Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,tanulok,és az ötös átlagomért ~40.000 forintot kapok havonta.Ennek felét leadom,mert van adósságom anyukám felé (100.000 forint körül).Ő takarítóként dolgozik,havi 50ezer a fizetése.Más munka után nem érdeklődik,tanulni nem akar,pedig még szakmája sincs.Most azzal állt elő,hogy adjam le az egész ösztöndíjamat.Tudom,hogy szüksége van a pénzre,de tanulni miért nem akar a feljebbjutás érdekében?
2014. okt. 24. 10:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
4%

5 Az meg hogy a nagymamádat ápolta, az egy becsülendő dolog.

Be is dughatta volna valami elfekvőbe,(de ő inkább ápolta és tőrődött vele), mint ahogy manapság dívík a diplomás egyedeknél, akiknél miután a szülő nem tejel nekik már taszitják, mert a felelősség büdös nekik.

2014. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
85%

hát ha én lennék az anyád, én nem venném el a pénzedet.

maradjunk ennyiben.

szerintem nagyon visszás, ha az anyuka nem képes magát továbbfejleszteni és a gyerekén élősködik.

hiszen minimum 18 éves korodig neki kellene téged eltartania és nem fordítva! akármilyen Teréz anyák kommentelnek itt, akkor is így van, ez a TTÖÖÖRRVÉÉÉÉNY

talán próbáld a jövőben eltitkolni a jövedelmedet.

2014. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
2%
12 50eFt-ból tarts el egy kamaszt,etesd, öltöztesd, fizess rezsit és megtudod mit illik és mit kell egy családban tenni-ha összefogásról van szó.
2014. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
És én büszke is vagyok rá ezért.Azért is,amiért egyedül felnevelt.Csak tudod,ha én lettem volna az ő helyében,abortuszra mentem volna,mert nem túl jó dolog dolgozat előtt azon stresszelni,hogy mindenféleképpen ötöst kell hogy írj,különben lemegy az átlagod,és nem lesz pénz a számlákra.
2014. okt. 24. 11:09
 15/42 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként érdekesnek tartom a 40 rugót, már csak azért mert a gimikben nincs pénzosztás jegyért.
2014. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
89%
5, 10 -es alapján anyukádnak nagyon nehéz élete volt (az idősek ápolása rengeteg energiát szív el, nagyon nehéz) Legyél megértő vele, és a pénzügyeket úgy rendezzétek, hogy neked is maradjon zsebpénz. És hatalmas gratula, hogy ilyen nehéz háttérrel jól tanulsz!
2014. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
5%

Az abortusz gyilkosság, egy élet elvétele.

Mit szólnál, ha holnap azt mondaná, hogy nincs sok pénzetek, ezért most elvágná a torkod? Annyi a különbség az abortusz és eközött, hogy az első legális, a másik nem. A végeredmény ugyanaz.

2014. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Hazudni nem fogok neki a pénzemmel kapcsolatban,akármilyen szemétnek hisztek is itt.:)
2014. okt. 24. 11:10
 19/42 A kérdező kommentje:

Nem gimibe járok.

Amúgy tudom mivel jár az idősek gondozása,mert ezt tanulom.

Csak jó lenne,ha tudnék eltenni pénzt az olyan mellékes és felesleges dolgokra,mint nyelvvizsga,továbbtanulás,stb.

2014. okt. 24. 11:14
 20/42 anonim ***** válasza:
8%
Én sem értem a 40 ezres ösztöndíjat, tudtommal a gimiben nincs ösztöndíj, de mindegy, én hiszek neked. Nézd, az a gond ezzel az egésszel, hogy még ha igazad is van, akkor sincs jogod anyádat kritizálni, te majd azt tanulsz, amit szeretnél és, amit jónak látsz, ezzel az átlaggal bárhová felvesznek majd. És azt gondolom, hogy ha majd jó fizetésed lesz, akkor is illene támogatnod anyukádat, aki egyedül nevelt fel téged.
2014. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!