Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valami hátránya hogy...

Kiki02 kérdése:

Van valami hátránya hogy együtt alszunk?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és anyukámmal alszok egy ágyban már kicsi korom óta. Nem,nem azért mert félek a sötétben, meg egyéb félelmek miatt, hanem csak így szoktuk meg. Ez gáz-e, lehet e emiatt később valamilyen problémám, egészségtelen e ez a helyzet stb. Szeretnék RENDES válaszokat kapni/kérni.Valamint,hogy kifejtenétek a véleményeteket.

Minden köszönetem a válaszokért!! :)



2014. nov. 1. 22:11
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Nekem van barátnőm, akit otthagyott a kislánya apja, mikor még egész pici volt lány. Egy ágyban aludtak sokáig. Kb. 17 évesen lett barátja a lánynak, teljesen egészséges kapcsolatban éltek, 1-2 éve meg külföldre költözött, a saját lábára állt. Náluk egyrészt anyuka családi tragédiái, másrészt, hogy ők is csonka család lettek adták az okot erre. Nem ítélkeznék, így volt jó nekik.
2014. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Amugy nagy az agy,szinte olyan mintha kulon agyban aludnank csak eppenseggel egy szobaban.:) koszonom a megerto,segito valaszokat. Mar kezdem magamat rosszul erezni hogy meg igy egyutt alszunk:(
2014. nov. 1. 23:44
 23/37 anonim ***** válasza:
Tudhattad hogy kapsz negatív pozitív válaszokat is remélem. :) Ha rosszul érzed magad semmi akadálya hogy átmenj egy saját térfélre. A rossz anyagi körülményeket kérlek ne hozd ide akik 3-4 en is egy ágyba alszanak, mert a kettő helyzet teljesen különböző. Én nem mondom hogy súlyos mentális problémáid lesznek csak leírtam a saját véleményem szerintem neme egészséges. Még akkor is az lenne ha trauma ért volna akkor megértem...aranyosnak tűnik de mégis csak ott a de. Tudod könnyű megszokni azt is pl ha egy felnőtt férfinek még anyuka készíti a reggelit. Az is olyan bájos dolog na de! Viszont ne hallgass másokra csak magadra tedd azt amit jónak érzel mindenki másként látja.Azért gondolom valamiért megkérdezted viszont nem értem hogy miért akarod hogy rábeszéljünk mégiscsak maradj a közös ágyban. :) Szóval nem értem...akármikor tudnál külön aludni de még se akarsz. Viszont nem örülsz ha erre biztatunk? Nem értelek.
2014. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen mások véleménye, szerinted akik ide írnak azok mind tökéletes, érett, normális emberek, akik ismerik az abszolút igazságot?

Ha neked ez így jó, akkor aludj vele. Valóban nem szokás ez a mi kultúránkban, de egyes dél-amerikai törzseknél a madárpók csemegének számít, máshol az emberek együtt élnek (szó szerint együtt) azokkal a tengerei malacokkal, amiket később megesznek.


Csak a saját érzéseid számítsanak. Én pl simán el tudom képzelni, hogy a lányommal egy ágyban aludjunk. Anyaként, meg a gyereked mindig a gyereked lesz. Ha 26 éves lesz a lányom, akkor is pont úgy fogok az ágya szélén ülni ha beteg adott esetben.

2014. nov. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Minek tetted fel a kérdést, ha nem fogadod el a válaszokat? Leírták többen, hogy igen, cinkes, de csak magyarázod, hogy miért nem az. Akkor minek kérdezel?? Rajtad kívül itt senkit nem érdekel, kivel alszok, felőlem 30 évesen is anyuka ágyában lehetsz.
2014. nov. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
*alszol
2014. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy konnyu eset,sokszor nem tudjak h mit akarok..ezert bocsanat,de viszont ugy van hogy van a testverem kulon szobaja, van apukam kulon szobaja, es van meg szoba, de azok zsufoltak, gardrob stb. Ahova nem nagyon lehetne agyat berakni,meg van az a nagyobb szoba,ahol mi alszunk. Nem tudom,hogy lehetne megoldani a kulon alvast.
2014. nov. 2. 00:07
 28/37 A kérdező kommentje:
Es igen,tenyleg csak magyarazkodom,magamat akarom nyugtatni valoszinuleg hogy ez nem gaz.olyan vagyok akit sajnos nagyon megtud erinteni masok velemenye.
2014. nov. 2. 00:12
 29/37 anonim ***** válasza:
Ha nem függőség/félelmek miatt alszol vele, akkor nem lesz belőle semmi problémád. Nálunk is ez volt a helyzet: apu nagyon horkol, így anyu átköltözött az én szobámba aludni. Nap közben nem jött be a szobámba, szóval megvolt a magánszférám, alvás közben meg nem zavart. :) Volt, hogy észre se vettem, mikor feküdt le, általában sokáig nézte a TV-t - nem az én szobámban, ott nem volt TV. 18 éves koromig volt így, aztán egyetemre mentem másik városba, és semmi lelki törést nem okozott az életemben, hogy én kb. négy éven át egy ágyban aludtam anyukámmal.
2014. nov. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem nincs ebben semmi rossz.Én pl a nagymamámmal aludtam rendszeresen együtt, még tizenévesen is.Egyszerűen imádom őt, és soha eszembe sem jutott, hogy ennek lehet hátulütője :-))))))Az anyukámmal is mindig egy szobában alszunk, ha otthon vagyok, eg ynagy sarokkanapén, ő az egyik végén, én a másikon :-) De ha dupla ágyunk lenne, valszeg ott aludnék vele, mert olyan jó este dumálni még elalvás előtt.Én ebben semmi rosszat nem látok.Ja, még az is eszembe jutott, hogy mikor nagyon kicsi voltam, akkor pl. volt olyan is, hogy mama, anya meg én aludtunk hárman egy nagy ágyban.Tehát akkor biztos ők sem tartják gáznak ezt.Normális esetben sztem meg se fordul a szülő fejében, hogy húúú akkor ennek most lehet valami olyan színezete is...Ha nekem gyerekem lesz, szerintem én is fogok vele sokszor együtt aludni.
2014. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!