Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Meddig ésszerű támogatni anyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,tanulok,és az ötös átlagomért ~40.000 forintot kapok havonta.Ennek felét leadom,mert van adósságom anyukám felé (100.000 forint körül).Ő takarítóként dolgozik,havi 50ezer a fizetése.Más munka után nem érdeklődik,tanulni nem akar,pedig még szakmája sincs.Most azzal állt elő,hogy adjam le az egész ösztöndíjamat.Tudom,hogy szüksége van a pénzre,de tanulni miért nem akar a feljebbjutás érdekében?
2014. okt. 24. 10:52
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Mondom,hogy nem gimnáziumba járok.

Természetes,hogy támogatni akarom majd,de hogyan,amikor még a továbbtanulásomat sem tudom majd megoldani?!

2014. okt. 24. 11:16
 22/42 anonim ***** válasza:
57%

figyelj, én látom, mi megy itt, és az szörnyű, hogy a saját létjogosultságodat megkérdőjelezed.

nem mindenkinek jutott jó szülő.

a te feladatod,hogy túlélj, és tudd, hogy az életed érték, akár be tudjátok fizetni a számlákat, akár nem!


amivel "tartozol" (már ez is abszurd), azt add oda.

olyan nincs, hogy csak a te felelősséged, csak neked kell stresszelned azért, hogy életben maradjatok, anyukád meg xarik az egészbe, megoldásként meg a te pénzedre pályázik.

próbálj vele megegyezni, hogy odaadod a pénzed egy részét, ha ő is próbál jobban fizető munkát keresni.

persze gondolom, hogy az ilyen szülővel (szinte) lehetetlen beszélni.

Talán valami családsegítőtől tudnál jobb tanácsot kérni.

Az itteni kommentelők 99%-ának normális szülei vannak, és nem értik meg az ilyen helyzetet, mindig a gyereket hibáztatják.

szóval szakemberhez fordulj, ne ilyen használhatatlan helyeken kérdezősködj.

óriási a teher rajtad, aminek nem lenne szabad egy 17 éves gimnazista vállán lennie.

2014. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
77%
Engem az érdekelne, miféle adósságod van anyukád felé? Mire kaptad azt a pénzt? Már nem azért, de én a 18 év alatti gyermekemnek nem lennék képes KÖLCSÖNADNI úgy, hogy ezzel ő nekem tartozik... Anyádnak kötelessége téged eltartani 18 éves korodig egyébként, függetlenül attól, milyen nehéz élete volt, és milyen keveset keres.
2014. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
apád nem fizet gyerektartást?
2014. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Számítógépet vettem a pénzből.
2014. okt. 24. 11:20
 26/42 A kérdező kommentje:
De,tiltják a fizetéséből.
2014. okt. 24. 11:21
 27/42 anonim ***** válasza:
88%
Amint tudsz, vállalj diákmunkát, és abból fedezd a nyelvvizsgát és továbbtanulást.
2014. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
78%

Akik kételkednek az ösztöndíjban: létezik megpályázható ösztöndíj, alapítvány vagy önkormányzat stb részéről.

Kérdező, Te minden tőled telhetőt megtettél eddig, becsülöm benned ismeretlenül is. Adj anyukádnak annyit, hogy maradjon némi zsebpénzed, de ezt szép nyugodtan mondd el neki. Nem tudhatjuk, miért nem akar tanulni, eddig miért nem tudott, de nevel téged. Nehéz lehet mindkettőtöknek, ezért nem ledorongolás jár neki. Kitartás, csak végezd el az iskoládat.

2014. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
49%

Mi az, hgy van adósságod felé? A gyereke vagy, hogy lehetne?!


Hát én kiröhögném, és egy kanyit nem kapna. Az a tiéd, TE megdolgoztál érte. Az az ő baja, hogy csak takarítóig vitte.

És nincs szüksége a pénzre, te megveszed, ami neked kell, a rezsibe adsz és kész.


Nekem tuti nem lenne pfám elkunyizni a gyerekem pénzét!

2014. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
88%

már bocsánat, de nem tudom, mi abban a nevelés, hogy a nulla fizetése mellett a gyerek utáni gyerektartásból, családi pótlékból meg a gyerek pénzéből tartja fenn magát. Itt a gyerek SAJÁT MAGÁT neveli, meg próbálja az anyját is nevelni!

itt az anyukának kéne hálásnak lennie!

olyan nincs, hogy vissza kell fizetned az anyádnak, ha megveszi neked a szükséges dolgokat.

az ember nem azért szül gyereket, hogy utána a gyerek örök hálával tartozzon, eltartsa, meg visszafizesse neki, amit ráköltött.

2014. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!