Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ilyen beszólás...

Szerintetek egy ilyen beszólás után lehet normális kapcsolatom nővérem barátjával? Kérjek még egyszer bocsánatot?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy nem beszólni, megbántani akartam, csak kicsúszott a számon a mondat, nem rossz indulatból. Nővéremnek van egy új barátja. Úgymond álompasi. Nagyon helyes, van pénze is bőven szerintem, és normálisnak, humorosnak is néz ki. Volt pár éve egy balesete amiben elvesztette az egyik karját. Elmentek anyukámékhoz bemutatkozni, én is, húgom is mentünk. Húgommal a beszélgettünk, volt egy olyasmi mondatom, hogy jó pasi, kár érte. Ahogy lenni szokott ott teremtek a semmiből.(gondolom mindenki járt már így). Mondtam hogy nem úgy értettem.. De elég ciki volt a helyzet, bár lazán kezelte. Utána beszéltem nővéremmel, ő azt kicsit kiakadt rám. Megértem. De tényleg nem úgy értettem. Inkább az volt benne, hogy itt van "tökéletes" lenne, és pont vele történt. (mikor mondjuk van egy csomó hülye a világba, akiknek semmi bajuk)

Ragozzam még a bocsánatkérést szerintetek vagy "felejtsük el"? Ha ezután normális leszek lehet jó a viszonyunk, mert úgy veszem le nővérem hosszú távra tervez vele.


2013. ápr. 14. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó az amit írtál, hogy "normális leszel és jó viszonyt tartasz vele. Nem kell szóbahoznod szerintem többet azt a "beszólást", de azért figyelj a fiúra, hogy esetleg maradt-e benne valami megbántottság. Ha úgy veszed észre, hogy neheztel rád, akkor se kellene szóbahozni, csak valahogy kifejezni rokonszenvedet( hozzál va almi csokit neki, vagy bármi kis aranyos butaságot, és főképp legyél vele mosolygós.
2013. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem kötözködni akarok, de mégis, hogy érted azt, hogy van egy csomó hülye, akinek semmi baja? Senkinek ne legyen ilyen baja. Azt hiszem ezt a beszólást sem gondoltad át kétszer.
2013. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kettes! Lehet nem :)

Ne legyen senkinek semmi baja! Nem arról van szó hogy legyen. Csak ha már valaki elveszti az kezét lenne az aki részegen hazamegy és azzal veri szét a családját...

2013. ápr. 14. 21:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
véletlen ejtsd ki a közelében ,hogy jó pasi ,de kár érte ,hogy foglalt:(
2013. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a fiútól kérj bocsánatot!

Mondd meg neki, hogy nem gondoltad komolyan és reméled, hogy ez a későbbiekben nem befolyásolja a jó kapcsolatotokat, amit te is nagyon szeretnél.

2013. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
kimondtad az igazat miért baj ez aki fogyatékos az fogyatékos nem teljes ember
2013. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Mellesleg minden tiszteletem a nővéredé, hogy el tud fogadni egészségesen egy fogyatékos embert.

Ritka a mai világban, hogy nem a külsőség az első számú szempont.


(előző voltam)

2013. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ez tényleg elég sértő, de szerintem az sértőbb, mikor egy sérült embernél úgy tesznek, mintha semmi baja se lenne. Nyilván nem ilyen módon kellett volna ezt kifejezni, de szerintem nem fog sokáig haragudni rád.
2013. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a fogyatékos szót, elég negatív kicsengése van a helytelen használat miatt. Nem hinném hogy ezért tisztelet jár a nővéremnek. Szerintem mindent el lehet fogadni ha megismersz egy embert. Oké nekem is fura volt az első órában egy kicsit a dolog, de beszélgettünk aztán már nem azzal törődtem.
2013. ápr. 14. 21:54
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5-ös mondta. A fiútól kérj bocsánatot, lehetőleg úgy, hogy a nővéred is ott van.

Mondd el neki, hogy tiszta szívedből megbántad amit mondtál, és nem úgy gondoltad, és hogy örülsz, hogy együtt vannak a nővéreddel.

És igen, lehet még normális kapcsolatod a nővéreddel.

A fiú sajnos már biztosan sok ilyen mondatot hallott, és látni fogja, hogy rendes lány vagy, és nem komolyan gondoltad amit mondtál.

A nővérednek pedig még szoknia kell a "beszólogatásokat", ezért valószínűleg őt most ezerszer jobban sérti ez, mint a barátját.

2013. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!