Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti hogyan fogadnatok,...

Szulok! Ti hogyan fogadnatok, ha a lanyotok havi rendszeresseggel venne maganak konyvet?

Figyelt kérdés
Minden honapban venne egy konyvet, amit elolvas. Miutan elolvasta polcra teszi, es veszi a masik konyvet. Egyetemistarol van szo
2014. nov. 13. 14:22
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem értékálló a könyv. Értékállónak az aranyat nevezik, vagy műkincset, ami tartja az értékét, mint ahogy a kifejezésben szerepel.. A könyv egy használati tárgy, amit miután megvettél, már nem tudsz továbbadni, csak jóval az ára alatt. Szóval ezen kár vitatkozni. Az, hogy értelmes dolog-e, az nem függ az értékétől. Manapság a havi 1 könyvet csak az engedheti meg magának, akinek sok pénze van. Egy könyv 5-6e-nél kezdődik. Ha antikváriumi könyvről van szó, az más, de ezt nem írta a kérdező. Könyvtárból is ki lehet venni ugyanazt a könyvet többször, ha az ember el akarja olvasni. Nem hinném, hogy valakinek az olvasással baja lenne, a kérdés nem erre irányult. Aki sokat olvas, annak egyszerűen szóba sem jöhet az a megoldás, hogy megvegyen minden könyvet, amire kíváncsi. Ha a lányom havi rendszerességgel könyvet venne magának, az az ő pénze, amennyiben nem szükségesebb helyekről veszi el rá az összeget, nincs vele baj. De ennyitől még nem lesz valaki kiemelkedően művelt. Inkább azok teszik ezt, akik keveset olvasnak, de azzal fel akarnak vágni. Én azokat veszem meg, amik első olvasásra megfogtak, másodszor is el akarom olvasni, és közel áll hozzám annyira, hogy birtokoljak egy példányt belőle. Szülőként mint írtam, nem zavarna, ha a gyerekem könyveket vesz. Emberként viszont csak trendkövetés venni havi egy könyvet, ami miatt az ember műveltnek nevezheti magát. Havi egy könyv nem tesz olvasottá senkit.
2014. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
74%
Büszke lennék rá, ha a könyvek típusa is értékelhető lenne.
2014. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
93%

A zsebpénzét arra költi, amire akarja. De akkor takarítsa utána a polcot.

Én rengeteg könyv között nőttem föl, több mint 10 ezer kötetes könyvtára van a szüleimnek. Gyerekkorom legrémesebb emlékei között van az, amikor anyukám a nyári szünetben bejelentette, hogy akkor most könyvtakarítás: mindet kihordtuk az udvarra, egyesével kiporoltuk, a polcokat is lemostuk, napokig tartott. Két következménye lett. Egyrészt az én lakásomban csak néhány ajándékkönyv van, százszázalékosan ebookpárti vagyok.

Másrészt könyvtáros lettem :D

2014. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
53%

Jobb lenne ha cigit venne belőle? Azért egy könyv nem annyira durván drága, kihagy egy mozizást meg egy mc donalds's-os ebédet és meg is van az ára.

De még olcsóbban is lehet, pl. van olyan bolt ahol pár száz Forintért árulnak vadiúj könyveket (a kiadó boltja).

Vagy lehet pl. használtan veszi csak nem látszik rajta, mert valaki ajándékba kapta és nem kellett neki, eladta fél áron.

Azért ne mondjátok már, hogy a könyv luxuscikk. Drágább lenne ha pl. hetente venne egy üveg jobb bort.

2014. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
70%
Kedves azon szülők, akik szerint drága havonta könyvet venni. Ti hetente hány doboz sört/alkoholos terméket, cukros üdítőt, cigarettát, vagy olyan dolgot vesztek meg, ami felesleges? A könyv hasznos, még ha olcsóbban is meg lehetne oldani, illetve ha a pénzbeli értékét nem, de az eszmeit mindenképpen megőrzi.
2014. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
72%

Az ára attól is függ, milyen könyvet vesz. Mondjuk ha Vass Virágra vagy Nora Robertsre költ, akkor már inkább vegyen egy doboz Djarumot.

Ha viszont normális könyveket, netán szakkönyveket vásárol, az nem 1-2 ezer forint.

2014. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
66%

21-es, ne ferdítsd már az igazságot. Bőven lehet könyvet kapni 5-6 ezer forint alatt.


Nem értem, hogy miért lenne gond havi egy könyv. Én személy szerint nem sminkelek, nem festem a hajam, nincs műkörmöm, nem iszok kávét, nem dohányzom, alkoholt maximum 2-3 havonta egyszer iszok. Nincsenek drága ruháim, nem halmozom őket, autóm nincs. Akkor szerintem ennyi "luxus" belefér.

2014. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
53%
A könyv drága. És nem veszek piát, cigit, nem járok moziba, szoláriumba, éttermekbe. Manapság a kávé és tea is luxuscikk, nehogy már a könyv ne legyen az. A "hetente venni egy jobb bort" is luxus, és nem mindenki engedheti meg magának. Persze könyvet venni még mindig jobb, mint bort. De azért nem árt, ha mindenki tisztában van vele, hogy a könyv manapság sajnos luxus. Átlag fizetésből nem engedheti meg az ember magának. Aki könyvtárba jár vagy e-bookot olvas, vajon miért nem veszi meg a könyvet? Nagyon sokan vannak.. és nagyon kevés olyan van közöttük, akiknek a kellemetlen nyári emlékek vették el a kedvét tőlük.
2014. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Van bosegesen hely a tarolasara, szoval ezzel semmi probelmank!
2014. nov. 13. 15:25
 30/44 A kérdező kommentje:
Altalaban 3000-4000 ftot kolt egy konyvre, ujonnan veszi oket online uzeltekbol. Antikvariumban nem talalja oket, mert mind 2013-2014 es ujdonsag!
2014. nov. 13. 15:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!