Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El "kell" menjek anyám temetés...

El "kell" menjek anyám temetésére illendő? Családban senkivel nem beszélek

Figyelt kérdés

Anyám lelépett mikor 10 éves voltam, azóta nem is találkoztunk csak egyszer (véletlen). Férjhez ment egyébként, két gyereke is született, õket nem ismerem. A férjét sem. Anyám családjával sem tartom a kapcsolatot.

Van egy bátyám, õ 2 évvel idõsebb, féltestvérem, õt fél éves korában hagyta ott anyám az apjával. Neki sem volt kapcsolata anyánkkal. Viszont mi 5 éve jóban vagyunk. Azt mondta, hogy õ biztos nem megy el, nem is ismerte.

Én emlékszem rá, vannak rossz és nem olyan rossz emlékeim. Túlléptem azon hogy lelépett, nem hatott meg a halála. De a szomszéd temetésén is ott voltam, ez a nõ meg csak megszült. Llik elmennem? Vagy nem baj, ha nem vagyok ott? Vannak akik azzal jönnek megbánnám ha nem mennék el, de ezt nem hiszem, mert nem érzek semmit iránta

18/F



2014. nov. 9. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Csakis befelé figyelj, és magadtól kérdezd meg, hogy el kell-e menned. Tudni fogod a választ.

Én nem mennék el, de én is csak egy ugyanolyan másik ember vagyok, mint bárki, aki kéretlenül tanácsot osztogat neked.

2014. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nincs "illik". Az van, amit te érzel. Ha szeretnél menni, menj. Ha nincs kedved, nem akarsz, akkor ne menj.
2014. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el.
2014. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Azt csinálsz amit akarsz. Ne az illem miatt dönts.


Viszont menj el szerintem. És vedd komolyan. Mint azt a szertartást, ahol elbúcsúzol tőle. Szomorú, hogy talán már sosem lesz lehetőséged megérteni milyen volt a világ az ő szemszögéből, hogy adódtak a dolgok, hogy így döntött, vagy erre sodorta el valami.


Ha egyáltalán nem emlékeznél rá akkor is azt mondanám, hogy menj el. Mert akárhogy is fizikailag össze van kötve a sorsotok. Az aki te vagy belőle alakult ki elég jelentős százalékban.

2014. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozz, hogy mi "illik", hanem, hogy te mit szeretnél.

Én megértelek, minket is otthagyott az anyánk...

2014. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed úgy, hogy el kéne menned, akkor ne menj. Senki sem nézhet rád ezért rossz szemmel.

Ha úgy érzed, attól még otthon is megemlékezhetsz róla, hogy konkrétan a temetésre nem mész el. De teljesen megértem, hogy ilyen körülmények között, nem érintett meg különösebben a halála, hiszen számodra ő szinte idegen.

2014. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tényleg úgy érzem nem érek semmit, se azt, hogy elmenjek, se azt hogy ne.

De akkor még majd eldöntöm.

2014. nov. 9. 12:46
 8/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt sem mi, de még magad sem tudod most, hogy mit fogsz érezni utána, ha nem mentél el. Eleve ha felvetetted itt ezt a kérdést, valahol a lelked mélyén talán úgy érzed megkönnyebbülés lenne elmenni.

A nagybátyámmal is ez volt, magányosan meghalt, a fia épp akkortájt nem volt vele. Pár év múlva felkeresett engem a fia, úgy éreztem van egy kis lelkifurdalása, hogy nem volt ott. Szóval tényleg a lelkedre bízva, de nem rokkansz bele, ha elmész, mert visszacsinálni nem tudod. Lehet nem úgy éled majd meg mint a közelebbi ismerősei, de lehet sikerül lezárnod egy korszakot az életedben.

2014. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: 18 éves magamra emlékezve én azt gondolnám, hogy itt a bátorság is a kulcs dolog lehet. Arra figyelj, hogy ne azért ne menj el, mert esetleg nem vagy elég bátor odamenni. Ez egy nehéz dolog még egy idősebb valakinek is odamenni idegenek közé. Ezt csak azért jegyzem meg, mert én ekkor nem vettem volna észre magamon, hogy ez mozog bennem és nem az, hogy mennyire ismertem meg ilyenek.


És még egy dolog. Az, hogy elhagyott titeket azt ne úgy tekintsd, hogy ellenetek szólt, hanem, volt ott neki valami olyan nyomora, amit nem tudott kezelni. Nekem is voltak kemény dolgok a családomban, de nekem volt lehetőségem megérteni az okokat és most már látom milyen szerencsétlen nyomorultak voltak és nem rossz emberek.


Próbálj kemény lenni és nem elhalasztani ezt az éles helyzetet, hanem beleállni.

2014. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni nem kell. De a kérdés kifejtő részét olvasva, szerintem te tényleg megbánnád, ha nem mennél el. Lehet, hogy gonosz dolgot művelt, mikor otthagyott, de ahogy írtad, mégis csak neki köszönheted, hogy a világon vagy. És kapsz vele egy lehetőséget, hogy a másik két féltestvéred is megismerd, és egy lehetőséget, hogy esetleg néhány kérdésre választ kapj.
2014. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!