Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,tanulok,és az ötös átlagomért ~40.000 forintot kapok havonta.Ennek felét leadom,mert van adósságom anyukám felé (100.000 forint körül).Ő takarítóként dolgozik,havi 50ezer a fizetése.Más munka után nem érdeklődik,tanulni nem akar,pedig még szakmája sincs.Most azzal állt elő,hogy adjam le az egész ösztöndíjamat.Tudom,hogy szüksége van a pénzre,de tanulni miért nem akar a feljebbjutás érdekében?
2014. okt. 24. 10:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

42%-os ülj már le...


"Be is dughatta volna valami elfekvőbe,(de ő inkább ápolta és tőrődött vele), mint ahogy manapság dívík a diplomás egyedeknél, akiknél miután a szülő nem tejel nekik már taszitják, mert a felelősség büdös nekik."


Gratulálok, sikerült megint egyet köcsögdiplomásozni, ennyire szar az életed? Amúgy mellékesen inkább jellemző az, hogy csóró, lusta "egyedek" csak azért tartják az öreg szülőt, hogy élősködjenek a segélyeken, meg a nyugdíján.


"10 Elbujnék a föld alá, ha egy ilyen selejt embert termeltem volna ki magamból, aki igy nyilatkozik egy másik emberről akitől származik."


Talán isteníteni kellene egy olyan embert aki csak megcsinál és otthagy? Amúgy meg az olyanoknak vernék le egyet, akik jönnek ezzel a "mégiscsak az apád" szöveggel. A szülő az, aki nevel is, az aki csak megcsinál, aztán otthagy, azt miért kellene egyáltalán emberszámba venni?


"az ember nem azért szül gyereket, hogy utána a gyerek örök hálával tartozzon, eltartsa, meg visszafizesse neki, amit ráköltött."


Na ezaz, ezt nem veszik figyelembe sokan.


Ettől függetlenül, a megoldás nehéz, én összeülnék anyámmal minden hónap végén-elején, megbeszélném milyen kiadások várhatók, mennyit tudunk félretenni, ki mennyit tudna pluszban beleadni a dologba. És az alapján adni neki pénzt.


Amúgy meg elég sok támogatást, "segélyt" is lehet kapni, vagy ingyen tankönyv, lakhatási támogatás, nem tudom mik vannak, de 1 gyerek és 1 szülő mellett biztos jár. Plusz ha takarítóként dolgozik 50-ért, akkor tuti csak valami félállásban van, mellette el lehet vállalni még 1-et. Ilyen szempontból a szülőnek kellene törekednie arra hogy támogassa a gyerekét. Én legalábbis keveslem azt az 50-et, apuka pénzéből, meg egyéb támogatásokból már azért meg lehet élni.


De mondom, én megnézném mennyi a kiadás, rezsi, számlák, min lehet esetleg spórolni, és az alapján adnék a pénzből. De a felét én és megpróbálnám mindenképp félretenni, egyrészt vésztartaléknak, másrészt a jövő biztosítására.

2014. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
81%
Anyukának ne sírjon a szája, ha egy semmirekellőnek szétteni a lábát volt esze, akkor viselje a következményeit. A gyerek nem kérte ,hogy megszülessen, nincs kötelezetssége. Vajon anyuka mit tenne ha a gyerek lelépne? Na bumm, lesülne a képemről a bőr ha a gyerekemen kellene élősködni, inkább vállalnék el minden szart, csak hogy több legyen a pénz.
2014. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
11%

Hát nem tudom milyen emberek járnak ide, nekem nagyon nem tetszik ez a fajta hozzáállás. Igen, vannak olyan gyerekek, akiknek az egyetem végéig minimum nyalogatta anyu és apu a popójukat, meg is látszik, hogy fogalmuk sincs arról, hogy vannak olyan gyerekek, akik nem így nőnek fel. PL. a kérdező és én is ilyenek vagyunk. Nekem teljesen természetes volt, hogy 17 évesen kölcsönkérjek anyámtól és azt igyekeztem is visszafizetni. Volt innen, onnan pénzem, még dolgoztam is 17 évesen, hűha, olyat is lehet ám. Majd ha lesz gyerekem szeretnék mindent megadni neki, de amikor az ilyen kommenteket olvasom, hogy 17 évesen nem is tartozhatsz az anyádnak, stb., akkor arra gondolok, hogy talán keményebben kellene fognom majd anyagilag, hogy ne legyen egy ilyen kis szerencsétlen, akinek mindent a segge alá raktak és fogalma sincs róla, hogy 17 évesen is tehetsz valamit a saját anyagi jóléted érdekében. Nem gondolom, hogy egy szülőnek, akinek alacsony a jövedelme erőn felül kell biztosítania a gyerek minden kívánságát. Az alapok legyenek meg nyilván: kaja, lakhatás, stb., de lassan már ott tartunk, hogy egyesek szerint, ha anyuka nem veszi meg a legmenőbb okostelót a gyereknek, akkor rossz anya, szerintem ez nonszensz.

Kérdező: azt csak te tudod anyukáddal megbeszélni, hogy mi legyen és, hogy hogyan ütemezzétek a százezer Ft visszafizetését, én reálisnak látom, hogy 20 ezret adj anyukádnak és 20 ezret tarts meg, gondolkodhatnál a diákmunkán is, vagy akár azon, hogy a feleslegessé vált cuccaidat eladd a neten, ilyet én is szoktam csinálni, néhány ezer Ft ebből is bejöhet. Az sem mindegy, hogy napközben te veszed magadnak a kaját, vagy anyukád csomagol neked szendvicset. 40 ezer ft egy hónapban szórakozásra nagyon sok pl.

2014. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
93%

Előző, te nullát értettél meg a problémából.


"Az alapok legyenek meg nyilván: kaja, lakhatás, stb."

igen, jó lenne, HA meglenne. de itt Anyuka keresetkiegészítésnek használja a gyereke ösztöndíját. nem tudsz olvasni? Anyuka nem tudja és nem is akarja biztosítani az alapokat SEM.


"azt csak te tudod anyukáddal megbeszélni, hogy mi legyen és, hogy hogyan ütemezzétek a százezer Ft visszafizetését,"

itt nem csak a kölcsön visszafizetéséről van szó! anyuka igényt tart a teljes összegre, amíg a lány le nem érettségizik (és el nem menekül).


" 40 ezer ft egy hónapban szórakozásra nagyon sok pl."

a gyerek nyelvvizsgára meg továbbtanulásra gyűjt, mert a felelőtlen anyja mellett nulla esélye van arra, hogy bárhogy máshogy továbbtanulhasson.

látom, nulla a szövegértés.

2014. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

35 Visszaolvastam, egy büdös szót sem írt a kérdező arról, hogy mire gyűjt, ha mégis linkeld már be kérlek.

Vannak olyan szituációk, amikor a gyerek is beszáll a rezsibe, én már nem egy ilyet láttam, sőt sokkal rosszabbat is, ahol pl. alkesz a szülő és a gyerekre az ált. isk. befejezése után már hatalmas teher hárul, nemcsak dolgoznia kell, hanem valamit kezdenie a szerencsétlen szülőjével is. De tudnék még húzósabbakat is írni, mert ilyen munkakörben dolgozom, de ez most nem lényeg. Az viszont igen, hogy nem akkora extra, ha valamennyit, akár az egészet a szülőnek kell adnia az ösztöndíjból, ha nincs miből fűteni akkor ez van. Egy 45 éves nő egyébként nem sokat tehet azért, hogy többet keressen, ha képzi magát, ha nem, persze függ a lakhelytől is, de gondolom nem Bp.-en laknak, mert Bp.-n egy takarítónő nem 50 ezret keres, ha egy kis esze van, hanem a sokszorosát.

Hogy érthetőbb legyen az én anyám pedagógus, apám alkoholista volt, kisgyerekkorunk óta nem tudott dolgozni. Nekem sosem jutott eszembe, azt mondani anyámnak, hogy miért nem járt inkább a jogi egyetemre, mert egy jogász jobban keres. Ez a megközelítés szerintem hülyeség, nyilván oka van annak, hogy a kérdező anyja takarít és nincs jobb szakmája. Okot valaki életmódja ellen egyébként mindig lehet találni, csak nem érdemes. Nekem is volt, hogy haza kellett adnom a pénzt, megtettem egy szó nélkül (nyilván kamaszként azért dühöngtem miatta, később már nem), vagy a későbbi árvaellátást én soha nem fogadtam el, anyámé volt, nem is tartottam rá igényt, pedig elvben az nekem járt, az én nevemre jött, csak tudod, ha az anyám kisgyerekkorom óta a szar fizetése mellé még mindig mellékmunkát vállalt és etetett minket akkor úgy gondolom, hogy az a minimum, hogy amivel tudok beszállok a közösbe.

A legtöbb ember egyébként nem úgy vállal gyereket, hogy van 20 diplomája és 10 felsőfokúja, sőt inkább az alacsonyabb iskolázottságúak szoktak bevállalni 10 gyereket, de gondolom ezzel nem mondtam semmi újdonságot.

2014. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Ok, de ha az anyja ennyire nem akar előrébb jutni, akkor mi a hosszútávú terv? A kérdező tanul, később jó állást kap, aztán élete végéig eltarthatja az anyját?


Amúgy de, lehet tanulni. Nyelveket (neten, tök ingyen), OKJ-s képzést, stb.


Apám 57 évesen szerezte az egyik diplomáját. Anyám pedig most, 70(!!!) évesen mondta, hogy kinézett egy képzést magának egy egyetemen, érdekli, segítsek majd az adminisztrációs részében, hogy jövőre elkezdhesse.


De ott a férjem, aki fiatalon annyira nem tartotta fontosnak a tanulást, szakmunkás végzettsége lett, ennyi. Harminc évesen érettségizett le estin, gyerek és munka mellett. Aztán diplomát és másik, OKJ-s szakmát is szerzett, szintén gyerek-munka mellett (nem, nem az a típus, aki este ráköszön a gyerekre és ennyi a foglalkozás vele).

2014. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
89%

"Visszaolvastam, egy büdös szót sem írt a kérdező arról, hogy mire gyűjt, ha mégis linkeld már be kérlek."

11:14, kérdező kommentje: "Csak jó lenne,ha tudnék eltenni pénzt az olyan mellékes és felesleges dolgokra,mint nyelvvizsga,továbbtanulás,stb."


Amúgy tök jó, megtudtuk hogy neked milyen szar volt, és le lettünk oltva hogy bezzeg mi mindent megkaptunk...no komment.


"Nekem teljesen természetes volt, hogy 17 évesen kölcsönkérjek anyámtól és azt igyekeztem is visszafizetni."

Ez szomorú, tekintve hogy a szülőnek kellene alap dolgokban a gyereket támogatnia.


"ne legyen egy ilyen kis szerencsétlen, akinek mindent a segge alá raktak és fogalma sincs róla, hogy 17 évesen is tehetsz valamit a saját anyagi jóléted érdekében"

Mert attól aztán sokkal f..szább gyerek leszel hogy gyerekként a saját szüleid felé is tartozásod van...


"Nem gondolom, hogy egy szülőnek, akinek alacsony a jövedelme erőn felül kell biztosítania a gyerek minden kívánságát."

De a szülő köteles a gyerekét támogatni, normális családban ez így megy. Abban igazad van, hogy nem azért kell, hogy iphone-t vegyen, de igenis köteles a gyereke jövőjét minél jobban biztosítani, és nem elvenni előle a lehetőséget.


"Az alapok legyenek meg nyilván: kaja, lakhatás, stb"

Csak az alapok nem ott kezdődnek hogy eszel, meg vagy, hanem próbálod támogatni, hogy előrébb jusson az életben, a kérdező anyja meg nem a gyerekével hanem a saját beteg anyjával törődött, ami becsülendő, de előrébb nem viszi a világot.


"40 ezer ft egy hónapban szórakozásra nagyon sok pl."

Arra igen, de mint a kérdező írta, alapból a felét elveszi az anyja, a másik felét a tanulmányaira tenné fére...csak az anyja azt is magának akarja.


"Egy 45 éves nő egyébként nem sokat tehet azért, hogy többet keressen, ha képzi magát, ha nem, persze függ a lakhelytől is"

Érdemes, mások, akár felső vezetők képesek ilyen idősen elmenni egy továbbképzésre, egyetemi tanáraink közül van aki nyugdíjkorhatár felett van bőven, mégis mindig képben van a legújabb dolgokkal kapcsolatban.


"apám alkoholista volt, kisgyerekkorunk óta nem tudott dolgozni."

A nem tudott és a nem akart között óriási különbség van.


"Nekem sosem jutott eszembe, azt mondani anyámnak, hogy miért nem járt inkább a jogi egyetemre, mert egy jogász jobban keres."

Persze, nem is mondhatod, bár az én szüleim maguktól felismerték hogy hibát követtek el azzal hogy nem tanultak tovább, pont ezért a szülőnek támogatnia kell a gyereket abban, hogy ő többre vigye.


"ha az anyám kisgyerekkorom óta a szar fizetése mellé még mindig mellékmunkát vállalt"

Na ja, de a kérdező anyja nem hiszem hogy meggebed azért a pénzért amit kap, és még akkor sem jogosítja fel hogy a saját gyereke elől vegye el a lehetőséget hogy jobb élete legyen.


"legtöbb ember egyébként nem úgy vállal gyereket, hogy van 20 diplomája és 10 felsőfokúja"

Attól hogy nem diplomás, még lehet dolgozó ember, aki megteremti a gyereke számára a jövőt.

2014. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
18%
37 Igazából annyi lenne a lényeg, hogy megértsd, hogy vannak másmilyen szituációk, élethelyzetek mint amivel te eddig találkoztál és ezekben a másmilyen helyzetekben lehet normális az, amiről te még sohasem hallottál. Mellesleg Magyarországon baromi sok ember nem tudja megteremteni akár a továbbtanulás lehetőségét sem a gyerekének, örül ha kaja van az asztalon és a rezsi ki van fizetve. Aki ezt nem tudja az tényleg burokban él és abban is nevelték fel. Persze nem ez az optimális, mert az lenne a jó, ha mindenkinek a szülei bármit meg tudnának venni a boltban és akármit ki tudnának fizetni, de sokan nem tehetik ezt meg, el kellene fogadni. És ilyenkor, amikor egy család szegény, akkor bizony előfordul, hogy a gyerekek is keresik a pénzt, a támogatást, amit kapnak hazaadják. Az olyan dolgokba már nem szeretnék belemenni, hogy az alkoholista, miért beteg, az alkoholizmus, miért betegség, miért nem tud dolgozni, mert úgy látom, hogy felesleges lenne. Egyébként abszolút nem vagyok attól még f....szább gyerek, mint bárki, mert mertem kölcsönkérni anyámtól, mellesleg baromi nagy hülyeségekre 17 évesen, csak nem gondolom, akkora iszonyatosan nagy bűnnek anyám részéről, hogy adott és azt sem, hogy én visszaadtam. Vannak ennél 100-szor durvább dolgok is a világon.
2014. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy már tereled a témát és nem az adott kérdésre adsz választ.


"hogy megértsd, hogy vannak másmilyen szituációk, élethelyzetek mint amivel te eddig találkoztál és ezekben a másmilyen helyzetekben lehet normális az, amiről te még sohasem hallottál"

Igen, vannak, de én próbáltam az adott kérdésre válaszolni a lehetőségeim szerint. Ráadásul, mondod ezt te, aki letudta annyiban a dolgot hogy itt mind anyucikedvencei vagyunk, úgy hogy közöd nincs a családi, vagy bármilyen hátterünkhöz.


"baromi sok ember nem tudja megteremteni akár a továbbtanulás lehetőségét sem a gyerekének"

Igen, vannak, de sok esetben elkerülhető lenne.


"Aki ezt nem tudja az tényleg burokban él és abban is nevelték fel."

Blablabla...nem élek burokban, csak próbálok használható tanácsot adni, és nem annyiban letudni hogy hát így járt.


"mert az lenne a jó, ha mindenkinek a szülei bármit meg tudnának venni a boltban és akármit ki tudnának fizetni, de sokan nem tehetik ezt meg, el kellene fogadni"

Ez hülyeség, ilyen soha nem volt, és nem is lesz, de mindenkinek adottak a lehetőségei az adott helyzetben való jobb lehetőségek eléréséhez. A rossz körülményeket nem elfogadni kell, hanem tenni kell érte hogy jobb legyen.


És igen, vannak akik hazaadnak, de azért igenis számít a szülő hozzáállása is. Lásd alkoholizmus...ha piára van valakinek pénze, akkor annak ne legyen már pofája még a gyerekét is lehúzni.


De vitatkozhatunk erről, ettől függetlenül már az elején leírtam szerintem mik a lehetőségei a kérdezőnek, azt gondolom továbbra is.

2014. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

39 Én is adtam tanácsot, valszeg nem nézted át az össze 72%-on álló válaszadó válaszát, természetesen nem is várom el. Az alkoholizmust nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni, hogy, ha nem piálna, akkor lenne pénz. Kőkemény fűggőséget okoz és teljesen átformálja a személyiséget, viszont tudom jól, hogy aki nem nézett ilyesmit közelről, az nem tudja elképzelni.

Nem biztos, hogy magadra kell venned szóról-szóra, amit írtam, ott van az elején, hogy bizonyos válaszokra reagáltam így, mert már tényleg úgy volt beállítva az egész, hogy anyuka mekkora szemét, mert gyereket szült. El tudom képzelni, hogy nincs másra lehetősége, csak erre a keveset fizető szar munkára és akkor tényleg nem tud mit csinálni. Mellesleg az is tiszta hülyeség, hogy mindenféle felsővezetővel példálózol, aki továbbképzi magát, hát persze, hogy továbbképzi, vannak pozíciók, ahol még 60 évesen is felhívnak a fejvadász cégek, hogy menj át máshová dolgozni, mert annyira speciális a tudásod, de az ilyenből kevés van, olyanból meg sok, aki nem tudott jó karriert építeni, mutogathatunk rájuk, hogy nekik is állt anno a zászló, de az miben segít bárkinek? Adott a kérdező anyja 45 éves nő. Mit tanuljon? Csináljon OKJ-t, minimum 200 ezer ft, tehát nincs rá lehetősége, de még ha lenne is, nem biztos, hogy tudna bármit kezdeni a szakmával, nem biztos, hogy felvennék, mert 20 éves jelentkezőből is sok van, és ők jobban néznek ki, nagyobb a munkabírásuk és jobban megvezethetőek, ez egy főnöknek mind nagyon fog tetszeni, így a fiatalabbakból választ majd. Tanuljon egy kis angolt? Ingyenesen a neten? Próbáltad már? Mert én igen, igaz, nem az angolt, de néhány nap kétségbeesett vergődés után, hogy kikeressem a releváns információkat, inkább felhívtam egy nyelvtanárt, mert rájöttem, hogy az internetről valószínűleg semmit, de leginkább nyelvet nem lehet megtanulni. És még ha tudna is angolul a kérdező anyja, mire menne vele? Esetleg kimehetne Londonba mosogatni, kb. ez még egy reális ötlet, de ugye itt van a gyerek, akit nem vonszolhat magával, ha itt ilyen jó iskolát és ösztöndíjat talált.

2014. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!