Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyai minta leutánzása a...

Anyai minta leutánzása a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha van egy házaspár, aminek a férfi tagja tini (vagy még fiatalabb!) lányok után csorgatja a nyálát (de tovább nem fajul a dolog), és a gyerekük érzelmileg az anyukával azonosul, a félelmeit, féltékenységét, komplexusait mind "átveszi", akkor van rá esély, hogy felnőve a gyerek is hasonló férfit "vonz be", mintegy leutánozva az anya sorsát? Mert hallottam valami ilyesmi elméletről, hogy a megoldatlan, akár csak tudat alatt motoszkáló traumák újra és újra felbukkannak, esélyt adva, hogy megoldjuk őket, egészen addig, amíg végre sikerül feloldani.

2014. nov. 21. 09:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

ha a férj csak nyálat csorgat akkor nincs olyan nagy baj :-)

elvégre pasiból van és nem vakságot fogadott nem ?

gondolom a feleség sem kapja el a szemét ha egy kellemes neki tetsző pasit lát ...

szal a feleség meg szedje össze magát ...

nézegetni lehet a másik nemet

am meg ha más gond nincs az adott pasival akkor ezt igazán ellehet nézni neki


amúgy jó apa ? mert az többet számít mint a nyálcsorgatás


am meg anyuka válassza már le magát a gyerekről

mert szerintem itt nem a gyerek az aki ragaszkodó hanem az anya !

kérdés még a gyerek kora .... és neme ?

2014. nov. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
A viselkedés minta követése erősen valószínű, hasonló élethelyzetben hasonló viselkedés várható. Az viszont kérdéses, hogy az apjához hasonló férfit választ-e. Persze a lelki tulajdonságok öröklődése is számít és inkább a nagyszülői tulajdonságok bukkannak fel.
2014. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"inkább a nagyszülői tulajdonságok bukkannak fel."

Mármint hogy a gyerek lelkileg a nagyszüleire üt inkább, mint a szülőkre? Ez genetika?

2014. nov. 21. 09:29
 4/25 A kérdező kommentje:

"gondolom a feleség sem kapja el a szemét ha egy kellemes neki tetsző pasit lát"


Nem, a feleségre nem jellemző, hogy fiatal fiúk előtt zavarba jön, hebeg-habog, tátott szájjal bámulja őket, kitüntetett figyelemben és udvariasságban részesíti őket.

2014. nov. 21. 09:32
 5/25 A kérdező kommentje:
Claritasa, ezt a részt is elolvastad: tini (vagy még fiatalabb!) lányok után ?
2014. nov. 21. 09:36
 6/25 anonim ***** válasza:

egen elolvastam ....

bocsi de én nem látok benne semmi rosszat

az exem is ezt csinálta anno engem nem zavart a dolog

lévén velem volt és velem szexelt :-)

(nem ezért lett vége más volt az oka)


am meg komolyan neveld a gyereket több önállóságra és szépen válaszd le magadról

hidd el a mai világban az aki függőalkat (mint belső tulajdonság) az nem lesz életre való


a minta nem feltétlen adott

pl az én egyik volt párom sem olyan mint az apám volt, de még a nagyapáimra sem hasonlítanak ....

másik kérdés az adott gyerek jelleme és a te nevelési módszereid

2014. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Azért nem látsz benne semmi rosszat, mert az exed is ezt csinálta? De nem ezt hívják pedofíliának? (Nem azért, hogy a mai divat szerint felfújjam a dolgot és vádaskodjak. Csak szerintem ez nem normális dolog. Lehet, hogy lelki oka van, hogy leragadt valahol a gyerekkorban, és így kompenzálja, vagy nem tudom. De azért a pasik többsége inkább a nőket és a fiatal, tizennyolc-huszonéves lányokat nézi, nem 10-12 éveseket.)

A kérdéseidre válaszolva: a lány 12 éves. Az apa amúgy jó apa, igen. Ezt leszámítva, hogy a lány nem meri a barátnőit hazahozni, mert a föld alá süllyed szégyenében. Azért az apjában mégiscsak egy példaképet kellene látnia, nem egy meredező f...ú kéjencet (már bocsánat).

Azt mondod, ha nagyobb szabadságot / önállóságot kap a gyerek, akkor az anyával való azonosulás sem lesz olyan nagy mértékű?

2014. nov. 21. 10:14
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem biztos, mert ha pl. elsőre sikerül megoldani ezt a tudat alatti traumát, akkor az azt jelenti, hogy eleve nem olyat választ mint a fater. :-)


És hopp, az első adandó alkalommal már meg is van!

2014. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj előttem szóló, de ha az én férjem aki ugye már felnőtt ember egy tini vagy annál fiatalabb lányok után epedezne, én nem elnéző lennék, hanem félteném a lányomat, és még a barátnőit is a férjemtől, első körben elhagynám/elválnék, valamint azonnal mennék a rendőrségre feljelentést tenni. Nem érdekelne, ha a férjem az és annyira szeretem, ha húsz év körüli nőket nézegetne akkor nem érdekelne, de gyerekeket ne bámuljon, és ne csorgassa utánuk a nyálát, mert ne haragudj, de az már beteges, a törvény bünteti is és pedofíliának hívja.


Ami pedig a kérdező lányát illeti: Nem törvényszerű az hogy a leendő párjában is az apját keresi majd, ez inkább attól függ, hogy milyen a lány-apa kapcsolat. Lehet, hogy teljesen más karaktert fog keresni mint az apja. Szerintem nem kell izgulnod.

2014. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9.-es vagyok. Elnézést kérek 8.-as, a 6.-osnak szántam, csak nem frissült elég gyorsan az oldal, nem ment el gyorsabban.
2014. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!