Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 éves vagyok, van ebből kiút?

30 éves vagyok, van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Kilátástalanul el vagyok keseredve. 30 éves nő (kislány?) vagyok. Magamat nőnek definiálom,anyukám nem biztos. Ezt nem tudom. Mindig szoros volt a kapcsolatunk anyuval,testvérem nincs,apuval régen elváltak. Ketten élünk,dolgozom,több diplomát megcsináltam,sokadikba fogtam bele,tehát tanulok is. A munkahelyemen elismernek,diplomás állás. De otthon?? Volt egy többéves kapcsolatom,ami az elejétől kezdve sántított az alapjaiban,de elvakultan szerelmes voltam. Aztán már ott tartottunk,hogy méltatlanul üvöltözünk egymással,mert valójában sosem bízott bennem,hogy bármit el tudok intézni,mindig leellenőrzött,és ez nekem sok lett. Anyum szerint én vagyok az oka,mert nem vagyok vele kedvesebb,és szinte kiprovokáltam belőle a 'kussolsz' -szintű szavakat. Alakulna egy másik kapcsolatom,ahol alapjaiban más az egész életfelfogás,más a természete,más az egész ember,ami nekem élhetőbb,de anyu szerint nem hozzámvaló,mert 'csúnya és proli'. Tény,hogy kicsit egyszerűbb ember,de normálisabb. Az előzőben én játszottam a férfi szerepét évekig,én mentem minden értelemben utána. Ez már fájt. De most anyu reakciója még jobban fáj. Azt mondta,ha nem megyek vissza az előzőhöz,ha belefogok ebbe az újba,kőkemény harc kezdődik,és ő kőkemény ellenfelem lesz,még ha elköltözök,akkor is. A családba sosem fogja befogadni,az esküvőnk a gyásznapja lesz,és inkább velem szakítja meg örökre a kapcsolatot,ha nem tudja rólam leválasztani. Mi nem így voltunk egymással!!! Ez egy arculcsapásként ért!!! Hogy elvileg én nem értem meg magam az intelligens emberrel,csak az egyszerűbbel. Ami nem igaz,mert voltak kapcsolataim előtte is,és ő sem egyszerű ember,hanem reális és életszagú. Az előző döntésképtelen és kissé elrugaszkodott,ebbe fáradtam bele. Anyu sír folyamatosan,ajtót csapkod,őrjöng,büntet. Rá fogok menni. Mi lenne a helyes lépés?
2014. nov. 14. 16:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Anyukád klimaxos és magányos."


ez nagyon igaz

ekkor fordult ki az én anyám is magából, kitagadott és olyanokat mondott, számomra meghalt a lányom.


nem normális.

2014. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
"Anyu sír folyamatosan,ajtót csapkod,őrjöng,büntet." - hogy MIT CSINÁL, kérdező?
2014. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

"Mi lenne a helyes lépés?"


A fentiek tükrében költözz el.

2014. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
Bocsi, de én már a helyedben rég elköltöztem volna, ha olyan anyám van , mint neked. Hatalmas elismerés, hogy kibírod mellette!!! RESPECT!
2014. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"'csúnya és proli'. " A kiragadott részlettől több érdekelne,hogy mi az amit még lát az anyukád az új jövevényben? Amikor nyugdíjas éveink felé közeledünk akkor előre látjuk az eseményeket,általában ezt hívják a fiatalok beleszólásnak.Igen karakteres egyéniség lehetsz ha te vállaltad a "férfiszerepet"az előző kapcsolatodban.Ám egy igazi nő elfárad ha nem a nemének megfelelő szerepet kívánnak tőle!Az új hódoló mennyire tekint nőnek és mi lenne az ami megfogott benne? Ne menj vissza az előzőhöz,hiszen te ott egy életre megsérültél! Nem azért szülünk gyereket,hogy azt boldogtalanná tegyük!Fel kell vállalnod a döntésedet az anyukáddal szemben és teremtsd meg magadnak,hogy tényleg azzal élj együtt akit szeretsz! Az anyukádnak nincs jogosultsága a te életedet irányítani amikor felnőtté váltál. Ha meg tudod oldani akkor menj el otthonról egy pár napra (üdülés,kirándulás,barátnő,barátodhoz.A kikapcsolódás arra is jó,hogy tisztán láss és megnyugodjál.

" Anyu sír folyamatosan,ajtót csapkod,őrjöng,büntet." Amikor anyukád az idézőjelbe tett cselekedetet csinálja,hagyd magára és menj el otthonról! Ha nagyon erőszakos ember az édesanyád akkor érdemes lenne külön költözni,mert akkor nem látja állandóan az életedet!!!

2014. nov. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Elég tipikus, egyke vagy, anyukádnak senkije nincs, gondolom rád hivatkozva nem ment férjhez újra. Innentől neked szerinte kutya kötelességed a szoknyája mellett ülni.

Most meg fél, hogy egyedül marad.


Lépj, költözz el, élj felnőttként és bízz a saját döntéseidben. Lehet, hogy tévedsz, de legalább a saját tévedésed lesz.

2014. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!