Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért én vegyek ki...

Most ezért én vegyek ki szabadságot?

Figyelt kérdés

A 13! éves húgom a héten otthon van őszi szünetben.

Anyu az 5 hétköznapból 3 napra szabit vett ki, hogy ott legyen vele.

Amikor erre rákérdeztem, anyu azt mondta hogy a máik 2 napra meg vehetek én ki szabit.

Hát most komolyan 13 éves gyerek mellé minek kell otthon lenni egész nap?

És különben sem erre fogom pazarolni a pár nap szabadságomat, és egyébként is a munka nem állhat meg, csak mert van egy nagy gyerek hugom...


21N


2014. okt. 29. 07:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
11%

kiveszel 2 nap szabit s ezalatta 2 nap alatt alaposan átneveled.

tekintsd a két napot befektetésnek, utána majd nem kell már több.

2014. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék ki ezért szabit, főleg, hogy cselédet kell mellette játszanod. Anyukád oldja meg, az ő gyereke. 13 évesen simán kitakaríthatna, megmelegíthetné magának az ételt, stb. Egyébként szerintem ő örülne a legjobban, ha 2 napig felügyelet nélkül lehetne..
2014. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem akarja egyedül hagyni, és szabadságot sem akar kivenni, akkor vigye be a munkahelyére. Egy 13 éves nincs láb alatt. Bevisz könyvet, tanulnivalót, laptopot és elvan. Én 10 hónapos gyerekkel tartottam már sajtótájékoztatót is, mert nem tudtam máshogy megoldani. Először tiszta ideg voltam, aztán az újságírók sokkal közvetlenebbek voltak, az egész procedúra sokkal jobb hangulatban ment le, mint általában szokott, mert ott volt egy kis mosolygós kisfiú. Mindent meg lehet oldani...egy 13 éves gyerekkel meg főleg.
2014. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor ennyi idősek voltunk (13 és 11 a hugom) mi már egyedül voltunk otthon a nyári szünetben. Nyilván nem teljes két hónapot, mert azért a szüleink is voltak szabadságon, de attól még simán voltak napok, amikor hajnaltól késő délutánig csak ketten voltunk. És se nem haltunk éhen, se nem lett semmi bajunk, sőt még az állatokat is ránk lehetett bízni.

Szerintem nyugodtan ülj le beszélgetni anyukáddal, mond el neki, hogy a testvéred már nem kisbaba, és nyugodtan otthon lehet hagyni néhány órára egyedül, legalább tanul egy kis önállóságot, ha eddig nem sikerült neki. Készítsetek be a hűtőbe kaját, hogy ha megéhezik akkor csak be kelljen rakni a mikróba, ha féltek attól, hogy a tűzhelyet egyedül használja. Mindketten legyetek telefonközelben, ha bármi gondja van azonnal tudjatok neki tanácsot adni.

Ha csak szimplán közlöd anyukáddal, hogy nem mész szabira, és kész, akkor szerintem nagyon csalódott, lehet, hogy mérges is lesz rád, de ha észérveket hozol fel, akkor szerintem ő is megérti majd,

2014. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak simán mondd azt, hogy nem engedett el a főnököd szabira! Mellette persze beszéld meg vele, hogy a húgod nem óvodás már, és nyugodtan otthon lehet hagyni pár órára egyedül. Ezt mindenképpen meg kell beszélnetek, mert ez nem normális így...

Nálunk a takarítónő hozta be 2 napra a 14! éves fiát, ráadásul úgy, hogy a nő 8-tól 12-ig dolgozik és fél óra alatt hazaér. A srác 4 órán keresztül a papírdaráló mellett ült és darálta a szemetet, mert a takarítónőnek is kellemetlen volt, hogy csak úgy behozta. Mondanom sem kellett az irodisták is összenéztek, hogy ilyen nem létezik....

2014. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
13éves nagy ló,ne már őrizni kelljen.Én sem vennék ki szabit miatta,igazad van.Majd ha éhes megtalálja a száját.Csak nem olyan életképtelen délutánig mig anyád haza ér éhen haljon.Gondolom a gép nyomkodás az nagyon megy neki.ha meg rendetlen nem csinál semmit..nos én az én húgomat elszoktam kalapálni,ha meg árulkodott duplán kapott.Ma már felnőtt de megtanulta rend a lelke mindennek:)
2014. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne az a kerdes, hogy szerintunk egyedul lehet e a 13 eves. Ha az anyja szerint nem, akkor itt irhatja millio ember, higy de, eleg nagy. Anyuka nem akarja hogy egyedul legyen. Szivesseget ker hat a masik lanyatol. Szive joga a kerdezonek ugy dontenie, higy nem vesz ki szabadsagot. Anyukanak meg szive joga azt mondani, hogy akkor nincs zsebpenz/lehet elkoltozni/ nem foz ra/stb.
2014. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 piroska és a farkas ***** válasza:
55%
Szerintem ne vegyél ki szabit. És hülyeség az, h " majd gondolj erre, ha..." Nem. A hugod anyukád gyereke, miért nem vett ki mind z 5 napra szabit. Ha meg azért nem, mert nem tud, akkor sem kell ennyire kiszolgálni egy 13 évest. nyugodtan lehet egyedül, ha a kaján aggodik anyukád, a 3 nap alatt ugy főzzön, h 5 napra legyen elég, nem baj, ha 2 nap ugyanaz van. Megérteném a helyzetet ha mondjuk 10 év alatti lenne a testvéred és anyukád nem tudna több szabit kivenni, de így... hát szerintem nonszensz. Én nyílt és őszinte ember vagyok, magam is csodálkozom azo amit most írni fogok, de simán mondd azt, h nem kapsz szabit, ha nem érti, h nem is akarsz.
2014. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!