Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyai minta leutánzása a...

Anyai minta leutánzása a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha van egy házaspár, aminek a férfi tagja tini (vagy még fiatalabb!) lányok után csorgatja a nyálát (de tovább nem fajul a dolog), és a gyerekük érzelmileg az anyukával azonosul, a félelmeit, féltékenységét, komplexusait mind "átveszi", akkor van rá esély, hogy felnőve a gyerek is hasonló férfit "vonz be", mintegy leutánozva az anya sorsát? Mert hallottam valami ilyesmi elméletről, hogy a megoldatlan, akár csak tudat alatt motoszkáló traumák újra és újra felbukkannak, esélyt adva, hogy megoldjuk őket, egészen addig, amíg végre sikerül feloldani.

2014. nov. 21. 09:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Claritasa: Szerinted az a normális, ha egy felnőtt férfi gyerekek után vágyakozik? Te nem nézel híradót, vagy krimiket? Hányszor hallani, hogy hát igen először csak vágyakozott, aztán már tett is valamit, mert már nem bírta a vágyait kielégíteni a fantáziálással.

Én biztos nem hagynám szó nélkül a kérdező helyében. De az is biztos, hogy nem a hétvégi ebéd közben hoznám fel a témát, hanem olyankor amikor látom, hogy csinálja.

2014. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a lányodat zavarja a dolog, nem hinném, hogy a jövőben hasonló férfit keresne, vagy akár véletlenül találna maga mellé. Tudom, hogy kicsit komplexebb érzelmi azonulásra gondolsz, de szerintem ez a veszély igen kicsi. A leírtak alapján én nem látom úgy, hogy te olyan elnyomásban, stb. élnél, ami a gyereket megviselné (legalábbis az, amilyen érzelmek benned kavarognak).


Azonban, amit írsz, az szörnyű. Eleve azt borzasztónak találom, hogy a lányod is felfigyelt erre. Egy 12 év körüli kislánynak szerintem nem egészséges, ha az apját "kanosnak" látja. Egyszerűen nem ez a rendje.


De biztos vagy benne, hogy ez szexuális vágy? Nem lehet, hogy csak szimplán nem tud mit kezdeni a kislányokkal és ezért van zavarban?


Ha valóban szexuális vágyról van szó, akkor viszont nagy baj van, és szerintem orvosi kezelésre szorul. Az is nagyon baljós jel, ha nem tudja visszafogni magát, és meg is látszik rajta a vágy.

Mert pl. ha egy középkorú pasasnak tetszik egy 20 éves csaj, ha ez nem kínzóan nagy vágy a részéről, tud uralkodni magán, képes normálisan viselkedni.


Ha a férjed nem tud "normálisan" viselkedni a kislányok között, akkor szerintem ez azt jelenti, hogy nehezen türtőzteti magát, az pedig nagy baj. Szakmai segítségre van szüksége.

2014. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Mert sokan elhatározzák, hogy más életet fognak élni, másmilyen párral, mint a szüleik, aztán egyszer csak azon kapják magukat, hogy akaratuk ellenére egy az egyben lemásolták a szülői mintát."


Ilyen nincs! Ha valaki direkt el akarja kerülni, az el fogja kerülni, és ha mégis megtörténik vele, azt a puszta véletlen hozza, ez pedig NEM UTÁNZÁS! Csak a legkönnyebb rávágni, hogy követi a szülői rossz mintát...

Azért szokták az emberek ezt mondani, hogy xy követi a szülei rossz példáját, mert a legtöbb esetben azok a bizonyos szülők olyan dolgokban "rosszak", amiben nagyon sokan mások is "rosszak", ami hibába nagyon sokan beleesnek..., és e sokak közé tartozhat majd a saját gyerekük is. És ha az valóban beleesik ugyanabba a csapdába, akkor a külső kívülállónak legegyszerűbb rásütni, hogy a szülőt követi...

Illetve az is előfordul, hogy a gyerek már az ilyen dumák miatt maga is tart ettől. Hiszen előfordul, hogy az ismerősök szidják a szüleit, és azt is jól odamondják, hogy te sem leszel jobb náluk, vagy hasonló... Ez sem ritka. Ilyenkor egy befolyásolhatóbb gyerek, aki ráadásul lassabban látja át a dolgokat, az maga is eleve pesszimista lehet, és nem is küzd az ellen, hogy vele is megtörténjen az a bizonyos dolog. Aztán ha a véletlen úgy hozza, hogy megtörténik, akkor a szüleire fogja. Ez inkább a fogd a nyuszira történet...

2014. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Utolsó hozzászólónak: nem vádaskodni akarok, hogy megokoljam, ha esetleg ugyanaz lejátszódik az ő életében, hanem elkerülni. Pszichológiai írások szólnak egészen bonyolult folyamatokról is, pl amikor az agresszív apával rendelkező lány csak agresszív férfit tud találni magának, tudat alatt mindig oda sodorja magát ugyanabba a szituációba, mert szolidaritást érez az anyja felé, úgy érzi, sorsközösséget kell vállalnia vele, mert ha nem, azzal elárulja, mert micsoda dolog lenne, ha boldog életet élne egy normális férfi oldalán, miközben szegény anyuka végig szenvedte az életét. De ez egyáltalán nem a szülők hibáztatásáról szól ("fogd rá a nyuszira"), csak arról, hogy az okokat feltérképezve lehet túljutni a problémákon.
2014. nov. 24. 05:36
 25/25 A kérdező kommentje:
U.i.: én senkit nem pontoztam le, de elnézve a százalékokat nagyon megoszlanak a vélemények, valaki normális dolognak tartja, valaki betegségnek, nem gondoltam, hogy ennyire megoszlik erről a vélekedés.
2014. nov. 24. 05:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!