Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,tanulok,és az ötös átlagomért ~40.000 forintot kapok havonta.Ennek felét leadom,mert van adósságom anyukám felé (100.000 forint körül).Ő takarítóként dolgozik,havi 50ezer a fizetése.Más munka után nem érdeklődik,tanulni nem akar,pedig még szakmája sincs.Most azzal állt elő,hogy adjam le az egész ösztöndíjamat.Tudom,hogy szüksége van a pénzre,de tanulni miért nem akar a feljebbjutás érdekében?
2014. okt. 24. 10:52
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

"Az alkoholizmust nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni, hogy, ha nem piálna, akkor lenne pénz."

Mondtam egy szóval hogy el lehet? Azt mondtam hogy aki elissza a pénzét az ne kérjen még a gyerekétől is. Mellesleg az én apám is iszik a mai napig.


"Mellesleg az is tiszta hülyeség, hogy mindenféle felsővezetővel példálózol"

A felsővezetőt pont azért hoztam fel, hogy lásd, fejlődni soha, senkinek nem késő. De saját szüleim is hasonló korban meló mellett tanultak esti továbbképzésen, kemény menet, de megcsinálták. De rokonságban is van ilyen, aki kihajtotta a belét, és mellette még tanult is, és tovább tudott lépni. Persze mindig egyszerűbb letudni annyiban hogy jajj úgysem lenne jobb.


"mert annyira speciális a tudásod, de az ilyenből kevés van, olyanból meg sok, aki nem tudott jó karriert építeni"

Bárki szerezhet bármikor olyan tudást, ami piacképes, fejlődni sosem késő, csak ugye jó magyar szokás szerint egyszerűbb megmagyarátni hogy miért is nem csinálom, mint nekiállni és csinálni.


És ilyenben a kérdező maga is ahogy láttam így vélekedik, hogy miért adja ő haza az összes pénzét, kockáztatva ezzel a jövőjét, ha az anyja nem ad bele igazán a dolgokba.

2014. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
Kérdező, szerintem nézzétek át, hogy egy hónapban mire úgymond "muszáj" költenetek. (számlák, étel stb...) kiszámoljátok, hogy arra mennyi pénz kell. kicsit faraghattok is belőle (pl. nincsen fél órás tusolás stb...) megnézitek, hogy anyukád pénzéből és a segélyekből gyeretartásból kijöttök-e. Ha nem, és a te pénzedre is szükség van, akkor egy részét szerintem szolgáltasd be a "közösbe" egy részét pedig egy, a számodra fenntartott számlára utaljátok, így az szépen gyűlik, Emellett el tudsz menni diákmunkára, ha jelentkezel egy szövetségnél, vagy segíthetsz a szomszéd Marika néninek takarítani/kutyát sétáltatni/unokára vagy gyerekre felvigyázni egy két ezresért, vagy ötszázasért. (Ha még tartozol anyukádnak, akkor szerintem ha már vissza szeretnéd neki fizetni, akkor fizesd vissza úgy ahogy eddig, utána pedig adj bele valamennyit a háztartásba) Hajrá sok szerencsét, szerintem ez lenne a legjobb mód arra, hogy rendben meglegyetek! ;) (15/l)
2014. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!