltek a tanárok, egymás között.

2014. okt. 19. 23:11
 9/9 anonim ***** válasza:
valami hivatalos szervhez kéne fordulnotok, oktatási ombudsman vagy akármi nyilvános dolog! Ez felháborító, hogy az iskolátok ekkora ívben tojik arra, hogy mit művel ez a **** :O Az érettségivel kapcsolatban szeretnélek megnyugtatni, ott megtekintés után rögtön fellebbezhetsz, ha jogtalanul nem adott meg akár egy pontot is, kérheted az egész felülvizsgálatát!
2014. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!