Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El "kell" menjek anyám temetés...

El "kell" menjek anyám temetésére illendő? Családban senkivel nem beszélek

Figyelt kérdés

Anyám lelépett mikor 10 éves voltam, azóta nem is találkoztunk csak egyszer (véletlen). Férjhez ment egyébként, két gyereke is született, õket nem ismerem. A férjét sem. Anyám családjával sem tartom a kapcsolatot.

Van egy bátyám, õ 2 évvel idõsebb, féltestvérem, õt fél éves korában hagyta ott anyám az apjával. Neki sem volt kapcsolata anyánkkal. Viszont mi 5 éve jóban vagyunk. Azt mondta, hogy õ biztos nem megy el, nem is ismerte.

Én emlékszem rá, vannak rossz és nem olyan rossz emlékeim. Túlléptem azon hogy lelépett, nem hatott meg a halála. De a szomszéd temetésén is ott voltam, ez a nõ meg csak megszült. Llik elmennem? Vagy nem baj, ha nem vagyok ott? Vannak akik azzal jönnek megbánnám ha nem mennék el, de ezt nem hiszem, mert nem érzek semmit iránta

18/F



2014. nov. 9. 12:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el nem azért mert illik hanem magad miatt. Később lehet megbánod!
2014. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, elmész, felöltözöl szépen, viszel egy szál virágot, végighallgatod a szertartást, aztán lelépsz. Ennyit megtehetsz, belehalni nem fogsz.

Az én szüleim 3 éves koromban váltak el, apám nevelt fel mind a 3-unkat, először látogattuk anyámat pár évig, de egyre ritkábban, aztán egyszercsak felszívódott. Évekig azt se tudtam, hogy merre van. Aztán egyszercsak felbukkant. Nekem is van két féltesóm felőle, őket nem nagyon ismerem. Elmentem hozzájuk, meglátogattam őket, mert csórók. Bemutattam a párom, elvittem neki az unokáját, azthiszem én megbocsájtottam. Ő soha nem kereste addig a kapcsolatot velünk. Szerencsés vagyok, hogy még életünkben le tudtuk a múltat. Kár, hogy te nem tudtad. Jó lett volna, ha el tudsz beszélgetni vele és megbocsájtani neki. Majd 2 éve sajnos a párja meghalt, szegényt úgy sajnáltam, sírt a vállamon. Azthiszem, ha meghalna, megpróbálnék elmenni a temetésére, de nálam ez nehezebben oldható meg. Én külföldön élek, drága dolog nagyon hazautazni, ezért csak évente egyszer megyünk.

Sajnálnám, ha nem tudnék elmenni a temetésére.

Mint sorstárs, azt mondom, menj el, és bocsáss meg neki, zárd le ezt a részét az életednek és emlékezz a jó dolgokra.

(Nálam egyébként kábé ugyanez a szitu apámmal, sajnos ő még tett is érte, hogy kegyetlen nehéz legyen a gyerekkorom, mégis megbocsájtottam neki)

De szívből kell jönnie a megbocsájtásnak, tényleg úgy kell gondolnod. Kívánom, hogy le tudd zárni magadban, és hogy meg tudj neki bocsájtani. Valalmikor én is úgy gondolkodtam anyámról, mint te, hogy "ez a nő, csak megszült".

2014. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ahogy erzed ugy cselekedj.En azt mondom amit a mondas az embereknek mig el addig kell szeretni a masikat. Szoval ha nem mesz el az sem elitelendo mert nem volt koztetek anya-gyermek kapcsolat. Ha meg ugy gondolod hogy mennel akkor menj.
2014. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon járok temetésre, mert az a véleményem, hogy az élőkkel kell foglalkozzni, nem a halotakkal. Nagyon fontos oknak kell lennie ahhoz, hogy mégis elmenjek egy egy temetésre.

Ugy látom a Te esetedben most ép ez a fontos ok hiányzik...

2014. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tedd amit a szived diktál!
2014. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
Én nem járok hobbiból temetésekre, csak ha olyan személyről van szó, aki számomra megérdemel ennyit. Olyan ember temetésére, aki iránt egyáltalán nincsenek érzelmeim és nem ismertem, nem megyek el. Megszült, eldobott, 1:1. Nem tartozunk a másiknak semmivel. A szomszédot gondolom ismerted, kedvelted, talán azt is tudtad, jó ember. Véleményem szerint az a nő, aki eldobja a gyerekét, hogy másnak másikat szüljön, nem nagyon lehet az. Ő nem volt kíváncsi rád életében. Ha sok a szabadidőd, és nincs bajod a gyászoló tömeggel, menj, de én nem látom, mit bánhatnál meg, ha otthon maradnál. Az a nő nem volt az életed része.
2014. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, ha én érezném úgy, hogy sem azt nem érzem, hogy el szeretnék menni, sem azt, hogy nem, akkor elmennék, mert én ilyen típus vagyok.

De hogy te hogy dönts, arra csak te tudhatod a választ. Ne azzal foglalkozz, ki szerint mi illik.

2014. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Voltál a temetésen,kérdező?
2014. dec. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!