Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen kivagyok már, mit...

Manó1235 kérdése:

Teljesen kivagyok már, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok dolgozom a szüleimmel élek, mindig is nehéz eset volt mindkettő. Mostanában meg már minden napom egy borzalom, mesélem ezt a hetet. Hétfőn bementem a főnökömhöz és megbeszéltük hogy másfél hétig nem megyek mert vizsgára készülök. Kiakadtak hogy semmire való vagyok, menekülök a munka elől stb. Egyből barátom lett a hibás akivel lassan 2 éve együtt vagyok és képtelenek elfogadni. Most ki van tiltva, egyáltalán nem jöhet nálunk.

Sikerült eladnom az egyik ruhámat 5 ezer forintért és jött a szokásos duma apám részéről hogy el ne merjem költeni meg ne hogy hülyeségre költsem. Mivel kb 1 éve nincs telefonom tudtam beszerezni egyet 5ért igaz használt de nagyon jó állapotban van, viszont meg sem merem említeni neki mert egyből üvöltözni fog, mert neki az hülyeség.. de az én pénzem!!!! Aztán ma menni akartunk barátommal egyik közös ismerősünk születésnapjára erre nekem álltak hogy melózni nem megyek de buliba igen?! mikor 2 éve sehol nem voltam, sosem tudok kikapcsolódni, folyton belém kötnek, hova megyek stb??? Még majdhogynem engedélyt kell rá kérni, és ha "elmehetek" akkor is szarul érzem magam mert tudom hogy haragszanak érte. És mivel másik városban van a szülinap, apám egyből idegbetegen elkezdi mondani h remélem az a hülye gyerek nem alszik itt ( barátom) mondom nem nem fog! és folytatja hogy mi a sz*rnak mászkálok folyton a csavargásból állok ki.. de Istenem! :( fiatal vagyok, hova gyepesedjek még be? ez csak egy szülinap :( kikészítenek komolyan :( nem bírom

egyszer akarok elmenni valahova és akkor sem lehet.


2014. nov. 14. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:
barátom azért aludna itt mert másik városban lakik*
2014. nov. 14. 13:19
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ezek után minek laksz még mindig otthon?
2014. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyod!? 21 vagy! Dolgozol,te kereseted,mond meg nekik,áperte,hogy ne szóljanak bele az életedbe,hagyjanak élni! Egyébként a helyedbe amilyen gyorsan csak lehet elköltöznék,az lenne a legjobb!
2014. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én is 21 éves lány vagyok, dolgozom és 2 éves kapcsolatom van szintén. :)

Nekem is pontosan ilyenek a szüleim, de rájöttem, hogy ennyi idősen már azért mégsem kell az engedélyükért esdekelni.

18-19-éppen 20 évesen még hallgattam rájuk, de mostanában elengedem a fülem mellett.

Nehéz volt rászánnom magam, de ha jobban belegondolsz, akkor is felnőtt vagy és nem mondhatják meg.


Nekünk is gondok voltak az együtt alvással, gondolhatod mi volt amikor bejelentettem hogy költözni fogok :D


Nah szóval, ne hagyd magad! :)

2014. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek albérletet. Akár társalbérletet, ahol egy szobába költözhettek ketten a pároddal, vagy esetleg csak te, de másokkal lakást kivenni olcsóbb. :) Semmiképp ne hagyd magad!
2014. nov. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ennek a 10%-a sem lenne normális egy szülő-gyerek kapcsolatban. Rajtad verik le az idegességüket, megfélemlítenek, beleszólnak mindenbe, amihez az égvilágon semmi közük. Az a baj, hogy ameddig ott laksz, addig nem is tehetsz semmit ellen. Nem fognak megváltozni, és ebben a közegben te sem fog megerősödni és kiállni magadért. Van munkád, van barátod, miért nem éltek együtt? A szülőkkel pedig érdemes lenne nagyon lekorlátozni a kapcsolatot. 21 éves vagy, ha megtilthatják neked, hogy elmenj valahova, akkor az elsősorban a te hibád, mert te engedelmeskedsz, pedig nem kellene. Egyáltalán minek hallgatod végig, amit mondanak? Olyan emberekkel, akiknek az az érdekük, hogy nekik legyen igaza, nem érdemes leállni vitázni. Ismerek a szüleidhez hasonló embereket: nem fogod őket meggyőzni az igazadról, mert tudják, hogy igazad van. A sok hülye indokot csak ürügyként használják, hogy szapulhassanak, mert nekik ez okoz lelki kielégülést. Elég okosak ahhoz, hogy tudják, amit tesznek az nem normális, de nekik így jó. Nincs okuk változtatni.
2014. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igazatok van, mindenképp gondolkodom hogy mi lenne a helyes megoldás!
2014. nov. 14. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!