Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ennyi idegbeteg anyuka?

Miért van ennyi idegbeteg anyuka?

Figyelt kérdés

Sokat járkálok városokban, és látom, hogy anyukák hogy viselkednek a kis gyerkőcükkel...

Szerencsétlen gyerek nem csinál semmi kirívót, az anyukán épp hisztiroham van, és a gyerek issza meg a levét.

Tegnap is láttam egy ilyen estet, nagydarab anyuka a kb 4-5 éves gyerekét úgy megrángatta, hogy legszívesebben lekevertem volna egy pofont a nőnek.

Bár amennyi, meg amilyen kérdést kiírnak ide a gyerekek az anyukákról, ez nem meglepő.



2014. nov. 21. 05:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyértelmű: az alatt a 2-3 év alatt (ha közben jön kistesó, akkor lesz abból 5-6 év, ha nem több), míg otthon vannak és csak anyaként funkcionálnak, teljesen bekattannak.

Tele vannak feszültséggel, mert már inger nem éri őket, mint az otthoni közegé. Nem járnak sehova, egyetlen kikapcsolódás, hogy a gyerekkel sétálnak egyet. Magukba fordulnak, és felnőttekkel alig érintkeznek.

Szerintem sokkal jobb nyugaton, ahol hamar visszamennek dolgozni. Nincs idejük bedepizni, elszokni a társadalmi élettől. Persze vannak kivételek.

2014. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
77%

Én nem csak anyukát láttam így viselkedni, hanem apukát is.

Ez csak egy példa:

Egy áruház előtt álltak, bevásárlókocsiért ment az úgynevezett apuka, és amikor kivette a pénzt a zsebéből a fia észrevette, hogy egy 5 forintost is kirántott. Gyorsan felkapta a szerencsétlen gyerek, és boldogan nyújtotta vissza, mire az apja úgy megrángatta, hogy majd eltört a gyerek keze. Közben meg ordított, hogy mit képzel, hogy a földről veszi fel a koszos, szutykos szemetet. Ha nem lettem volna tőle messzebb akkor biztos kiosztottam volna az apukát.

2014. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

21: Ez sem törvényszerű, azért mert valaki nem dolgozik, még nem kell a 4 fal között gubbasztania. Attól még ugyanúgy lehetnek barátai, családtagjai, rokonai. Ugyanúgy csinálhatnak családi programokat.

De aki nem találja fel magát, az általában gyerek előtt is ilyen volt, nem a gyerektől lett ilyen.

2014. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
40%

"21: Ez sem törvényszerű, azért mert valaki nem dolgozik, még nem kell a 4 fal között gubbasztania. Attól még ugyanúgy lehetnek barátai, családtagjai, rokonai. Ugyanúgy csinálhatnak családi programokat.

De aki nem találja fel magát, az általában gyerek előtt is ilyen volt, nem a gyerektől lett ilyen."


Olvasd már el az utolsó mondatomat! Nyilván személyiségfüggő.

Én pl. most sem vagyok mászkálós, pedig nincs gyerekem. Nekem férjemen túl elég, ha főleg telefonon/neten tartom a kapcsolatot a barátokkal, a távolság miatt úgysem megoldható máshogy, túl gyakran.

De én nem is hibbannék bele az itthonlétbe.

2014. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
53%

sztem azért mert 1 ugy vállalnak sokan gyereket, hogy nem gondolnak bele komolyan , mivel is jár az.

2 lehet nem is azzal élnek egyutt, akivel szeretnének igazábol, csak épp az volt kéznél, zudok ilyenre példát

3 anyagi helyzet.ha folyton a pénz miatt kell aggódni meg a szar munkahely miatt, ami iszonyatosan keveset fizet és ugy beszélnek veled, mint a kutyával, az bizony rámehet az idegrendszerre.


nálunk pl a szomszéd no k*rvázta le a lányát, egyik reggel, mikor épp iskolába készulodott.lehet a lány olyan 12 éves.

2014. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
71%

"egy állandóan hisztiző gyerek mellett az anyuka is idegbeteg lesz."


Vagy inkább pont fordítva van!

Azaz: egy állandóan hisztiző anyuka mellett a gyerek is idegbeteg lesz.

2014. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Deákné Vászna ***** válasza:
14%

"egy állandóan hisztiző gyerek mellett az anyuka is idegbeteg lesz."


Tehát a gyerek neveli a felnőttet. Érdekes álláspont!

2014. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, "Deákné Vászna", de az eddigi válaszaidból amiket olvastam én azt vontam le, hogy kötekedő, rosszindulatú ember vagy, aki csak a saját véleményét hajlandó elfogadni, másét nem. Ennél a kérdésnél sem változott a véleményem, mit ne mondjak. Nem hat meg, hogy te kétségbe vonod az én állításomat, mert tudom, hogy igazat mondok, ellenben a te kis horrorsztorid a gyerek fejét nyilvános helyen az asztalba verő anyukáról finoman szólva is nevetséges és nem hihető. Javaslom, ha legközelebb nagyot akarsz mondani, ennyire azért ne vesd el a sulykot. Na, szép napot mindenkinek.
2014. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
60%
Miből vontad le, hogy gyűlölöm a férfiakat? Férjnél vagyok, fiam van, semmi bajom a férfiakkal. Én csak a rosszindulatú, a véleményüket akár túlzásokkal is erősítő embereket nem állhatom, akár férfiak, akár nők. Ha igaz a történet, amit írtál, az sajnálatos, de nem mindennapos, ezért talán nem kellene a kisgyerekes anyukákat összességében idegbetegnek nevezni. Persze értem én, mindig kell valakit szidni, mára az anyukák jutottak :) Ha nektek ettől jobb, egészségetekre.
2014. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Deákné Vászna ***** válasza:
0%
31-es. Próbálj meg szöveget értelmezni. Senki nem mondta, hogy az anyukák idegbetegek, csak azt, hogy előfordulnak ilyenek.
2014. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!