Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem meg vele...

Hogyan beszéljem meg vele normálisan?

Figyelt kérdés
Ekezetekert elore is bocsanat. A helyzet az hogy edesanyamnak van egy parja aki az en neveloapam. Evek ota egyutt vannak mar es az elso egy ket evben minden szuper volt. Ahogy nottem es kezdtem felnoni egyre jobban bekorlatoztak. Alig mehetek valahova a barataimmal, szinte egy heten egyszer tudok talalkozni a szerelmemmel akivel lassan egy eve van kapcsolatom. A neveloapam rendkivul utalatos lett velem olyan teren hogy sehova nem mehetek anyam meg nem szol erte elvegre az o penzebol is eszunk o tart el stb amit en tokeletesenegertek. Sokszor probaltam a problemakra megoldast keresni de nem tudtam ha normalis voltam is elutasito volt ha ingerult es magamert kiallo akkor szinten raadasul meg buntetest is kaptam erte(telefon elvevese stb). Eleinte rosszul tanultam aztan elkezdtem javitani hogy az se legyen problema. Probaltunk kompromisszumot kotni de en iaba tartom be ha o nem. Most ott tartunk hogy hetkoznap egyaltalan nem lehetek a baratommal se barataimmal nem mhetek el sehova csak a hetvegen, illetve a hetvegen se mert valami mindig kivan talalva ami miatt nem tudok raerni senkire. Higyjetek el mindent megprobaltam de ugy erzem o egy lehetetlen ember es mar semmi eselyem nincs arra hogy normalis tini eletet eljek (18 evesen azt hozza teszem.) elkoltozni nem akarok nem is tudnek mert erettsegire keszulok es nem tudnek emellett dolgozni kozben rengeteget tanulni is. Kerlek titeket segitsetek! En arra gondoltam osszeirom egy papirra az en gondolataimat hogy hogyan gondolnam a "szabadsagom" es azt az orra ala dugnam.
2014. nov. 13. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha már betöltötted a 18. életévedet nem tilthatják meg neked, hogy elmenj a barátaiddal. Mivel egy fedél alatt élsz velük, gondolom még tanulsz így nincs saját kereseted többek közt ezért is vannak kötelességeid feléjük, deha azokat teljesíted nem uralkodhatnak rajtad tovább. Jogod van élni. Nem tudom mit kellene még tenned, amennyiben otthon minden kötelességedet teljesíted és a tanulással is minden rendben van, de ne hisztikkel, vagy lázongásokkal old meg. Az utolsó ötletedet szerintem semmibe vennék. Vhogy inkább azt kellene tudatosítanod bennük, hogy már felnőttél, hogy már amúgy is lassan elfogsz tőlük költözni, és addig azt a kis időt ne tegyék az uralkodásukkal elviselhetetlenné számotokra. Nekik is szerintem jobb lenne, ha ezen szituk miatt nem romlana végleg a kapcsolatotok meg, mármint a szülő-gyermek kapcsolatotok meg.
2014. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!